Ką būtina žinoti apie skystus tapetus

Šiais laikais egzistuoja daugybė būdų kaip padengti savo namų sienas. Nors nuo seno žinome tradicinius dažymą ar tapetavimą, kartais pravartu į remontą pasižiūrėti naujai ir įvertinti šiuolaikinius sprendimus. Vienas iš tokių - skysti tapetai.
tapetai, kambarys
tapetai, kambarys
© Fotolia nuotr.

Skystų tapetų savybės

Ši apdailos rūšis, kaip ir sako pavadinimas, yra skystos konsistencijos. Atskiestą mišinį galima tepti ant neparuoštų sienų. Leidžiami reljefo nelygumai gali siekti net 2 – 3 cm. Išdžiūvusi danga suformuoja visiškai lygų paviršių, kuris paslepia įvairius defektus – plyšelius, įdubas, nelygumus. Vienintelis minusas tas, kad padidėja mišinio išeiga.

Šį apdailos būdą galima naudoti paviršiams iš bet kokios medžiagos, tačiau  visada rekomenduojama prieš tai sienas nugruntuoti.

Problemiškiems paviršiams prireiks hidroizoliacinio grunto, siekiant, kad vanduo iš užteptų skystųjų tapetų nesusigertų į sieną. Vanduo gali ištirpdyti sienose esančias medžiagas – pokostą, klijus, cemento priedus. Džiūstant tapetams, jie gali kartu su vandeniu išlįsti į paviršių ir ant tapetų sudaryti dėmes. Gruntavimas padės išvengti šių nemalonumų.

Storas tapetų sluoksnis yra nebloga šilumos izoliacija, o paruoštas paviršius liečiant taip pat atrodo šiltas.Skysti tapetai neblogai sulaiko ir triukšmą. Daugiabučiuose, turinčiuose plonas pertvaras, jų garso izoliacinės savybės yra gana aktualios.

Ateityje pažeidus tapetus, juos lengva perdaryti. Nuo pažeistos vietos nuimamas tapetų sluoksnis ir jo vietoje užtepamas naujas. Jam išdžiūvus, ribų tarp senojo ir naujojo sluoksnių nesimatys.
Dėl aukščiau išvardytų savybių – šilumos, triukšmo izoliacijos, lengvos restauracijos - skysti tapetai tinka vaikų kambariams. Maža to, jie pasižymi ekologiškumu ir pralaidumu garams.
Šį apdailos būdą galima naudoti ir luboms.

Ką pirkti?

Skysti tapetai dažniausiai parduodami paketais sausų miltelių pavidalu. Mišinys būna sudarytas iš popieriaus bei medvilnės dalelių ir surišančios medžiagos. Tačiau ant sienų galima susikurti papildomus efektus. Tam prireiks specialių priedų: žėručio, šilkinių plaušelių ir kt. Juos galima įsigyti ten pat, kur ir mišinį skystiems tapetams.

Daug kas painioja skystus tapetus su floko padengimu. Flokas – tai tekstilinis pluoštas, kuris sausu pavidalu specialiu pistoletu iššaunamas ant klijais padengtos sienos. 

Skystų tapetų užtepimas

Norint paruošti masę tepimui ant sienos, galima naudoti kibirą arba dubenį. Tačiau šiuo atveju ruošti mišinį teks dažniau, nes tapetai tepami storu sluoksniu.Patogiausia naudoti vaikišką vonelę. Tiesa, jums gali tikti ir nuosava vonia, nes suklijuojanti medžiaga lengvai nusiplauna paprastu vandeniu.

Jums reikės plastikinės mentelės. Ji šiuo atveju yra geresnis variantas nei metalinė, nes ant paviršiaus nepaliks jokių žymių. Šiuo įrankiu skysti tapetai užtepami ant sienos ir išlyginami. Sluoksnio storis gali siekti nuo 1 mm iki 1 cm.

Tapetai džiūsta nuo vienos iki keturių dienų, priklausomai nuo sluoksnio storio. Jeigu norite turėti plaunamas sienas, išdžiūvusius tapetus reikia nulakuoti akriliniu laku. Jis gaminamas vandens pagrindu, todėl apdailos ekologiškumas išliks, o ateityje sienas galėsite valyti drėgna šluoste. Be to, lakas sutvirtins gatavą paviršių. Lakuoti tapetus galima voleliu arba dažų purkštuvu.

Skystų tapetų spalvą galima pakeisti universalia tonavimo pasta. Prieš tepdami tapetais visas sienas, atlikite testą. Nudažykite tonavimo pasta nedidelį kiekį vandens ir įmaišykite į jį tapetų miltelius. Šia mase ištepkite kartoną arba faneros lakštą ir jį išdžiovinkite. Jam išdžiūvus pamatysite spalvą, kuri bus ant jūsų sienų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?