Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti

 (26)
Toliau dalijamės mūsų skaitytojų patirtimis, kurios visuomet gali padėti sutaupyti ir apgalvoti galimas klaidas iš anksto.
Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Anksčiau man atrodė, kad išbetonuoti grindis ir yra - išbetonuoti grindis. O tas viskas, kas nutinka iki paties betonavimo fakto - yra daug laiko ir pinigų suvalgantis dalykas, ypač jeigu sumąstai, kad šildymas bus grindinis - tuomet radiatorių įrengimo biudžetas peršoka į ankstesnę statybų dalį. Iki betonavimo reikėjo nuotekų vamzdžius pakasti, pamatėlius pertvaroms išbetonuoti, elektrą ir apšvietimą suprojektuoti, elektros laidus po grindimis išvedžioti, vandentiekio vamzdžius išvedžioti, išlyginti smėliuką namo viduje, sudėti 15 cm putpasčio, išvedžioti grindinio šildymo vamzdelius. Štai ką iš tikrųjų reiškia grindų betonavimas.

Čia gera pamoka besiplanjuojantiems namo statybų biudžetą. Nes kur gi tokį menkniekį kaip grindų apšildymas ir vandentiekio bei elektros laidų išvedžiojimas skaičiuosi planuodamas daug rimtesnius darbus, tokius kaip pamatai, sienų mūrijimas ir stogo dengimas. O jie kainuoja, ir kainuoja daug. Štai, pavyzdžiui, jeigu paprašytumėte išlyginti smėliuką ir iškloti viską plėvele, putplasčiu ir uždenti tinkliuką, skirtą grindų vamzdeliams - mokėsite mažiausiai 3 eur/ kv.m. Na, šitą darbelį kažkaip pasidarėm savo jėgom, kaip ir grindinio šildymo vamzdelių išvedžiojimą.

Prieš betonavimą - pasiruošėm betonavimui. Visgi nusprendžiau, kad reikia pastatyti kolektorių šiame etape, ir kad reikia atlikti bandymą, ar nėra kokių skilusių ar užsilenkusių vamzdelių. Kad neužsilenkę, tai aišku ir akys mato, bet visgi kažkaip norisi įsitikinti PRIEŠ betonuojant, kad tikrai viskas tvarkoje. Taigi pajungtas 10 žiedų kolektorius ir atliktas bandymas parodė, kad su vamzdeliais tikrai viskas tvarkoje. Tokie pripūsti oro jie ir paliko. Kolektorius:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Pajungti kolektorių kaina - 58 eurai, bandymas vamzdyno - 30 eurų.

O čia virtuvės zonoje numatytas buvo grindų temperatūros jutiklis. Dalis grindų šioje zonoje bus iš plytelių, ir manau, kartais norėsis jas pašildyti ir tuomet, kai kitų zonų nešildysiu. Ir temperatūros jutiklis, skirtingai nuo termostato, matuoja ne kampario oro temperatūrą, kuri gali būti aukštesnė ir nuo saulės pro langą. Taigi nusipirkom tokį gofruotą vamzduką, ir pro ji prakišom tą jutiklį - jo galiukas bus betone, ir matuos betono temperatūrą (matome pagrindinėje nuotraukoje).

Prieš betonuojant dar nufotografavau dėl viso pikto visus kontūrus, na ir dar nufilmavau. Ir štai atvažiavo ankstų šeštadienio rytą betonuotojai. Betonuotojų paieškos nėra sunkios, kainos svyruoja, bet vidutiniškai su firba - sakyčiau 6 eur/kv.m. Na, kadangi pas mane už Vilniaus apie 20 km, ir dar mokamas kelias (plautą smėliuką pristatė dieną prieš tai), tai kaina keliais centais padidėjo. Kol kas vyrukų komanda esu labai patenkinta, kažkaip labai tvarkingai ir gražiai darbavosi. Pieš savaitę atvažiavo jų vadovas apsižiūrėti, pasitarėm, kur turėtų eiti temperatūrinės siūlės, patikrino, ar tvirtai tvirtinam šildymo vamzdelius.

Kas man buvo atradimas - betonas vis vien skyla. Ir tos temperatūrinės siūlės yra daromos todėl, kad jis skiltų tvarkingai tiesiai būtent per jas - t.y. sudaromos tokios kaip ir patogios nuspėjamos silpniausios vietos betoninėse grindyse, būtent ten jis ir linkęs dėl traukimosi ar plėtimosi skilti.

Taigi apie fibrą - šis dalykas, pačiupinėjus ir iš vaizdo primena dirbtinius lėlės plaukus:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Įmetama į vandenį, pasiskirsto betone, ir atlieka daug visokių gerų funkcijų, tame tarpe ir tai, ką daro armatūra.

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Štai kaip atrodo fibra jau betone (reikia pasididinti foto ir įsižiūrėti) - daugybė smulkučių plonyčių plaukelių - fibra išsisklaido betone ir sudaro tokį trimatį tinkliuką, vat taip ir "dirba" kaip armatūra:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Tinklą, kurį dėjome ant putlasčio 20 x 20 cm, naudojome tik tvirtinimui vamzdelių, gulėdamas ant putpasčio ir nepakeltas nuo jo, jis armatūros funkcijos neatlieka. Taigi tinklo mes nekėlėme, nes nenorėjome, kad vamzdeliai būtu arti betono paviršiaus, nes betono sluoksnis - 6,5 - 7 cm, o vamzdeliai su tinklu - kažkur 2,5 cm, taigi tai labiau tinka, kai betono sluoksnis kokie 10 cm ar pan.

Šlanga ir toks aparatas, iš kurio nedidelėm krūvelėm išbarstomas smėlio-betono mišinys, jis savo konsistencija panašus į šlapią smėlį, ir visiškai neprimena to betono, kurs kad naudojamas pamatams betonuoti ar pan.:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Šlifavimo mašina:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Mūsų strypus, remančius gegnę, apvyniojo tokiu štai paralonu:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Su nivelyru "atmušė" lygius, eilinį kartą didžiausias pagyrimas tėčiu už labai precizišką darbą - visur po 7 ar 6,5 cm gaunasi betono sluoksnis, taigi labai lygiai, be didesniu svyravimų paruoštas visas pagrindas! Na, ir atskaitos tašku tapo slenkstis tarp įėjimo durų, nes lipti ant jo į viršų jau nėra kur.

Na, ir beriamas betonas, lyginamas. Dirbo trise: vienas maišė smėlį su betonu, vandeniu ir fibra, kitas skirstė tą betoną ir kojomis mindžiojo, po to, trečiajam tokia ilga lenta išlyginus, dar ir šlifavo.

Temperatūrinės siūlės padaromos, ir tuomet dar užšlifuojamos. Aparatas "užšlifuoja" maždaug 3 mm betono. Po poros dienų tos užšlifuotos temperatūrinės siūlės turėtų pasimatyti, nes dabar iškart nesimatė. Tikiuosi, kad taip ir bus.

O aš dabar turiu namuką su lygiomis grindimis. Dabar kelias dienas geriau ten kojos nekelti, nesudaryti skersvėjo ir t.t. Po kelių dienų galima bus atsargiai vaikščioti jau.

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Kambarių langai neatrodo jau taip aukštai - jau normaliam žmogiškam lygyje:

Grindų betonavimas: ko nevalia praleisti pro akis, jei norite sutaupyti
© Asmeninio albumo nuotr.

Sunaudota:

48 maišai cemento;
Mašina plauto smėlio;
Keli maišeliai fibros;
Vandens, elektros neskaičiavome..
Kaina viso su darbais ir medžiagom - 850 eurų / 135 kv.m.

Šaltinis: Statau sodybą

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.