Kaip apsaugoti vinis nuo rūdžių

 (16)
Lengviausias būdas išvengti rūdžių – apsaugoti nuo bet kokios galimos drėgmės. Parinkite itin sausą sandėliavimo vietą, pasirūpinkite apsauginiais dangteliais, sandariomis dėžutėmis. Be abejo, taip pat galite išvengti rūdžių pirkdami specialius rūdijimui atsparius varžtus ir vinis. Visose statybinių prekių parduotuvėse rasite tokių prekių.
Kaip apsaugoti vinis nuo rūdžių
© Shutterstock nuotr.

Rūdys susidaro kaip cheminės reakcijos tarp metalo junginių bei vandens garų produktas. Papildomos medžiagos, pavyzdžiui, druska, paspartina rūdžių atsiradimą. Ypatingai greitai rūdija varžtai ar vinys, esančios lauke ar drėgnoje aplinkoje – vonios kambaryje, baseinuose. Visgi geriausiai nuo rūdžių varžtus ir vinis apsaugo padengimas tam tikru apsauginiu hermetiku.

Dažniausios priemonės nuo rūdžių – skysti lakai ar purškikliai. Daugumos sudėtyje yra cinko, kuris yra atsparus korozijai, arba grafito miltelių. Visuomet prieš pradedant naudoti, varžtus ir vinis reikia paruošti – sutepti. Žinoma, tai šiek tiek stabdo statybos darbus, nes varžtai tampa slidesni. Išeitis – padenkite hermetiku varžto ar vinies galvutę bei pusę kalamosios dalies, gala paliekant sausą – taip vinis ar varžtas neslys.

Daugumoje ūkinių prekių parduotuvių prekyboje yra specialūs varžtai, kurie pagaminti iš lydinių, atsparių rūdims. Varžtai, padengti alavu, cinku ar chromu labai retai pasiduoda korozijai, todėl jie naudojami pramonėje. Jų nereikia padenti specialiu hermetiku, tačiau laikas nuo laiko reiktų apžiūrėti, ar varžtai ir vinys nedrėgsta.

Specializuoti varžtai dažnai yra daug brangesni, jie – ne visuomet pats tinakmiausias pasirinkimas paprastam vartotojui. Buityje dažnai pakanka ir pačių paprasčiausių varžtų. Nerūdijančio plieno varžtai yra atsparūs rūdims, tačiau net ir jie kartais surūdija. Todėl būtina reguliariai tikrinti visus sandarinimo varžtus. Galvutes nudažykite – taip atitolinsite koroziją, nes dažų sluoksnis atliks laikino barjero nuo rūdžių vaidmenį. Jei varžtų ir vinių galvutes nudažysite ta spalva, į kokią jie yra įsukti, dar laimėsite ir tai, kad jų tiesiog nesimatys arba matysis daug mažiau.

Apsisaugant nuo korozijos, patartina tikrinti namus bent kartą per metus. Įsitikinkite, jog visos galvutės yra padengtos, apsaugotos. Geriausia galvutes uždažyti vasaros metu, kuomet mažesnė lietaus tikimybė. Vieną kartą pasirūpinęs, galėsi būti ramus ištisus metus.

Mažas patarimas – panaudokite nagų laką. Šis patarimas gali ypač praversti vonios kambariuose ar virtuvėje. Apsauginis poveikis – toks pats, kaip ir dažų, tačiau permatomas nagų lakas nepakeis galvutės spalvos. Tepalas, mineralinė alyva ir kiti hermetikai veikia taip pat panašiai. Žinoma, tokia imporvizacija, kaip nagų lako naudojimas, nebus pats geriausias būdas pramonėje, tačiau panaudokite buityje - tai bus vienas paprasčiausių sprendimų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.