Ką daryti, kad nerasotų plastikiniai langai?

 (12)
Atvėsus orams, vis rečiau praveriame langus, kad įleistume į kambarį gaivaus oro, nes bijome išleisti šilumą. Dažna to pasekmė – aprasoję langai. Nors kondensatas plastikinio lango konstrukcijai didesnės įtakos neturi, tačiau rasojantys langai praleidžia mažiau šviesos, o tai blogina matomumą. Taip pat tenka nuolat valyti drėgmę susikaupusią lango apačioje ar ant palangės. Tad kokios yra rasojimo priežastys ir ko imtis, kad langai mažiau rasotų?
© Shutterstock

Senų medinių langų pakeitimas į naujus plastikinius langus

Dažnai nutinka taip, kad langai rasoti pradeda pakeistus senus medinius langus naujais plastikiniais. Taip nutinka todėl, kad plastikiniai langai yra kur kas hermetiškesni už senuosius, jie prasčiau praleidžia orą ir todėl pradeda kauptis drėgmė, kuri seniau išeidavo pro medinių langų mikroventiliacinius tarpus. Taigi pakeitus langus pasikeičia ir namų mikroklimatas, o pasikeitus sąlygoms drėgmė kondensuojasi ant stiklo.

Rasojančių naujų plastikinių langų problema dažniausiai pasitaiko daugiabučiuose, nes juose paprastai nėra priverstinio vėdinimo. Tad nenorint investuoti papildomų pinigų, šią problemą spręsti galima tiesiog gerai išvėdinant kambarius.

Ką daryti, kad nerasotų plastikiniai langai?
© Shutterstock

Efektyviausiai kambarius išvėdinti galima sukeliant nedidelį skersvėjį. Patariama plačiai atidarytą langą palaikyti bent keletą minučių kiekvieną dieną. Mikroventiliaciją geriausia naudoti esant šiltesniems orams, nes vėdinant tokiu būdų žiemą, oro apykaita vyks labai lėtai. Žiemą taip pat rekomenduojama langus dengti užuolaidomis kuo rečiau, kad šiluma nuo radiatoriaus netrukdomai kiltų prie lango.

Taip pat šia problema galima pasirūpinti iš anksto ir taip užkirsti jai kelią. Renkantis naujus plastikinius langus, verta apgalvoti langų su orlaide arba langų su specialiais vožtuvais, kurie gerai atlieka mikroventiliaciją ir apsaugo langus nuo rasojimo, variantus. Orlaides galima užsisakyti jau renkantis langus, taip pat kai kurios įmonės siūlo jas įmontuoti ir vėliau, deja, toks sprendimas kainuoja daugiau nei perkant langus iš karto.

Sutrikusi ventiliacija

Blogai veikianti ventiliacijos sistema – ši problema pasitaiko tiek daugiabučiuose, tiek individualiuose namuose. Langų rasojimas dažnai būna sugedusios, „užsikimšusios“ arba blogai sumontuotos ventiliacijos padarinys. Kad kalta būtent prasta ventiliacija, paprastai išduoda tai, kad rasoja ne visi būsto langai, o tik vienas arba keli.

Montavimo brokas

Jeigu kaltas ne pasikeitęs mikroklimatas ar sugedusi ventiliacijos sistema, aprasoję langai gali išduoti montavimo broką. Kad buvo netinkamai atlikti montavimo darbai, gali parodyti tai, jei vienu metu buvo montuoti keli langai, bet rasoja tik vienas ar keli iš jų. Kurioje vietoje buvo prastai atliktas langų montavimas, parodo lango vieta kurioje kaupiasi kondensatas, pavyzdžiui, langų rasojimas ties palange parodo, kad apatinė lango dalis tikriausiai nėra tinkamai užsandarinta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.