Grėsmingasis septynetas: dalykai, kurie kenkia kietmedžio grindims

Medinės grindys yra gana brangios, todėl jas įsirengę tikitės, kad jomis galėsite džiaugtis ilgus metus. Vis dėlto, jei ignoruosite šiuos patarimus, grindų gyvavimo laikas sutrumpės.
Grėsmingasis septynetas: dalykai, kurie kenkia kietmedžio grindims
© Shutterstock nuotr.

1. Siurbimas su besisukančiu šepečiu

Jūsų besisukantis siurblio šepetys gali braižyti medines grindis. Išjunkite sukimosi funkciją arba prijunkite grindų šepečio antgalį. Vis dėlto, siurbti tokias grindis reikia dažnai – ilgai ant jų užsibuvęs smėlis ir dulkių dalelės braižo grindis.

2. Pernelyg dažnas drėgnas valymas 

Jeigu jūsų medinėmis grindimis kasdien nevaikšto tūkstančiai žmonių, nevertėtų jų plauti dažniau nei kartą per du mėnesius. Verčiau pakankamai dažnai siurbkite jas siurbliu (žiūrėkite pirmą punktą) ir prireikus pavalykite atsiradusias pavienes dėmes.

3. Grindų sušlapinimas

Šiais laikais grindų lakai ar alyvos yra kur kas atsparesni vandeniui nei senieji, tačiau tai nereiškia, kad grindis vandeniu galima tiesiog užpilti. Jeigu jau atėjo metas išplauti grindis, tuomet žiūrėkite, kad šluostė būtų tik drėgna, bet ne šlapia. Paskui grindis gerai nusausinkite.

4. Valymas garais

Jeigu naudojatės garų valytuvais, būkite labai atsargūs. Tuomet, kai grindys padengtos vašku ar jų danga jau sena ir nusidėvėjusi, tokio valymo būdo reikia apskritai atsisakyti. Jeigu medinės grindys dengtos kitokiomis priemonėmis, įsitikinkite, jog jos visiškai nepažeistos – tik tada galima jungti garo valytuvą. Įjunkite jį mažiausiu įmanomu galingumu ir nevalykite vienoje vietoje pernelyg ilgai, judėkite grindimis tolygiai.

5. Pasirinktas netinkamas pagrindas po kilimu

Guminiai kilimėliai gali nutrinti jūsų grindų blizgesį ar netgi pakenkti spalvai. Norėdami apsaugoti savo grindis, naudokite iš veltinio ir gumos pagamintus pagrindus po kilimais.

6. Intensyvūs saulės spinduliai

Jeigu jūsų grindys dažnai apšviečiamos saulės, jos spinduliai gali pakenkti grindų spalvai. Per pietus užtraukite ritinines užuolaidas ar žaliuzes, tai ne tik apsaugos grindų spalvą, bet ir neleis išdžiovinti lako, vaško ar alyvos, kuria medinės grindys padengtos.

7. Aštrūs daiktai

Jūs tikriausiai žinote, kad medinės grindys ir aštrūs daiktai – nesuderinami dalykai, tačiau dažniausiai pamirštame, kad joms ne mažiau kenkia ir jūsų augintinių nagai bei aukštakulniai bateliai. Šią problemą išspręsti nesunku: augintinių nagučius reiktų apkarpyti, o aukštakulnius batelius palikti prie durų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.