Grėsmingasis septynetas: dalykai, kurie kenkia kietmedžio grindims

Medinės grindys yra gana brangios, todėl jas įsirengę tikitės, kad jomis galėsite džiaugtis ilgus metus. Vis dėlto, jei ignoruosite šiuos patarimus, grindų gyvavimo laikas sutrumpės.
Grėsmingasis septynetas: dalykai, kurie kenkia kietmedžio grindims
© Shutterstock nuotr.

1. Siurbimas su besisukančiu šepečiu

Jūsų besisukantis siurblio šepetys gali braižyti medines grindis. Išjunkite sukimosi funkciją arba prijunkite grindų šepečio antgalį. Vis dėlto, siurbti tokias grindis reikia dažnai – ilgai ant jų užsibuvęs smėlis ir dulkių dalelės braižo grindis.

2. Pernelyg dažnas drėgnas valymas 

Jeigu jūsų medinėmis grindimis kasdien nevaikšto tūkstančiai žmonių, nevertėtų jų plauti dažniau nei kartą per du mėnesius. Verčiau pakankamai dažnai siurbkite jas siurbliu (žiūrėkite pirmą punktą) ir prireikus pavalykite atsiradusias pavienes dėmes.

3. Grindų sušlapinimas

Šiais laikais grindų lakai ar alyvos yra kur kas atsparesni vandeniui nei senieji, tačiau tai nereiškia, kad grindis vandeniu galima tiesiog užpilti. Jeigu jau atėjo metas išplauti grindis, tuomet žiūrėkite, kad šluostė būtų tik drėgna, bet ne šlapia. Paskui grindis gerai nusausinkite.

4. Valymas garais

Jeigu naudojatės garų valytuvais, būkite labai atsargūs. Tuomet, kai grindys padengtos vašku ar jų danga jau sena ir nusidėvėjusi, tokio valymo būdo reikia apskritai atsisakyti. Jeigu medinės grindys dengtos kitokiomis priemonėmis, įsitikinkite, jog jos visiškai nepažeistos – tik tada galima jungti garo valytuvą. Įjunkite jį mažiausiu įmanomu galingumu ir nevalykite vienoje vietoje pernelyg ilgai, judėkite grindimis tolygiai.

5. Pasirinktas netinkamas pagrindas po kilimu

Guminiai kilimėliai gali nutrinti jūsų grindų blizgesį ar netgi pakenkti spalvai. Norėdami apsaugoti savo grindis, naudokite iš veltinio ir gumos pagamintus pagrindus po kilimais.

6. Intensyvūs saulės spinduliai

Jeigu jūsų grindys dažnai apšviečiamos saulės, jos spinduliai gali pakenkti grindų spalvai. Per pietus užtraukite ritinines užuolaidas ar žaliuzes, tai ne tik apsaugos grindų spalvą, bet ir neleis išdžiovinti lako, vaško ar alyvos, kuria medinės grindys padengtos.

7. Aštrūs daiktai

Jūs tikriausiai žinote, kad medinės grindys ir aštrūs daiktai – nesuderinami dalykai, tačiau dažniausiai pamirštame, kad joms ne mažiau kenkia ir jūsų augintinių nagai bei aukštakulniai bateliai. Šią problemą išspręsti nesunku: augintinių nagučius reiktų apkarpyti, o aukštakulnius batelius palikti prie durų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.