Gal jau laikas keisti vandentiekio vamzdžius?

 (2)
Einant metams, vamzdžiai rūdija, susidėvi. Galiausiai ateina tas metas, kuomet juos tenka būtinai pakeisti. Jei nepakeisite – vanduo gali prasisunkti per sujungimus, išrūdijusias vietas, gali užlieti patalpas – turėsite daug išleisti pinigų avarijos likvidavimui.
Gal jau laikas keisti vandentiekio vamzdžius?
© Shutterstock nuotr.

Laikas nuo laiko apžiūrėkite vamzdžius . Turite būti tikri, kad negresia vandens prasisunkimas, kad jie yra sandarūs ir nepateiks nemalonios staigmenos visai to nesitikint.

Apžiūros metu nustatysite, ar vamzdžiai dar gali tarnauti ilgai, ar jau laikas juos keisti. Tokia reguliari priežiūra garantuos, jog išvengsite netikėtumų, ir neteks taip dažnai teks keisti vamzdžių – juk tai yra tikrai nepigus malonumas.

Patikrinkite visus vamzdžius – rūsyje, palėpėje, virtuvėje, vonioje ir visur kitur, kur tik jų yra:

Įdėmiai apžiūrėkite, ar nėra drėgnų dėmelių ant sienų, kur vamzdžiai liečiasi. Nei jei ir nelaša, tačiau matomas patamsėjimas – tai reiškia, jog jau reiktų susirūpinti.

Patikrinkite, ar nepakito vamzdžio išvaizda: ar nėra duobelių, atsilupusių dažų, pakitusios spalvos, pūslelių – tai rodo prasidėjus koroziją. Jei visgi įtariate, jog ne viskas yra tvarkoje – kvieskite santechniką.

Apžiūrėkite, ar nėra nutekėjimų, balučių. Netgi pats mažiausias nutekėjimas gali būti didesnės problemos pradžia – galbūt jau laikas keisti vamzdyną. Taisykite, kol nutekėjimas dar nedidelis, ir taip sustabdysite bėdą.

Kai prisipilate vonią ir ruošiatės atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, atkreipkite dėmesį į vandens spalvą. Tai ypač geras būdas nustatyti, ar vamzdžiai nepradėjo rūdyti, jei buvote išvykę atostogoms ir vandens kurį laiką nenaudojote. Jei vanduo yra gelsvo, rusvo atspalvio – galbūt vamzdžiai pradėjo rūdyti. Laikas keisti vamzdžius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.