Reklama

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai

Balandžio 9-osios vakarą Kauno Žalgirio arenoje paskelbti Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015 nugalėtojai. Šių metų čempionų titulas atiteko vilniečių komandai – UAB „UVG Electric“ meistrams.
II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

Dėl geriausių Lietuvos elektros meistrų vardo rungėsi 9 elektros instaliacijos meistrų komandos. Daugiau nei 4 valandas specialistai sprendė 5 užduotis, kurias atlikdami turėjo iš inovatyvių įrenginių ir elektros prietaisų sukurti originalius ir efektyvius elektros instaliacijos sprendimus, tinkamus naudoti namuose.

Čempionato nugalėtojams atiteko renginio organizatoriaus tarptautinės energijos valdymo kompanijos „Schneider Electric Lietuva“, mininčios savo veiklos Lietuvoje 20-metį, įsteigti piniginiai prizai ir taurės.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

„Lietuvos elektros instaliacijos čempionatas – tai vienintelis toks profesionalams skirtas renginys šalyje, kurio metu meistrai gali išbandyti savo jėgas, pritaikyti žinias, sugebėjimus ir pasidalinti patirtimi su kolegomis. Pagrindinis renginio tikslas – kelti specialistų kvalifikaciją, profesionalumą, supažindinti su naujausiomis rinkos naujienomis bei technologijomis“, – teigia „Schneider Electric Lietuva“ generalinis direktorius Justinas Narutavičius.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

Iš pateiktų medžiagų, tokių kaip būvio detektoriai, relės, laikmačiai, ventiliatoriai ir kt., čempionato metu instaliacijos specialistai kūrė energiją taupančius elektros sprendimus, tinkamus naudoti namuose. Čempionato dalyvių darbus vertino kompetentinga komisija, tarp kurios narių – universiteto dėstytojai bei elektros energijos valdymo srities specialistai.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

„Užduotys šiemet išties buvo pakankamai sudėtingos ir mūsų komandai teko bene sudėtingiausia jų, todėl ypač džiugu, jog meistrams sekėsi jas gerai įvykdyti“, - teigia Valdas Umbrasas, UAB „UVG Electric“ vadovas. „Patirties čempionate įgijome pernai, tačiau varžyboms itin daug nepasiruoši, nes iš anksto nežinai, kokios užduotys bus pateiktos. Čia tiesiog ateini su darbiniais drabužiais, pasiimi atsuktuvą ir dirbi – kaip egzamine“, – įspūdžiais dalinosi laimėtojų komandos atstovas.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

Pasak V. Umbraso, elektros meistrams čempionatas – tai bene vienintelė galimybė parodyti, ką jie sugeba, o kovojant su konkurentų komandomis, galima įvertint, patikrinti sukauptus darbo įgūdžius bei patirtį.

Čempionų komandai atiteko varžybų organizatoriaus „Schneider Electric Lietuva“ įsteigtas piniginis 500 EUR prizas ir nugalėtojų taurė.

Šiais metais vykusiame čempionate išrinkti simpatiškiausią komandą galėjo ir renginio svečiai. Publikos simpatijų nominacija atiteko bendrovės UAB „Elmonta“ meistrams, kurie čempionate užėmė II-ąją vietą. Vicečempionų komanda buvo apdovanota 300 EUR piniginiu prizu.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

III-ąją vietą ir 200 EUR prizą laimėjo UAB „Elektrotera“ meistrų komanda.

Šiemet kartu su profesionalais čempionate varžėsi ir Kauno technikos kolegijos studentų komanda, kuri nors ir neužėmė prizinių vietų, bet įveikė sudėtingas elektros instaliacijos užduotis bei įgijo naudingos patirties.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.

Po apdovanojimų ceremonijos čempionato dalyviams specialią muzikinę programą atliko populiarioji merginų grupė „Pop Ladies”, o desertų šou surengė Virtuvės mitų griovėjai.

II-ojo „Lietuvos elektros instaliacijos meistrų čempionato 2015“ nugalėtojais tapo vilniečiai
© Gamintojo nuotr.
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.