Du būdai, kaip efektyviai įkurti ugnį židinyje

 (13)
Iš pirmo žvilgsnio užkurti židinį, nesvarbu ar namų, ar lauko, gali pasirodyti juokingai paprasta: į židinį prikraunate malkų, užkuriate ir mėgaujatės šiluma bei jaukumu, tiesa? Na, nevisai.
ugnis, laužas, malkos
ugnis, laužas, malkos
© Shutterstock nuotr.

Naudojant vien tik sausą, išlaikytą medieną, degtukus ir pakuras gali tekti nemenkai paplušėti. O jei dažnai kuriate ugnį ir jau pabodo kaskart baksnoti sunkiai rusenančias pliauskas arba tiesiog rūpi, kiek šilumos išskiria jūsų židinys, galbūt jums padės šie paprasti, laiko patikrinti metodai.

„RĄSTINĖS TROBELĖS“ METODAS

1. Dvi nužievintas malkas padėkite lygiagrečiai galinės židinio sienelės, maždaug 15cm atstumu vieną nuo kitos.
2. Į tarpą tarp malkų prikraukite pakurų – laikraščių ar šakelių.
3. Ant pirmųjų malkų kraukite dar dvi. Taip turėtumėte gauti dviejų aukštų keturkampę konstrukciją, kuri savo išvaizda primins primityvią rąstinę trobelę.
4. Esant reikalui galite uždėti dar vieną aukštą malkų. Jas kraukite taip pat kaip pirmąsias.
5. Uždekite pakuras.

Galima ir kita šio metodo variacija, teigiama, leidžianti gauti daugiau šilumos: iš pradžių pakuras sukraukite į ugniavietės vidurį, tada dvi malkas padėkite lygiagrečiai šoninių židinio sienelių. Malkų galai turėtų liestis su galine židinio sienele. Dabar, kaip ir aukščiau aprašytame metode, dvi papildomas malkas kraukite skersai pirmųjų. Tarpas tarp viršutinių pliauskų turėtų būti kur kas mažesnis nei 15cm. Galų gale uždekite pakuras ir mėgaukitės ugnies skleidžiama malonia šiluma.

„AUKŠTYN KOJOM“ METODAS

1. Ant židinio grotelių į eilę sudėkite didžiausias turimas malkas.
2. Ant jų surikiuokite dar vieną eilę, šįkart smulkesnių pliauskų.
3. Uždėkite dar vieną ar daugiau sluoksnių, kaskart vis smulkesnių nei prieš tai buvusių.
4. Viršutinį aukštą suformuokite iš pakurų.
5. Uždekite pakuras ir mėgaukitės ugnimi, kuriai nereikės jokios priežiūros.

Kol smulkesnės malkos dega , karštos žarijos krenta žemyn, taip palaipsniui uždegdamos ir apatines malkas. Be to, toks piramidės išdėstymas sukuria geresnę trauką, kurios pagalba ugnis gauna daugiau deguonies – tai leidžia jai degti ilgiau ir stipriau. Būtent todėl šis būdas yra pranašesnis nei anksčiau minėtas „rąstinės trobelės“ metodas.

Bet kodėl gi nepabandžius abiejų būdų ir pačiam nenusprendus kuris iš tiesų yra geresnis?

Svarbu nepamiršti: 

Įsitikinkite, kad jūsų kaminas išvalytas tinkamai ant sienelių neprisikaupęs storas suodžių sluoksnis. Laikui bėgant, kreozonas kaupiasi židinio dūmtakyje, taip sukurdamas grėsmę kamino gaisrui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?