Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.
© Shutterstock

Kalėdų eglutės – kenkėjų namai

Norvegijoje, Bergeno universitete, atliktas tyrimas parodė, kad gyvoje Kalėdų eglutėje gali tūnoti net apie 25 000 vabzdžių, erkių ir vorų. Amarai, vorai, straubliukai, erkės ir kandys – dažniausiai Kalėdines eglutes apninkantys kenkėjai. Paprastai su eglute patekę į mūsų namus, šie vabzdžiai žūva, vis dėlto patariama prieš perkant Kalėdų eglutę kruopščiai ją patikrinti, apžiūrėti. Kenkėjus galima tiesiog lauke nupurtyti arba nuvalyti audinio skiaute. Pagrindinę Kalėdų puošmeną rekomenduojama statyti atokiau nuo kitų kambarinių augalų, kad apsaugotumėte juos nuo kenkėjų.

Maisto likučių vilionės

Pasak kenkėjų kontrolės bendrovės vadovės Margaritos Kutkaitės, gražiausios metų šventės galvos skausmu gali virsti dėl namus užpuolusių tarakonų, blakių ar graužikų. Dar labiau atvėsta oras, todėl šildomos patalpos privilioja kenkėjus, o užsimiršę per šventes gyventojai patys palieka jiems „dovanų“.

„Maisto likučiai ant stalo ir kitų paviršių, neišneštos šiukšlės – puikiausiais masalas tarakonams ir pelėms. Kiekvienais metais po švenčių maratono sulaukiame itin daug klientų skambučių dėl tarakonų ir graužikų naikinimo“, – situaciją komentuoja M. Kutkaitė.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?
© Shutterstock

Sprendimas – čia ir dabar

Kenkėjų kontrolės ekspertai pataria laiku imtis prevencinių priemonių, kad netektų kovoti su nemaloniais „svečiais“ ir gadintis pakilios šventinės nuotaikos. Pasak specialistų, veiksmingiausias ginklas prieš kenkėjus namuose – švara ir tvarka.

„Palaikydami švarą ir tvarką namuose, mes ne tik užkirsime kelią kenkėjams, bet ir išvengsime streso per šventes, kuomet norisi atsipalaiduoti ir mėgautis buvimu su šeima ir draugais. Tad jei per šventes planuojate išvykti, rekomenduojame palikti namus tvarkingus: pašalinti maisto likučius, išnešti šiukšles, šiukšliadėžes sandariai uždaryti, užtaisyti plyšius, išvalyti ir išvėdinti patalpas“, – pataria M. Kutkaitė.

Kenkėjų kontrolės specialistai siūlo aplink namus išdėlioti specialias jauko dėžutes, kurios yra saugiai užrakintos, kad augintiniai ar vaikai nepasiektų graužikų nuodo. Tokiu būdu galima sustabdyti pelių ir kitų graužikų patekimą į patalpas.

Blakės per šventes taip pat „keliauja“

Kaip rašoma spaudos pranešime, dar vienas kenkėjas, per šventes neretai atsirandantis gyventojų namuose, yra blakės. Tai kenkėjas „keliauninkas“, dažniausiai parsivežamas iš kelionių su daiktais rankinėse ar krepšiuose. Norint po viešnagių namo grįžti be „palydovų“, patartina patikrinti, ar ten, kur apsistojote nakvynei, ant lovos čiužinio nematote kraujo ar juodų dėmelių. Jei visgi kyla įtarimų, kad susidūrėte su patalinėmis blakėmis, savo daiktus reikia atidžiai apžiūrėti, išvalyti ir, jeigu reikia, išplauti.

„Jei blakės „atsikraustė“ į Jūsų namus, svarbu išnaikinti ne tik suaugusius vabzdžius, bet ir jų kiaušinėlius. Intensyvus namų tvarkymasis, siurbimas ir palaikoma švara padės išvengti šių kraujasiurbių. Jei kenkėjų kiekiai dideli, be profesionalų pagalbos problemos išspręsti nepavyks“, – teigia kenkėjų kontrolės ekspertė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.