Grindjuostės: kodėl kainos skiriasi septynis kartus?

 (2)
Renkantis grindų dangą beveik visas dėmesys skiriamas grindlentėms ir dažnai nepagalvojama apie grindjuostes. Tačiau specialistai sako, kad grindjuostės taip pat svarbus elementas, apie kurį verta pagalvoti tuo pačiu metu, kai priimamas spendimas, kokią dangą pirkti.
Grindjuostės: kodėl kainos skiriasi septynis kartus?
© Shutterstock nuotr.

Grindjuosčių miškas

Nors grindjuostė, atrodytų, yra gana nesudėtingas elementas, jų pasirinkimas rinkoje pakankamai platus. Nors įvairių tipų grindjuosčių kokybė toli gražu nevienoda, o kaina gali skirtis iki septynių kartų, specialistai pastebi, kad pirkėjų, atsiranda visų tipų gaminiams.

„Visos grindjuostės yra geros ir įvairūs žmonės renkasi skirtingų tipų grindjuostes. Net pasirinkę pigias ir dažnai kritikuojamas plastikines grindjuostes žmonės ilgus metus jas eksploatuoja ir nemato problemų“, - teigia bendrovės „Geros grindys“ atstovas Linas Stonkus.

Pardavėjų teigimu, daugelis pirmą kartą su grindjuostėmis susiduriančių pirkėjų žino tik dvi rūšis: medžio masyvo ir plastikines, tai yra pačias brangiausias ir pačias pigiausias. Tačiau rekomenduotina pasidomėti ir kitų tipų grindjuostėmis: faneruotomis, laminuotomis ir PVC. Šių tipų grindjuostės yra tarsi tarpinis variantas tarp medžio masyvo ir plastikinių tiek kainos, tiek technologijos prasme.

„PVC grindjuostės technologiškai panašiausios į plastikines, tačiau jos yra kietesnės, patvaresnės, lankstesnės. Geri meistrai PVC grindjuostes gali sumontuoti taip, kad atrodys kur kas estetiškiau nei plastikinės“, - pastebi įvairių tipų grindjuostėmis prekiaujančio salono „Solum“ atstovas Povilas Jarmala.

Tuo tarpu faneruotos panašiausios į medžio masyvo grindjuostes. Jos gaminamos iš dviejų medienos sluoksnių. Storesnis sluoksnis gaminamas iš minkštos medienos, o plonesnis, matomas sluoksnis iš kietmedžio lukšto. Pardavėjų teigimu, pasidomėję šio tipo grindjuostėmis, pirkėjai paprastai renkasi jas. Šiuo metu jos yra populiariausios rinkoje. Rečiau renkamasi laminuotas grindjuostes – presuotų medžio dulkių grindjuostes, su klijuotu medžio piešiniu.

Turi savų privalumų

Tačiau kiekviena grindjuosčių rūšis turi ir privalumų, ir trūkumų, tad priimti „tobulo“ sprendimo nepavyks.

„Plastikinių grindjuosčių privalumas yra kaina – jos gali būti iki septynių kartų pigesnės nei medžio masyvo ar faneruotos. Tačiau plastikas estetiškai nėra toks patrauklus, be to, jas naudojantys žmonės žino, kad dažnai nusispardo kampai“, - teigia P. Jarmala. Tiesa, L. Stonkus pastebi, kad plastikinių grindjuosčių gamintojai stebi gaminių trūkumus ir stengiasi juos pašalinti, todėl šiuolaikinės plastikinės grindjuostės ir jų kampai yra kur kas patvaresni nei anksčiau.

Lyginant su plastikinėmis grindjuostėmis, laminuotos grindjuostės atrodo natūraliau, tačiau jų montavimas sudėtingesnis, reikalauja kruopštumo. Be to, jos bijo drėgmės, todėl tinkamos ne bet kokios paskirties patalpoms.

Viešosios paskirties patalpoms taip pat tinkamos PVC grindjuostės, mat jos yra tvirtesnės, atsparios mechaniniam poveikiui, smūgiams, įbrėžimams, drėgmei, tačiau jų spalvų pasirinkimas gana nedidelis.

„Lyginant faneruotas ir medines grindjuostes reikėtų pastebėti, kad paprastai pirmasis faneruotų grindjuosčių sluoksnis gaminamas iš minkštos medienos, pavyzdžiui, pušies. Laikui bėgant medis vaikšto, tačiau pušies mediena vaikščiuojimą kompensuoja kur kas geriau, nei uosio ar ąžuolo mediena, iš kurių gaminamos medžio masyvo grindjuostės. Taigi perkantys faneruotas grindjuostes gali būti tikri, kad laikui bėgant neatsivers tarpai. Be to, dėl lankstumo, faneruotos grindjuostės atrodo estetiškiau ten, kur sienos nelygios, nes neatsiveria plyšiai“, - pastebi L. Stonkus.

Pastebėtina, kad medines grindjuostes reikia veržti, o vėliau besimatantys medvarščiai neatrodo itin estetiškai. Faneruotos grindys montuojamos laikikliais arba klijais, todėl jos atrodo estetiškiau.

Pasirinkimas priklauso nuo grindų

Visgi vienas svarbiausių dalykų renkantis grindjuostes yra patalpoje naudojama grindų danga. Būtent su ja derėtų derinti ir grindjuostes.

„Jei patalpoje paklota medinė grindų danga vertėtų rinktis tarp medžio masyvo ir faneruotų grindjuosčių. Jei grindjuostes taikome prie laminuotos grindų dangos, prasminga rinktis laminuotas, PVC arba plastikines grindjuostes“, - pastebi P. Jarmala.

Tiesa, L. Stonkus pastebi, kad dažniausia grindjuostes žmonės renkasi pasitikėdami savo skoniu. Esą kartais ir pigias plastikines grindjuostes klientai montuoja ant medinių grindų. „Kaip kas nori, taip pat daro“, - tikina specialistas.

Ir visgi kainų skirtumas daro įtaką pasirinkimui. Pavyzdžiui, bėginis metras plastikinių grindjuosčių kainuoja apie 1 eurą, PVC – apie 3,5 euro, o laminuotos – 2–3 eurus. Tuo tarpu bėginis metras faneruotos grindjuostės kainuoja 3,5–7 eurus, o medžio masyvo – apie 4 eurus. Tiesa, vertėtų atkreipti dėmesį, kad įsigijus faneruotas grindjuostes, jas galima iš karto montuoti, o medžio masyvo dar reikia papildomai paruošti, pavyzdžiui, nulakuoti. Taigi bėginis metras medinės grindjuostės gali pabrangti iki 2 eurų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.