Ką reikia žinoti apie stiklo pluošto izoliaciją

 (2)
Stiklo vata yra pakankamai nebrangi medžiaga, be to, su ja darbuotis gana paprasta. Jei jums reikia remontuoti arba įdiegti stiklo pluošto izoliaciją, rekomenduojama kreiptis į profesionalą, tačiau elgiantis atsargiai net ir mažiau patyręs namų savininkas gali padaryti tai pats.
Ką reikia žinoti apie stiklo pluošto izoliaciją
© Shutterstock nuotr.

Stiklo vata, kaip ir akmens vata priklauso mineralinių vatų grupei.

Stiklo pluošto izoliacijos šiluminė varža žymima R raide. Šiluminė varža parodo kaip gerai ta medžiaga izoliuoja jūsų namus, kitaip tariant, kiek šilumos ji praleidžia. Kuo šis skaičius didesnis, tuo didesnis šiluminis atsparumas.

Izoliacijos su didesne šilumine varža bus tankesnės, storesnės ir jose bus daugiau oro kišenių. Tačiau jos bus ir brangesnės. Vertėtų žinoti, kad stiklo pluošto izoliacijos varža yra mažesnė nei daugelio kitų izoliacijų, todėl ji yra pigesnė už kitas izoliacines medžiagas.

Vieta. Yra tam tikros namo vietos, kurioms reikia daugiau izoliacijos. Palėpės yra kitokios konstrukcijos patalpos nei likęs pastatas, be to, nuo išorinio pasaulio jas skiria labai mažai medžiagų, todėl storesnė ar papildoma izoliacija, norint jose gyventi yra neišvengiama. O štai sienos pačios sudaro izoliacijos sluoksnį. Todėl jei montuojate naują stiklo pluošto izoliacijos sluoksnį ant sienų, izoliacijos reikės mažiau, be to, galite naudoti stiklo pluošto izoliaciją su mažesne šilumine varža, nes šaltis, karštis ir vėjas turės įveikti keletą sluoksnių.

Kaina. Namo izoliacijos kaina priklauso nuo trijų paprastų veiksnių:

Šiluminės varžos
• Kiekio
• Montavimo būdo: darysite tai pats ar kreipsitės į profesionalus

Puikus būdas sumažinti stiklo pluošto izoliacijos montavimo kaštus – padaryti tai pačiam. Tik nepamirškite, kad dirbdamas su ja, turite būti labai atsargus. Nors su šia medžiaga darbuotis yra paprasta, tačiau ji gali dirginti kūną, todėl būtinai mūvėkite pirštines, vilkėkite drabužius ilgomis rankovėmis, kelnes, užsidėkite kepurę ir apsauginius akinius. Jei nesilaikysite saugumo rekomendacijų, stiklo pluošto izoliacija gal sudirginti odą ir sukelti rimtas kvėpavimo problemas. Tiesa, jeigu paskutinė jūsų pažintis su šia medžiaga įvyko prieš pora dešimtmečių, žinokite, jog šiuolaikinė stiklo vata yra vienareikšmiškai kokybiškesnė bei saugesnė.

Montuodami niekada negrūskite stiklo pluošto izoliacijos į per mažą jai vietą. Jei ji būna per daug suspaudžiama, sumažėja jos šiluminė varža (o ji ir taip mažesnė), nes dingsta oro kišenės. Stenkitės neviršyti gamintojo rekomenduojamo kiekio - jei palėpėje sumontuosite per daug izoliacijos, tai gali paskatinti ventiliacijos problemas.

Kitos izoliacijos rūšys

Jei norite žinoti visus stiklo pluošto izoliacijos privalumus ir trūkumus, teks susipažinti ir su kitomis jos konkurentėmis izoliacinėmis medžiagomis.

Celiuliozės vata (ekovata): gaminama iš organinių. Ji parduodama kaip palaidas užpildas, o gaminta taip, kad turėtų atlaikyti kenkėjų ir drėgmės žalą. Tačiau jei ji sušlampa, pasidaro suspausta, sunki ir mažiau veiksminga.

Purškiamų putų izoliacija: tai yra poliuretano produktas (didelės šiluminės varžos), purškiamas per žarną. Nors daugumą purškiamų putų galima drąsiai naudoti, nes jos neturėtų sukelti rimtų problemų, įskaitant ir nemalonų kvapą, tačiau jei darbas bus atliktas netinkamai, pinigus būsite tarsi išmetę į balą. Šiam izoliacijos būdui reikalinga technika ir jį iš tiesų geriau patikėti profesionalams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?