Kaip atkurti baldus nuo vandens padarytos žalos

Vandens padaryta žala baldams potvynių ar audrų metu ne visada yra tokia didelė, kaip iš pradžių gali pasirodyti. Dažniausiai su tuo įmanoma susidoroti. Šiame straipsnyje pateiksime būdus, kaip restauruoti vandens sugadintus baldus bei kilimus.
Kaip atkurti baldus nuo vandens padarytos žalos
© Shutterstock nuotr.

Džiovinkite sušlapusius baldus
Vandens pažeistus baldus pirmiausia reikėtų džiovinti. Laikykite juos šiltame kambaryje, su puikia oro cirkuliacija. Jei leidžia oro sąlygos, galite palikti baldus džiūti lauke, tiesiog įsitikinkite, kad temperatūra tam tinkama. Antraip, šaltame ore mediniai baldai džius lėtai bei ant jų kaupsis pelėsis. Kita vertus, jei per šilta, ant baldų gali atsirasti įtrūkimų.

Baltų dėmių šalinimas
Jei ant jūsų baldų susiformavo baltos dėmės, į vieną indą lygiomis dalimis sumaišykite dantų pastą bei sodą. Drėgną skudurėlį pamirkykite mišinyje ir ištepkite vietas, kur susiformavo dėmės. Nublizginkite sritį medvilniniu audiniu.

Pelėsių šalinimas
Juodos dėmės ant jūsų baldų rodo, kad vanduo įsigėrė į medieną, taip suformuodamos pelėsį. Tokiu atveju jums teks pašalinti esančią apdailą ir baliklio tirpalu nuvalyti pelėsius.

Deformuotos faneros restauravimas
Nuo sąlyčio su vandeniu fanera esanti ant baldų gali pradėti linkti bei deformuotis. Tokiu atveju specialiame drėkiklyje mirkykite fanerą, kol ji vėl išsitiesins, tada švariai nuvalykite. Naudodami faneros klijus, priklijuokite restauruotą dangą į jai skirtą vietą, tuomet laukite, kol klijai sustings. Naudojant klijus atidžiai laikykitės gamintojo nustatytų rekomendacijų.

Kilimai
Kilimams valyti galima pasitelkti keletą būdų, priklausomai nuo vandens padarytos žalos

Jei jūsų kilimas buvo pažeistas užteršto vandens, kuriame yra neapdorotų nuotekų, tuomet geriausia juo iškart atsikratyti, antraip savo namuose rizikuojate užveisti pavojingas bakterijas bei alergenus.

Tuo tarpu, jei kilimas buvo pažeistas nehigienišku vandeniu iš tualeto ar indaplovės, tuomet galite jį nesunkiai atkurti, nesibaimindami dėl savo bei šeimos sveikatos. Paprasčiausiai pakabinkite kilimą ir leiskite jam džiūti mažiausiai dvylika valandų. Jei ant kilimo susiformavo pelėsis arba jei manote, kad jis turi būti dezinfekuojamas, tuomet kreipkitės į kompanijas, teikiančias valymo paslaugas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.