Ką daryti, kad nerasotų plastikiniai langai?

 (12)
Atvėsus orams, vis rečiau praveriame langus, kad įleistume į kambarį gaivaus oro, nes bijome išleisti šilumą. Dažna to pasekmė – aprasoję langai. Nors kondensatas plastikinio lango konstrukcijai didesnės įtakos neturi, tačiau rasojantys langai praleidžia mažiau šviesos, o tai blogina matomumą. Taip pat tenka nuolat valyti drėgmę susikaupusią lango apačioje ar ant palangės. Tad kokios yra rasojimo priežastys ir ko imtis, kad langai mažiau rasotų?
© Shutterstock

Senų medinių langų pakeitimas į naujus plastikinius langus

Dažnai nutinka taip, kad langai rasoti pradeda pakeistus senus medinius langus naujais plastikiniais. Taip nutinka todėl, kad plastikiniai langai yra kur kas hermetiškesni už senuosius, jie prasčiau praleidžia orą ir todėl pradeda kauptis drėgmė, kuri seniau išeidavo pro medinių langų mikroventiliacinius tarpus. Taigi pakeitus langus pasikeičia ir namų mikroklimatas, o pasikeitus sąlygoms drėgmė kondensuojasi ant stiklo.

Rasojančių naujų plastikinių langų problema dažniausiai pasitaiko daugiabučiuose, nes juose paprastai nėra priverstinio vėdinimo. Tad nenorint investuoti papildomų pinigų, šią problemą spręsti galima tiesiog gerai išvėdinant kambarius.

Ką daryti, kad nerasotų plastikiniai langai?
© Shutterstock

Efektyviausiai kambarius išvėdinti galima sukeliant nedidelį skersvėjį. Patariama plačiai atidarytą langą palaikyti bent keletą minučių kiekvieną dieną. Mikroventiliaciją geriausia naudoti esant šiltesniems orams, nes vėdinant tokiu būdų žiemą, oro apykaita vyks labai lėtai. Žiemą taip pat rekomenduojama langus dengti užuolaidomis kuo rečiau, kad šiluma nuo radiatoriaus netrukdomai kiltų prie lango.

Taip pat šia problema galima pasirūpinti iš anksto ir taip užkirsti jai kelią. Renkantis naujus plastikinius langus, verta apgalvoti langų su orlaide arba langų su specialiais vožtuvais, kurie gerai atlieka mikroventiliaciją ir apsaugo langus nuo rasojimo, variantus. Orlaides galima užsisakyti jau renkantis langus, taip pat kai kurios įmonės siūlo jas įmontuoti ir vėliau, deja, toks sprendimas kainuoja daugiau nei perkant langus iš karto.

Sutrikusi ventiliacija

Blogai veikianti ventiliacijos sistema – ši problema pasitaiko tiek daugiabučiuose, tiek individualiuose namuose. Langų rasojimas dažnai būna sugedusios, „užsikimšusios“ arba blogai sumontuotos ventiliacijos padarinys. Kad kalta būtent prasta ventiliacija, paprastai išduoda tai, kad rasoja ne visi būsto langai, o tik vienas arba keli.

Montavimo brokas

Jeigu kaltas ne pasikeitęs mikroklimatas ar sugedusi ventiliacijos sistema, aprasoję langai gali išduoti montavimo broką. Kad buvo netinkamai atlikti montavimo darbai, gali parodyti tai, jei vienu metu buvo montuoti keli langai, bet rasoja tik vienas ar keli iš jų. Kurioje vietoje buvo prastai atliktas langų montavimas, parodo lango vieta kurioje kaupiasi kondensatas, pavyzdžiui, langų rasojimas ties palange parodo, kad apatinė lango dalis tikriausiai nėra tinkamai užsandarinta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.