Ką reikia žinoti klijuojant plyteles

 (2)
Prieš klijuojant plyteles pravartu sužinoti kelis patarimus: kiek plytelių verta įsigyti, kaip pasiruošti klijavimo procesui, pasirinkti klijus ir klijuoti.
Ką reikia žinoti klijuojant plyteles
© Shutterstock nuotr.

Perkant plyteles, jų reikėtų užsakyti šiek tiek daugiau nei matematiškai reikėtų jūsų numatytam plotui padengti, kadangi gali tekti dengti mažesnius nei plytelės dydžio plotus, dėl ko jas gali tekti pjaustyti.

Kadangi jų būna įvairių formų, tai gali apsunkti skaičiavimą. Tad, jei dėl įvairių priežasčių prireiks pakeisti vieną ar kelias plyteles, turėsite atsarginių. Patariama įsigyti 5-10 % daugiau plytelių nei jūsų patalpos plotas. Dėl savo skirtingų savybių, sienų plytelių ant grindų kloti nerekomenduojama, tuo tarpu plyteles, turinčias pakankamai geras charakteristikas, kad jas būtų galima dėti ant grindų, galite klijuoti ir ant sienų.

Pradedame klijuoti

Klijuojant plyteles pirmiausia reikia įsitikinti, kad pagrindas, ant kurio klijuosite, yra kuo lygesnis. Nelygumai ilguoju laikotarpiu gali lemti plytelių trūkinėjimus ar kitas deformacijas. Tad jeigu pagrindo lygumas netenkina, paviršių lyginkite išlyginamuoju mišiniu. Paviršius, kurie bus veikiami vandeniu, rekomenduojama padengti hidroizoliacine medžiaga. Kad plyteles būtų geriau klijuoti ir jos ilgiau laikytų, paviršius turi būti nelygus. Tad jei paviršius lygus ir blizgus, jį reikėtų padaryti šiurkštesniu. Tuomet gruntuojama giluminiu gruntu.

Patalpa, kurioje klojamos plytelės, labai retai yra taisyklinga, todėl prieš klijuodami pasirūpinkite ir įrenginiu, leisiančiu patogiai plyteles pjaustyti. Tiesa, paprastai rekomenduojama pradėti nuo patalpos kampo, klijuojant pirmiausia sveiką, gamyklinių matmenų nepjaustytą plytelę.

Klijų pasirinkimas

Klijus patartina rinktis atsakingai, pasitarti su pardavėju ar plytelių parduotuvės konsultantu. Klijų rūšių yra įvairių – šildomoms grindims, kai kurie iš jų labiau tinka elektra šildomoms grindims, vieni labiau tiks keraminėms plytelėms, kiti - mažesnio įgeriamumo plytelėms, kiti marmurui, granitui, stiklo mozaikai. Klijai taip pat skiriasi ir pagal stingimo laiką, kai kurios rūšys suteikia galimybę vaikščioti ant paviršiaus, praėjus kelioms valandoms įrengimo.

Ruošiant klijus, reikia stebėti, kad paruošta masė nebūtų per sausa, priešingu atveju, jie per greitai išdžius ir plytelės gali laikytis silpniau. Skirtingoms plytelėms gali būti reikalingi tam tikro tipo klijai, todėl laikykitės pardavėjo ar gamintojo rekomendacijų, o jei įrengtos šildomos grindys, patarti dėl klijų tipo turėtų jas įrengę specialistai.

Plytelių klijavimo ypatybės

Klijai tepami tolygiai ir specialia mentele, horizontalia kryptimi paskirstomi taip, kad atsirastų nedidelės vagelės. Patartina netepti iškart didelių plotų, o klijuoti nuosekliai nedideliame plotelyje, kadangi klijų stingimas paprastai būna pakankamai trumpas – galite tinkamai nesuspėti suklijuoti visų plytelių.

Klijuojant plytelę patartina neužgaišti taisant jos pozicijos, kadangi klijai stingsta ir kraipoma plytelė gali tinkamai neprilipti. Tokiu atveju, reikėtų ją klijuoti iš naujo, nuvalius klijus tiek nuo pagrindo, tiek nuo plytelės.

Svarbu pasistengti neištepti klijais plytelių išorinės pusės ar briaunų, klijus vėliau gali būti sunku nuvalyti. Išklijavę grindis sveikomis plytelėmis, klijuokite likusius plotus iš pjaustytų plytelių. Baigus klijuoti ant paviršiaus patartina vaikščioti kuo mažiau, kad klijai geriau sustingtų.

Su mentele ar peilio geležte išvalykite tarpus. Prieš užpildant tarpus glaistu, būtina juos sudrėkinti. Tepkite jį ant plytelių ir stebėkite ar glaistas tarpus užpildo tolygiai. Kai glaistas apstingsta nuvalykite plyteles kempine, pašaliname glaisto perteklių. Glaistui apdžiūvus, plytelės nuvalomos pakartotinai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.