Ką reikia žinoti klijuojant plyteles

 (2)
Prieš klijuojant plyteles pravartu sužinoti kelis patarimus: kiek plytelių verta įsigyti, kaip pasiruošti klijavimo procesui, pasirinkti klijus ir klijuoti.
Ką reikia žinoti klijuojant plyteles
© Shutterstock nuotr.

Perkant plyteles, jų reikėtų užsakyti šiek tiek daugiau nei matematiškai reikėtų jūsų numatytam plotui padengti, kadangi gali tekti dengti mažesnius nei plytelės dydžio plotus, dėl ko jas gali tekti pjaustyti.

Kadangi jų būna įvairių formų, tai gali apsunkti skaičiavimą. Tad, jei dėl įvairių priežasčių prireiks pakeisti vieną ar kelias plyteles, turėsite atsarginių. Patariama įsigyti 5-10 % daugiau plytelių nei jūsų patalpos plotas. Dėl savo skirtingų savybių, sienų plytelių ant grindų kloti nerekomenduojama, tuo tarpu plyteles, turinčias pakankamai geras charakteristikas, kad jas būtų galima dėti ant grindų, galite klijuoti ir ant sienų.

Pradedame klijuoti

Klijuojant plyteles pirmiausia reikia įsitikinti, kad pagrindas, ant kurio klijuosite, yra kuo lygesnis. Nelygumai ilguoju laikotarpiu gali lemti plytelių trūkinėjimus ar kitas deformacijas. Tad jeigu pagrindo lygumas netenkina, paviršių lyginkite išlyginamuoju mišiniu. Paviršius, kurie bus veikiami vandeniu, rekomenduojama padengti hidroizoliacine medžiaga. Kad plyteles būtų geriau klijuoti ir jos ilgiau laikytų, paviršius turi būti nelygus. Tad jei paviršius lygus ir blizgus, jį reikėtų padaryti šiurkštesniu. Tuomet gruntuojama giluminiu gruntu.

Patalpa, kurioje klojamos plytelės, labai retai yra taisyklinga, todėl prieš klijuodami pasirūpinkite ir įrenginiu, leisiančiu patogiai plyteles pjaustyti. Tiesa, paprastai rekomenduojama pradėti nuo patalpos kampo, klijuojant pirmiausia sveiką, gamyklinių matmenų nepjaustytą plytelę.

Klijų pasirinkimas

Klijus patartina rinktis atsakingai, pasitarti su pardavėju ar plytelių parduotuvės konsultantu. Klijų rūšių yra įvairių – šildomoms grindims, kai kurie iš jų labiau tinka elektra šildomoms grindims, vieni labiau tiks keraminėms plytelėms, kiti - mažesnio įgeriamumo plytelėms, kiti marmurui, granitui, stiklo mozaikai. Klijai taip pat skiriasi ir pagal stingimo laiką, kai kurios rūšys suteikia galimybę vaikščioti ant paviršiaus, praėjus kelioms valandoms įrengimo.

Ruošiant klijus, reikia stebėti, kad paruošta masė nebūtų per sausa, priešingu atveju, jie per greitai išdžius ir plytelės gali laikytis silpniau. Skirtingoms plytelėms gali būti reikalingi tam tikro tipo klijai, todėl laikykitės pardavėjo ar gamintojo rekomendacijų, o jei įrengtos šildomos grindys, patarti dėl klijų tipo turėtų jas įrengę specialistai.

Plytelių klijavimo ypatybės

Klijai tepami tolygiai ir specialia mentele, horizontalia kryptimi paskirstomi taip, kad atsirastų nedidelės vagelės. Patartina netepti iškart didelių plotų, o klijuoti nuosekliai nedideliame plotelyje, kadangi klijų stingimas paprastai būna pakankamai trumpas – galite tinkamai nesuspėti suklijuoti visų plytelių.

Klijuojant plytelę patartina neužgaišti taisant jos pozicijos, kadangi klijai stingsta ir kraipoma plytelė gali tinkamai neprilipti. Tokiu atveju, reikėtų ją klijuoti iš naujo, nuvalius klijus tiek nuo pagrindo, tiek nuo plytelės.

Svarbu pasistengti neištepti klijais plytelių išorinės pusės ar briaunų, klijus vėliau gali būti sunku nuvalyti. Išklijavę grindis sveikomis plytelėmis, klijuokite likusius plotus iš pjaustytų plytelių. Baigus klijuoti ant paviršiaus patartina vaikščioti kuo mažiau, kad klijai geriau sustingtų.

Su mentele ar peilio geležte išvalykite tarpus. Prieš užpildant tarpus glaistu, būtina juos sudrėkinti. Tepkite jį ant plytelių ir stebėkite ar glaistas tarpus užpildo tolygiai. Kai glaistas apstingsta nuvalykite plyteles kempine, pašaliname glaisto perteklių. Glaistui apdžiūvus, plytelės nuvalomos pakartotinai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.