Ką daryti, kad nerasotų plastikiniai langai?

 (12)
Atvėsus orams, vis rečiau praveriame langus, kad įleistume į kambarį gaivaus oro, nes bijome išleisti šilumą. Dažna to pasekmė – aprasoję langai. Nors kondensatas plastikinio lango konstrukcijai didesnės įtakos neturi, tačiau rasojantys langai praleidžia mažiau šviesos, o tai blogina matomumą. Taip pat tenka nuolat valyti drėgmę susikaupusią lango apačioje ar ant palangės. Tad kokios yra rasojimo priežastys ir ko imtis, kad langai mažiau rasotų?
© Shutterstock

Senų medinių langų pakeitimas į naujus plastikinius langus

Dažnai nutinka taip, kad langai rasoti pradeda pakeistus senus medinius langus naujais plastikiniais. Taip nutinka todėl, kad plastikiniai langai yra kur kas hermetiškesni už senuosius, jie prasčiau praleidžia orą ir todėl pradeda kauptis drėgmė, kuri seniau išeidavo pro medinių langų mikroventiliacinius tarpus. Taigi pakeitus langus pasikeičia ir namų mikroklimatas, o pasikeitus sąlygoms drėgmė kondensuojasi ant stiklo.

Rasojančių naujų plastikinių langų problema dažniausiai pasitaiko daugiabučiuose, nes juose paprastai nėra priverstinio vėdinimo. Tad nenorint investuoti papildomų pinigų, šią problemą spręsti galima tiesiog gerai išvėdinant kambarius.

Ką daryti, kad nerasotų plastikiniai langai?
© Shutterstock

Efektyviausiai kambarius išvėdinti galima sukeliant nedidelį skersvėjį. Patariama plačiai atidarytą langą palaikyti bent keletą minučių kiekvieną dieną. Mikroventiliaciją geriausia naudoti esant šiltesniems orams, nes vėdinant tokiu būdų žiemą, oro apykaita vyks labai lėtai. Žiemą taip pat rekomenduojama langus dengti užuolaidomis kuo rečiau, kad šiluma nuo radiatoriaus netrukdomai kiltų prie lango.

Taip pat šia problema galima pasirūpinti iš anksto ir taip užkirsti jai kelią. Renkantis naujus plastikinius langus, verta apgalvoti langų su orlaide arba langų su specialiais vožtuvais, kurie gerai atlieka mikroventiliaciją ir apsaugo langus nuo rasojimo, variantus. Orlaides galima užsisakyti jau renkantis langus, taip pat kai kurios įmonės siūlo jas įmontuoti ir vėliau, deja, toks sprendimas kainuoja daugiau nei perkant langus iš karto.

Sutrikusi ventiliacija

Blogai veikianti ventiliacijos sistema – ši problema pasitaiko tiek daugiabučiuose, tiek individualiuose namuose. Langų rasojimas dažnai būna sugedusios, „užsikimšusios“ arba blogai sumontuotos ventiliacijos padarinys. Kad kalta būtent prasta ventiliacija, paprastai išduoda tai, kad rasoja ne visi būsto langai, o tik vienas arba keli.

Montavimo brokas

Jeigu kaltas ne pasikeitęs mikroklimatas ar sugedusi ventiliacijos sistema, aprasoję langai gali išduoti montavimo broką. Kad buvo netinkamai atlikti montavimo darbai, gali parodyti tai, jei vienu metu buvo montuoti keli langai, bet rasoja tik vienas ar keli iš jų. Kurioje vietoje buvo prastai atliktas langų montavimas, parodo lango vieta kurioje kaupiasi kondensatas, pavyzdžiui, langų rasojimas ties palange parodo, kad apatinė lango dalis tikriausiai nėra tinkamai užsandarinta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.