Du būdai, kaip efektyviai įkurti ugnį židinyje

 (13)
Iš pirmo žvilgsnio užkurti židinį, nesvarbu ar namų, ar lauko, gali pasirodyti juokingai paprasta: į židinį prikraunate malkų, užkuriate ir mėgaujatės šiluma bei jaukumu, tiesa? Na, nevisai.
ugnis, laužas, malkos
ugnis, laužas, malkos
© Shutterstock nuotr.

Naudojant vien tik sausą, išlaikytą medieną, degtukus ir pakuras gali tekti nemenkai paplušėti. O jei dažnai kuriate ugnį ir jau pabodo kaskart baksnoti sunkiai rusenančias pliauskas arba tiesiog rūpi, kiek šilumos išskiria jūsų židinys, galbūt jums padės šie paprasti, laiko patikrinti metodai.

„RĄSTINĖS TROBELĖS“ METODAS

1. Dvi nužievintas malkas padėkite lygiagrečiai galinės židinio sienelės, maždaug 15cm atstumu vieną nuo kitos.
2. Į tarpą tarp malkų prikraukite pakurų – laikraščių ar šakelių.
3. Ant pirmųjų malkų kraukite dar dvi. Taip turėtumėte gauti dviejų aukštų keturkampę konstrukciją, kuri savo išvaizda primins primityvią rąstinę trobelę.
4. Esant reikalui galite uždėti dar vieną aukštą malkų. Jas kraukite taip pat kaip pirmąsias.
5. Uždekite pakuras.

Galima ir kita šio metodo variacija, teigiama, leidžianti gauti daugiau šilumos: iš pradžių pakuras sukraukite į ugniavietės vidurį, tada dvi malkas padėkite lygiagrečiai šoninių židinio sienelių. Malkų galai turėtų liestis su galine židinio sienele. Dabar, kaip ir aukščiau aprašytame metode, dvi papildomas malkas kraukite skersai pirmųjų. Tarpas tarp viršutinių pliauskų turėtų būti kur kas mažesnis nei 15cm. Galų gale uždekite pakuras ir mėgaukitės ugnies skleidžiama malonia šiluma.

„AUKŠTYN KOJOM“ METODAS

1. Ant židinio grotelių į eilę sudėkite didžiausias turimas malkas.
2. Ant jų surikiuokite dar vieną eilę, šįkart smulkesnių pliauskų.
3. Uždėkite dar vieną ar daugiau sluoksnių, kaskart vis smulkesnių nei prieš tai buvusių.
4. Viršutinį aukštą suformuokite iš pakurų.
5. Uždekite pakuras ir mėgaukitės ugnimi, kuriai nereikės jokios priežiūros.

Kol smulkesnės malkos dega , karštos žarijos krenta žemyn, taip palaipsniui uždegdamos ir apatines malkas. Be to, toks piramidės išdėstymas sukuria geresnę trauką, kurios pagalba ugnis gauna daugiau deguonies – tai leidžia jai degti ilgiau ir stipriau. Būtent todėl šis būdas yra pranašesnis nei anksčiau minėtas „rąstinės trobelės“ metodas.

Bet kodėl gi nepabandžius abiejų būdų ir pačiam nenusprendus kuris iš tiesų yra geresnis?

Svarbu nepamiršti: 

Įsitikinkite, kad jūsų kaminas išvalytas tinkamai ant sienelių neprisikaupęs storas suodžių sluoksnis. Laikui bėgant, kreozonas kaupiasi židinio dūmtakyje, taip sukurdamas grėsmę kamino gaisrui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.