Idėjos rūsio grindims – kokia danga geriausia?

 (8)
Jeigu gyvenate senesnės statybos name, ir turite rūsį, galbūt nusprendėte, kad metas paversti jį gyvenamu plotu. Pirmiausia reikia sugalvoti, ką konkrečiai norėsite įsirengti: treniruoklių kambarį, miegamąjį ar pramogų vietą. Tada reikės apgalvoti, kokias grindis reikės sudėti, kad rūsys galėtų būti patogiai naudojamas.
Idėjos rūsio grindims – kokia danga geriausia?
© Shutterstock nuotr.

Vienintelis specifinis „Ne“, susijęs su rūsio grindimis, yra rūsio grindų dažymas. Dėl aktyvia erdve virtusio rūsio grindų dažymo tikrai atsiras problemų - reikės grindis prižiūrėti ir renovuoti, jos susibraižys, pradės luptis . Be to, tokios grindys bus šaltos. Todėl pasilikite dažus sienoms. 

Prieš pradedant bet kokių grindų įrengimą rūsyje, būtina išspręsti visas problemas susijusias su rūsio drėgnumu, konkrečiai su hidroizoliacija ir ventiliacija. 

Rūsio juodgrindžių pasirinkimas

Prieš pradedant dėti grindis, teks įsitikinti,kad betoninės grindys yra beveik lygios. Jei taip nėra, teks sudėti juodgrindes. Jos be kitų funkcijų atlieka ir savotišką ventiliacijos paskirtį, leidžia betonui "kvėpuoti", todėl nejausite daugeliui rūsių būdingo pelėsių kvapo. Betonas yra porėta medžiaga, tad kartais vanduo kondensuojasi, todėl smagu bus žinoti, kad kondensatas nesugadins viso jūsų įdėto darbo. Pagrindinė užduotis yra pakelti grindis nuo betono bei sumontuoti garo izoliacinę plėvelę, kuri padeda grindis išsaugoti sausas. 

Ar galima rūsyje patiesti kilimą? 

Paprasčiausias atsakymas būtų „taip“, jei jūsų rūsys yra apsaugotas nuo drėgmės. Be to, rekomenduojama kilimą tiesti ant juodgrindžių, nes tiesiai ant rūsio betoninių grindų patiestas kilimas sugers vandens garus. Dėl to gali atsirasti pelėsis, kilimas ims dvokti, jis praras spalvą. 

Laminuotos rūsio grindys

Jei jums patinka kaip atrodo mediena, tačiau norite ilgaamžiškumo, laminatas yra puikus alternatyvus pasirinkimas rūsio grindims. Tačiau kaip ir kilimų atveju, prieš rūsyje dedant laminatą, teks sudėti juodgrindes. Iš esmės, laminuotos grindys nėra mediena - jose nėra nė trupučio medienos, vien tik keli sluoksniai plastikinės dervos. Naudojant labai didelį spaudimą, dervos sluoksniai yra suspaudžiami, kad suformuotų lentą. Tada pridedamas melamino pagrindas bei ant paviršiaus įspaudžiamas raštas – štai ir laminuotos grindys. Iš raštų dominuoja medienos imitacija.

Laminatą sudėti yra lengva, be to, jis pigesnis už kietąją medieną. Prisiminkite, kad labai svarbu, kad paviršius, ant kurio dėsite laminatą, būtų labai lygus.

Klijuotos medienos rūsio grindys

Klijuotos medienos grindys yra labai panašios į laminatą, panašiai ir gaminamos. Abi grindys gaminamos suspaudžiant begalę sluoksnių plastiko dervos arba faneros. Tačiau tarp šių grindų yra vienas didelis skirtumas - klijuotos medienos grindyse yra tikros medienos, kuri ir suformuoja paviršiaus išvaizdą.

Ši mediena turi begalę privalumų, ypatingai ji tinkama rūsiui. Šios grindys atrodo kaip tikros medienos grindys, tačiau nėra brangios. Jos gali būti pagamintos iš sąlyginai nebrangių medžiagų, todėl sumažėja grindų kaina. Jas galima sudėti dviem būdais: sujungiant kaip laminatą arba priklijuojant. Be to, tai pusiau ekologiška alternatyva, nes jai pagaminti naudojama nedaug medienos. 

Plytelės rūsio grindims

Plytelės yra tikrai puiki idėja rūsio grindims. Tačiau jos turi ir trūkumą – kadangi rūsys yra po žeme, o plyteles klijuosite tiesiai ant betoninių grindų, plytelės bus šaltos kaip ir betoninės grindys. Tai nėra labai malonu, todėl  verta įdiegti ir grindinį šildymą, nuo kurio plytelės sušils ir vaikščioti basomis ant jų bus žymiai maloniau. Žinoma, išlaidų bus daugiau, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tokia investicija atsipirks, nes be šildymo teks „mėgautis“ šaltomis, lipniomis rūsio grindų plytelėmis.

Medžio masyvo grindys rūsyje

Nors tai ir yra geros grindys, tačiau jos nėra itin tinkamos rūsiui. Medienos masyvo grindys yra brangios ir lengviau pažeidžiamos drėgmės bei kondensato. Ar galima sudėti tokias grindis rūsyje? Žinoma, juk nieko nėra neįmanomo. Ar jos bus ilgalaikės ir visą laiką atrodys gražiai? Įmanoma, tačiau tik tokiu atveju, jei imsitės tinkamų atsargumo priemonių, sudėsite juodgrindes ir rūsys bus visiškai sausas. Daugeliui rūsių tai nėra tinkamas variantas. Atsižvelgiant į kainą ir išvaizdą, geriausia rinktis laminatą arba klijuotos medienos grindis, o medžio masyvo grindis pasilikite viršutiniams aukštams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.