Kaip apsaugoti vinis nuo rūdžių

 (16)
Lengviausias būdas išvengti rūdžių – apsaugoti nuo bet kokios galimos drėgmės. Parinkite itin sausą sandėliavimo vietą, pasirūpinkite apsauginiais dangteliais, sandariomis dėžutėmis. Be abejo, taip pat galite išvengti rūdžių pirkdami specialius rūdijimui atsparius varžtus ir vinis. Visose statybinių prekių parduotuvėse rasite tokių prekių.
Kaip apsaugoti vinis nuo rūdžių
© Shutterstock nuotr.

Rūdys susidaro kaip cheminės reakcijos tarp metalo junginių bei vandens garų produktas. Papildomos medžiagos, pavyzdžiui, druska, paspartina rūdžių atsiradimą. Ypatingai greitai rūdija varžtai ar vinys, esančios lauke ar drėgnoje aplinkoje – vonios kambaryje, baseinuose. Visgi geriausiai nuo rūdžių varžtus ir vinis apsaugo padengimas tam tikru apsauginiu hermetiku.

Dažniausios priemonės nuo rūdžių – skysti lakai ar purškikliai. Daugumos sudėtyje yra cinko, kuris yra atsparus korozijai, arba grafito miltelių. Visuomet prieš pradedant naudoti, varžtus ir vinis reikia paruošti – sutepti. Žinoma, tai šiek tiek stabdo statybos darbus, nes varžtai tampa slidesni. Išeitis – padenkite hermetiku varžto ar vinies galvutę bei pusę kalamosios dalies, gala paliekant sausą – taip vinis ar varžtas neslys.

Daugumoje ūkinių prekių parduotuvių prekyboje yra specialūs varžtai, kurie pagaminti iš lydinių, atsparių rūdims. Varžtai, padengti alavu, cinku ar chromu labai retai pasiduoda korozijai, todėl jie naudojami pramonėje. Jų nereikia padenti specialiu hermetiku, tačiau laikas nuo laiko reiktų apžiūrėti, ar varžtai ir vinys nedrėgsta.

Specializuoti varžtai dažnai yra daug brangesni, jie – ne visuomet pats tinakmiausias pasirinkimas paprastam vartotojui. Buityje dažnai pakanka ir pačių paprasčiausių varžtų. Nerūdijančio plieno varžtai yra atsparūs rūdims, tačiau net ir jie kartais surūdija. Todėl būtina reguliariai tikrinti visus sandarinimo varžtus. Galvutes nudažykite – taip atitolinsite koroziją, nes dažų sluoksnis atliks laikino barjero nuo rūdžių vaidmenį. Jei varžtų ir vinių galvutes nudažysite ta spalva, į kokią jie yra įsukti, dar laimėsite ir tai, kad jų tiesiog nesimatys arba matysis daug mažiau.

Apsisaugant nuo korozijos, patartina tikrinti namus bent kartą per metus. Įsitikinkite, jog visos galvutės yra padengtos, apsaugotos. Geriausia galvutes uždažyti vasaros metu, kuomet mažesnė lietaus tikimybė. Vieną kartą pasirūpinęs, galėsi būti ramus ištisus metus.

Mažas patarimas – panaudokite nagų laką. Šis patarimas gali ypač praversti vonios kambariuose ar virtuvėje. Apsauginis poveikis – toks pats, kaip ir dažų, tačiau permatomas nagų lakas nepakeis galvutės spalvos. Tepalas, mineralinė alyva ir kiti hermetikai veikia taip pat panašiai. Žinoma, tokia imporvizacija, kaip nagų lako naudojimas, nebus pats geriausias būdas pramonėje, tačiau panaudokite buityje - tai bus vienas paprasčiausių sprendimų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.