Ką reikia žinoti apie stiklo pluošto izoliaciją

 (2)
Stiklo vata yra pakankamai nebrangi medžiaga, be to, su ja darbuotis gana paprasta. Jei jums reikia remontuoti arba įdiegti stiklo pluošto izoliaciją, rekomenduojama kreiptis į profesionalą, tačiau elgiantis atsargiai net ir mažiau patyręs namų savininkas gali padaryti tai pats.
Ką reikia žinoti apie stiklo pluošto izoliaciją
© Shutterstock nuotr.

Stiklo vata, kaip ir akmens vata priklauso mineralinių vatų grupei.

Stiklo pluošto izoliacijos šiluminė varža žymima R raide. Šiluminė varža parodo kaip gerai ta medžiaga izoliuoja jūsų namus, kitaip tariant, kiek šilumos ji praleidžia. Kuo šis skaičius didesnis, tuo didesnis šiluminis atsparumas.

Izoliacijos su didesne šilumine varža bus tankesnės, storesnės ir jose bus daugiau oro kišenių. Tačiau jos bus ir brangesnės. Vertėtų žinoti, kad stiklo pluošto izoliacijos varža yra mažesnė nei daugelio kitų izoliacijų, todėl ji yra pigesnė už kitas izoliacines medžiagas.

Vieta. Yra tam tikros namo vietos, kurioms reikia daugiau izoliacijos. Palėpės yra kitokios konstrukcijos patalpos nei likęs pastatas, be to, nuo išorinio pasaulio jas skiria labai mažai medžiagų, todėl storesnė ar papildoma izoliacija, norint jose gyventi yra neišvengiama. O štai sienos pačios sudaro izoliacijos sluoksnį. Todėl jei montuojate naują stiklo pluošto izoliacijos sluoksnį ant sienų, izoliacijos reikės mažiau, be to, galite naudoti stiklo pluošto izoliaciją su mažesne šilumine varža, nes šaltis, karštis ir vėjas turės įveikti keletą sluoksnių.

Kaina. Namo izoliacijos kaina priklauso nuo trijų paprastų veiksnių:

Šiluminės varžos
• Kiekio
• Montavimo būdo: darysite tai pats ar kreipsitės į profesionalus

Puikus būdas sumažinti stiklo pluošto izoliacijos montavimo kaštus – padaryti tai pačiam. Tik nepamirškite, kad dirbdamas su ja, turite būti labai atsargus. Nors su šia medžiaga darbuotis yra paprasta, tačiau ji gali dirginti kūną, todėl būtinai mūvėkite pirštines, vilkėkite drabužius ilgomis rankovėmis, kelnes, užsidėkite kepurę ir apsauginius akinius. Jei nesilaikysite saugumo rekomendacijų, stiklo pluošto izoliacija gal sudirginti odą ir sukelti rimtas kvėpavimo problemas. Tiesa, jeigu paskutinė jūsų pažintis su šia medžiaga įvyko prieš pora dešimtmečių, žinokite, jog šiuolaikinė stiklo vata yra vienareikšmiškai kokybiškesnė bei saugesnė.

Montuodami niekada negrūskite stiklo pluošto izoliacijos į per mažą jai vietą. Jei ji būna per daug suspaudžiama, sumažėja jos šiluminė varža (o ji ir taip mažesnė), nes dingsta oro kišenės. Stenkitės neviršyti gamintojo rekomenduojamo kiekio - jei palėpėje sumontuosite per daug izoliacijos, tai gali paskatinti ventiliacijos problemas.

Kitos izoliacijos rūšys

Jei norite žinoti visus stiklo pluošto izoliacijos privalumus ir trūkumus, teks susipažinti ir su kitomis jos konkurentėmis izoliacinėmis medžiagomis.

Celiuliozės vata (ekovata): gaminama iš organinių. Ji parduodama kaip palaidas užpildas, o gaminta taip, kad turėtų atlaikyti kenkėjų ir drėgmės žalą. Tačiau jei ji sušlampa, pasidaro suspausta, sunki ir mažiau veiksminga.

Purškiamų putų izoliacija: tai yra poliuretano produktas (didelės šiluminės varžos), purškiamas per žarną. Nors daugumą purškiamų putų galima drąsiai naudoti, nes jos neturėtų sukelti rimtų problemų, įskaitant ir nemalonų kvapą, tačiau jei darbas bus atliktas netinkamai, pinigus būsite tarsi išmetę į balą. Šiam izoliacijos būdui reikalinga technika ir jį iš tiesų geriau patikėti profesionalams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.