Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.
© Shutterstock

Netinkamos produkcijos pasirinkimas

Kalbant apie bet kokio tipo apdailą, be galo svarbu pabrėžti naudojamų medžiagų kokybiškumo svarbą, juk norime džiaugtis estetiškai atrodančia apdaila kuo ilgiau. Tad nevertėtų rinktis pačių pigiausių medžiagų, nes paprastai jos tikrai nėra sietinos su kokybe. Beje, statybos specialistai neretai pastebi, kad konstrukcijos kokybė nukenčia keičiant gamintojų rekomenduojamas medžiagas kitomis (pavyzdžiui, pigesnėmis arba besiskiriančiomis savo savybėmis).

Netinkamas medžiagos kiekio apskaičiavimas

Kita dažna klaida, dar medžiagų pirkimo stadijoje, yra netinkamas gipskartonio plokštės kiekio apskaičiavimas. Statybos ir apdailos darbų specialistai pastebi, kad paprastai yra nusiperkama per mažai medžiagos, o tai supratus, vėliau tenka skubėti į prekybos vietą įsigyti jų papildymo. Kadangi plokštės yra pjaustomos, išvengti klaidų nėra taip paprasta. Dažniausiai yra rekomenduojama įsigyti 10 proc. daugiau medžiagos nei apskaičiuotas dengiamas plotas.

Netinkamas gipso kartono plokščių laikymas

Tai tikriausiai viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – netinkamas gipso kartono plokščių laikymas. Labai svarbu yra parinkti tinkamą vietą gipskartonio laikymui. Netinkamai sandėliuojant gipskartonio plokštes, jos gali deformuotis, po montavimo darbų ant jų gali atsirasti trūkiai. Sandėliavimui skirtos patalpos turėtų būti sausos (idealu, jei ilgalaikė santykinė oro drėgmė yra tarp 40% ir 80%) ir ventiliuojamos. Taip pat svarbu vengti didelių temperatūros pokyčių, pavyzdžiui, šaltuoju sezonu staigiai pakėlus kambario temperatūrą siūlės gali sutrūkinėti. Ekspertai pataria iki montavimo plokštes laikyti ant lygios plokštumos, su 35 centimetrų neviršijančiais tarpais tarp atramų, ant kurių guldomos plokštės.

Konstrukcijos judėjimo nenumatymas

Nekokybiškai atrodančios apdailos priežastis gali būti neįvertintas sienų arba perdangų „vaikščiojimoas“. Konstrukcijos judėjimas turėtų būti numatomas dar pasiruošimo darbams metu, to nepadarius vėliau gali pakisti pradinė apdailos forma, išlįsti gipsartonios konstrukcijos siūlės, atsirasti įtrūkimai. Vienas iš būdų to išvengti – jungimuose su kitomis konstrukcijomis numatyti deformacines – slydimo arba šešėlines siūles. Tokiu būdu naujai montuojama konstrukcija yra atsiejama nuo besiribojančiųjų.

Skubėjimo klaidos

Nors darbas su gipskartoniu nėra itin sudėtingas, tačiau šios medžiagos konstrukcijų įrengimas reikalauja nemažai kruopštumo, juk reikia plokštes pjaustyti, tvirtinti, glaistyti. Dažnai skubėjimo klaidos pasitaiko būtent glaistant – antras siūlių glaistymo sluoksnis glaistomas tik tinkamai sustingus antrajam, o ne iškart.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?