Ką būtina žinoti apie skystus tapetus

Šiais laikais egzistuoja daugybė būdų kaip padengti savo namų sienas. Nors nuo seno žinome tradicinius dažymą ar tapetavimą, kartais pravartu į remontą pasižiūrėti naujai ir įvertinti šiuolaikinius sprendimus. Vienas iš tokių - skysti tapetai.
tapetai, kambarys
tapetai, kambarys
© Fotolia nuotr.

Skystų tapetų savybės

Ši apdailos rūšis, kaip ir sako pavadinimas, yra skystos konsistencijos. Atskiestą mišinį galima tepti ant neparuoštų sienų. Leidžiami reljefo nelygumai gali siekti net 2 – 3 cm. Išdžiūvusi danga suformuoja visiškai lygų paviršių, kuris paslepia įvairius defektus – plyšelius, įdubas, nelygumus. Vienintelis minusas tas, kad padidėja mišinio išeiga.

Šį apdailos būdą galima naudoti paviršiams iš bet kokios medžiagos, tačiau  visada rekomenduojama prieš tai sienas nugruntuoti.

Problemiškiems paviršiams prireiks hidroizoliacinio grunto, siekiant, kad vanduo iš užteptų skystųjų tapetų nesusigertų į sieną. Vanduo gali ištirpdyti sienose esančias medžiagas – pokostą, klijus, cemento priedus. Džiūstant tapetams, jie gali kartu su vandeniu išlįsti į paviršių ir ant tapetų sudaryti dėmes. Gruntavimas padės išvengti šių nemalonumų.

Storas tapetų sluoksnis yra nebloga šilumos izoliacija, o paruoštas paviršius liečiant taip pat atrodo šiltas.Skysti tapetai neblogai sulaiko ir triukšmą. Daugiabučiuose, turinčiuose plonas pertvaras, jų garso izoliacinės savybės yra gana aktualios.

Ateityje pažeidus tapetus, juos lengva perdaryti. Nuo pažeistos vietos nuimamas tapetų sluoksnis ir jo vietoje užtepamas naujas. Jam išdžiūvus, ribų tarp senojo ir naujojo sluoksnių nesimatys.
Dėl aukščiau išvardytų savybių – šilumos, triukšmo izoliacijos, lengvos restauracijos - skysti tapetai tinka vaikų kambariams. Maža to, jie pasižymi ekologiškumu ir pralaidumu garams.
Šį apdailos būdą galima naudoti ir luboms.

Ką pirkti?

Skysti tapetai dažniausiai parduodami paketais sausų miltelių pavidalu. Mišinys būna sudarytas iš popieriaus bei medvilnės dalelių ir surišančios medžiagos. Tačiau ant sienų galima susikurti papildomus efektus. Tam prireiks specialių priedų: žėručio, šilkinių plaušelių ir kt. Juos galima įsigyti ten pat, kur ir mišinį skystiems tapetams.

Daug kas painioja skystus tapetus su floko padengimu. Flokas – tai tekstilinis pluoštas, kuris sausu pavidalu specialiu pistoletu iššaunamas ant klijais padengtos sienos. 

Skystų tapetų užtepimas

Norint paruošti masę tepimui ant sienos, galima naudoti kibirą arba dubenį. Tačiau šiuo atveju ruošti mišinį teks dažniau, nes tapetai tepami storu sluoksniu.Patogiausia naudoti vaikišką vonelę. Tiesa, jums gali tikti ir nuosava vonia, nes suklijuojanti medžiaga lengvai nusiplauna paprastu vandeniu.

Jums reikės plastikinės mentelės. Ji šiuo atveju yra geresnis variantas nei metalinė, nes ant paviršiaus nepaliks jokių žymių. Šiuo įrankiu skysti tapetai užtepami ant sienos ir išlyginami. Sluoksnio storis gali siekti nuo 1 mm iki 1 cm.

Tapetai džiūsta nuo vienos iki keturių dienų, priklausomai nuo sluoksnio storio. Jeigu norite turėti plaunamas sienas, išdžiūvusius tapetus reikia nulakuoti akriliniu laku. Jis gaminamas vandens pagrindu, todėl apdailos ekologiškumas išliks, o ateityje sienas galėsite valyti drėgna šluoste. Be to, lakas sutvirtins gatavą paviršių. Lakuoti tapetus galima voleliu arba dažų purkštuvu.

Skystų tapetų spalvą galima pakeisti universalia tonavimo pasta. Prieš tepdami tapetais visas sienas, atlikite testą. Nudažykite tonavimo pasta nedidelį kiekį vandens ir įmaišykite į jį tapetų miltelius. Šia mase ištepkite kartoną arba faneros lakštą ir jį išdžiovinkite. Jam išdžiūvus pamatysite spalvą, kuri bus ant jūsų sienų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.