Kaip atkurti baldus nuo vandens padarytos žalos

Vandens padaryta žala baldams potvynių ar audrų metu ne visada yra tokia didelė, kaip iš pradžių gali pasirodyti. Dažniausiai su tuo įmanoma susidoroti. Šiame straipsnyje pateiksime būdus, kaip restauruoti vandens sugadintus baldus bei kilimus.
Kaip atkurti baldus nuo vandens padarytos žalos
© Shutterstock nuotr.

Džiovinkite sušlapusius baldus
Vandens pažeistus baldus pirmiausia reikėtų džiovinti. Laikykite juos šiltame kambaryje, su puikia oro cirkuliacija. Jei leidžia oro sąlygos, galite palikti baldus džiūti lauke, tiesiog įsitikinkite, kad temperatūra tam tinkama. Antraip, šaltame ore mediniai baldai džius lėtai bei ant jų kaupsis pelėsis. Kita vertus, jei per šilta, ant baldų gali atsirasti įtrūkimų.

Baltų dėmių šalinimas
Jei ant jūsų baldų susiformavo baltos dėmės, į vieną indą lygiomis dalimis sumaišykite dantų pastą bei sodą. Drėgną skudurėlį pamirkykite mišinyje ir ištepkite vietas, kur susiformavo dėmės. Nublizginkite sritį medvilniniu audiniu.

Pelėsių šalinimas
Juodos dėmės ant jūsų baldų rodo, kad vanduo įsigėrė į medieną, taip suformuodamos pelėsį. Tokiu atveju jums teks pašalinti esančią apdailą ir baliklio tirpalu nuvalyti pelėsius.

Deformuotos faneros restauravimas
Nuo sąlyčio su vandeniu fanera esanti ant baldų gali pradėti linkti bei deformuotis. Tokiu atveju specialiame drėkiklyje mirkykite fanerą, kol ji vėl išsitiesins, tada švariai nuvalykite. Naudodami faneros klijus, priklijuokite restauruotą dangą į jai skirtą vietą, tuomet laukite, kol klijai sustings. Naudojant klijus atidžiai laikykitės gamintojo nustatytų rekomendacijų.

Kilimai
Kilimams valyti galima pasitelkti keletą būdų, priklausomai nuo vandens padarytos žalos

Jei jūsų kilimas buvo pažeistas užteršto vandens, kuriame yra neapdorotų nuotekų, tuomet geriausia juo iškart atsikratyti, antraip savo namuose rizikuojate užveisti pavojingas bakterijas bei alergenus.

Tuo tarpu, jei kilimas buvo pažeistas nehigienišku vandeniu iš tualeto ar indaplovės, tuomet galite jį nesunkiai atkurti, nesibaimindami dėl savo bei šeimos sveikatos. Paprasčiausiai pakabinkite kilimą ir leiskite jam džiūti mažiausiai dvylika valandų. Jei ant kilimo susiformavo pelėsis arba jei manote, kad jis turi būti dezinfekuojamas, tuomet kreipkitės į kompanijas, teikiančias valymo paslaugas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.