Įrankių dėžė: gręžtuvo pasirinkimo kriterijai

 (44)
Jei niekada prieš tai neturėjote gręžtuvo, teks pasukti galvą, kokį išsirinkti. Gal vertėtų rinktis galingą elektrinį, pajungiamą laidu, o gal - kiek paprastesnį, silpnesnį, akumuliatorinį?
Įrankių dėžė: gręžtuvo pasirinkimo kriterijai
© Shutterstock nuotr.

Visų pirma išsiaiškinkite kai kuriuos terminus ir sąvokas, su kuriomis susidursite:

Įtampa. Kuo aukštesnė įtampa, tuo galingesnis gręžtuvas, tačiau ir sunkiau gręžti.
Galingumas. Galingesnis gręžtuvas, be abejo, tiks sunkesniems darbams, bus galima dirbti ilgiau ir neperkaitinti įrankio.
Ah – ampervalandės. Aktualu akumuliatoriniams gręžtuvams. Kuo didesnis Ah, tuo galingesnis akumuliatorius, vadinasi, vienąkart pakrovę, galėsite ilgiau dirbti.
Sukimo greitis. Kuo didesnis sukimosi greitis (Nm), tuo greičiau gręžtuvas gali gręžti.
BPM - rodiklis, kiek smūgių per minutę gręžtuvas gali atlikti gręžiant smūgio režimu.
RPM - apsisukimai per minutę.

Laidinis ar akumuliatorinis gręžtuvas?

Akumuliatoriniai gręžtuvai

Akumuliatoriniai gręžtuvai populiarūs, renkantis įrankį namams – skylių gręžimui ar varžtų įsukimui į medį, plastiką. Jie yra lengvi, nesunku jais dirbti pasilipus ant kopėčių, sunkiai prieinamuose kampuose, nepaliekant daug netvarkos. Svarbu akcentuoti, jog šie gręžtuvai dažniausiai neturi didelės smūgio jėgos, tad jie nėra patys tinkamiausi mūrui ar betonui gręžti.

Rinkdamiesi akumuliatorinį gręžtuvą, atkreipkite dėmesį į jo įkrautos baterijos darbo laiką. Tad – patikrinkite ampervalandžių skaičių, taip pat – įtampą – kuo daugiau voltų, tuo daugiau jėgos (bet tuo pačiu ir įrankis sunkesnis). Visuomet geriausia yra turėti atsarginę įkrautą bateriją.

Laidiniai gręžtuvai

Kai reikia nuolat mąstyti, kaip pasisukti, kad neištrūktų kištukas iš elektros tinklo, nėra patogu. Tačiau tokie gręžtuvai dažniausiai yra galingesni, todėl vis dar labai populiarūs. Jie taip pat labiau tinka gręžti mūrą ar betoną.Kuo daugiau vatų, tuo galingesnis gręžtuvas. Ir – didžiausias privalumas – nereikia pakrauti.

Gręžtuvai-suktuvai

Tai pats universaliausias gręžtuvo tipas, todėl bene pats populiariausias.
Šis gręžtuvas dažniausiai naudojamas skylėms gręžti, tačiau puikiai tinka ir varžtams atsukti ar įsukti. Dažniausiai yra kelių greičių ir reguliuoja spaudimo jėgą, todėl galite nebijoti, jog perspausite ir pergręšite kiaurai. Tinka tiek medienai, tiek metalui ir kitoms interjero detalėms bei vidinėms sienoms. Netiks mūrui ir betonui gręžti.

Gręžtuvai su smūgio funkcija

Kaip jau ir pats pavadinimas nurodo, šie gręžtuvai ne tik sukasi, bet ir, labai greitai besisukdami, kala. Tad atlieka tiek gręžtuvo, tiek plaktuko funkciją. Tai galingas įrankis, puikiai tiks mūrui bei betonui gręžti. Tai ganėtinai sunkus bei triukšmingai dirbantis įrankis.

Suktuvai

Suktuvai ypač populiarūs tarp stalių ir vis labiau ir labiau išsikovoja vietą kiekvienų namų įrankių dėželėje. Kodėl? Na, jis skirtas atlikti tik vieną funkciją – sukti varžtus, ir šiuo įrankiu įsukti galite daug paprasčiau ir lengviau, negu bet kokiu kitu įrankiu. Varžtai, sraigtai lengvai įsukami tiek į metalą, tiek į medieną. Suktuvams naudojami šešiakampiai grąžtai, kuriuos labai paprastai pakeisti.Atminkite, jog grąžtai, kurie puikiai tiko smūginiam gręžtuvui, visiškai netiks suktuvui. Turėkite atskirus grąžtus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.