Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti

 (26)
Toliau dalijamės mūsų skaitytojų patirtimis, kurios visuomet gali padėti sutaupyti ir apgalvoti galimas klaidas iš anksto.
Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Anksčiau man atrodė, kad išbetonuoti grindis ir yra - išbetonuoti grindis. O tas viskas, kas nutinka iki paties betonavimo fakto - yra daug laiko ir pinigų suvalgantis dalykas, ypač jeigu sumąstai, kad šildymas bus grindinis - tuomet radiatorių įrengimo biudžetas peršoka į ankstesnę statybų dalį. Iki betonavimo reikėjo nuotekų vamzdžius pakasti, pamatėlius pertvaroms išbetonuoti, elektrą ir apšvietimą suprojektuoti, elektros laidus po grindimis išvedžioti, vandentiekio vamzdžius išvedžioti, išlyginti smėliuką namo viduje, sudėti 15 cm putpasčio, išvedžioti grindinio šildymo vamzdelius. Štai ką iš tikrųjų reiškia grindų betonavimas.

Čia gera pamoka besiplanjuojantiems namo statybų biudžetą. Nes kur gi tokį menkniekį kaip grindų apšildymas ir vandentiekio bei elektros laidų išvedžiojimas skaičiuosi planuodamas daug rimtesnius darbus, tokius kaip pamatai, sienų mūrijimas ir stogo dengimas. O jie kainuoja, ir kainuoja daug. Štai, pavyzdžiui, jeigu paprašytumėte išlyginti smėliuką ir iškloti viską plėvele, putplasčiu ir uždenti tinkliuką, skirtą grindų vamzdeliams - mokėsite mažiausiai 3 eur/ kv.m. Na, šitą darbelį kažkaip pasidarėm savo jėgom, kaip ir grindinio šildymo vamzdelių išvedžiojimą.

Prieš betonavimą - pasiruošėm betonavimui. Visgi nusprendžiau, kad reikia pastatyti kolektorių šiame etape, ir kad reikia atlikti bandymą, ar nėra kokių skilusių ar užsilenkusių vamzdelių. Kad neužsilenkę, tai aišku ir akys mato, bet visgi kažkaip norisi įsitikinti PRIEŠ betonuojant, kad tikrai viskas tvarkoje. Taigi pajungtas 10 žiedų kolektorius ir atliktas bandymas parodė, kad su vamzdeliais tikrai viskas tvarkoje. Tokie pripūsti oro jie ir paliko. Kolektorius:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Pajungti kolektorių kaina - 58 eurai, bandymas vamzdyno - 30 eurų.

O čia virtuvės zonoje numatytas buvo grindų temperatūros jutiklis. Dalis grindų šioje zonoje bus iš plytelių, ir manau, kartais norėsis jas pašildyti ir tuomet, kai kitų zonų nešildysiu. Ir temperatūros jutiklis, skirtingai nuo termostato, matuoja ne kampario oro temperatūrą, kuri gali būti aukštesnė ir nuo saulės pro langą. Taigi nusipirkom tokį gofruotą vamzduką, ir pro ji prakišom tą jutiklį - jo galiukas bus betone, ir matuos betono temperatūrą (matome pagrindinėje nuotraukoje).

Prieš betonuojant dar nufotografavau dėl viso pikto visus kontūrus, na ir dar nufilmavau. Ir štai atvažiavo ankstų šeštadienio rytą betonuotojai. Betonuotojų paieškos nėra sunkios, kainos svyruoja, bet vidutiniškai su firba - sakyčiau 6 eur/kv.m. Na, kadangi pas mane už Vilniaus apie 20 km, ir dar mokamas kelias (plautą smėliuką pristatė dieną prieš tai), tai kaina keliais centais padidėjo. Kol kas vyrukų komanda esu labai patenkinta, kažkaip labai tvarkingai ir gražiai darbavosi. Pieš savaitę atvažiavo jų vadovas apsižiūrėti, pasitarėm, kur turėtų eiti temperatūrinės siūlės, patikrino, ar tvirtai tvirtinam šildymo vamzdelius.

Kas man buvo atradimas - betonas vis vien skyla. Ir tos temperatūrinės siūlės yra daromos todėl, kad jis skiltų tvarkingai tiesiai būtent per jas - t.y. sudaromos tokios kaip ir patogios nuspėjamos silpniausios vietos betoninėse grindyse, būtent ten jis ir linkęs dėl traukimosi ar plėtimosi skilti.

Taigi apie fibrą - šis dalykas, pačiupinėjus ir iš vaizdo primena dirbtinius lėlės plaukus:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Įmetama į vandenį, pasiskirsto betone, ir atlieka daug visokių gerų funkcijų, tame tarpe ir tai, ką daro armatūra.

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Štai kaip atrodo fibra jau betone (reikia pasididinti foto ir įsižiūrėti) - daugybė smulkučių plonyčių plaukelių - fibra išsisklaido betone ir sudaro tokį trimatį tinkliuką, vat taip ir "dirba" kaip armatūra:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Tinklą, kurį dėjome ant putlasčio 20 x 20 cm, naudojome tik tvirtinimui vamzdelių, gulėdamas ant putpasčio ir nepakeltas nuo jo, jis armatūros funkcijos neatlieka. Taigi tinklo mes nekėlėme, nes nenorėjome, kad vamzdeliai būtu arti betono paviršiaus, nes betono sluoksnis - 6,5 - 7 cm, o vamzdeliai su tinklu - kažkur 2,5 cm, taigi tai labiau tinka, kai betono sluoksnis kokie 10 cm ar pan.

Šlanga ir toks aparatas, iš kurio nedidelėm krūvelėm išbarstomas smėlio-betono mišinys, jis savo konsistencija panašus į šlapią smėlį, ir visiškai neprimena to betono, kurs kad naudojamas pamatams betonuoti ar pan.:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Šlifavimo mašina:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Mūsų strypus, remančius gegnę, apvyniojo tokiu štai paralonu:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Su nivelyru "atmušė" lygius, eilinį kartą didžiausias pagyrimas tėčiu už labai precizišką darbą - visur po 7 ar 6,5 cm gaunasi betono sluoksnis, taigi labai lygiai, be didesniu svyravimų paruoštas visas pagrindas! Na, ir atskaitos tašku tapo slenkstis tarp įėjimo durų, nes lipti ant jo į viršų jau nėra kur.

Na, ir beriamas betonas, lyginamas. Dirbo trise: vienas maišė smėlį su betonu, vandeniu ir fibra, kitas skirstė tą betoną ir kojomis mindžiojo, po to, trečiajam tokia ilga lenta išlyginus, dar ir šlifavo.

Temperatūrinės siūlės padaromos, ir tuomet dar užšlifuojamos. Aparatas "užšlifuoja" maždaug 3 mm betono. Po poros dienų tos užšlifuotos temperatūrinės siūlės turėtų pasimatyti, nes dabar iškart nesimatė. Tikiuosi, kad taip ir bus.

O aš dabar turiu namuką su lygiomis grindimis. Dabar kelias dienas geriau ten kojos nekelti, nesudaryti skersvėjo ir t.t. Po kelių dienų galima bus atsargiai vaikščioti jau.

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Kambarių langai neatrodo jau taip aukštai - jau normaliam žmogiškam lygyje:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Sunaudota:

48 maišai cemento;
Mašina plauto smėlio;
Keli maišeliai fibros;
Vandens, elektros neskaičiavome..
Kaina viso su darbais ir medžiagom - 850 eurų / 135 kv.m.

Šaltinis: Statau sodybą

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?