Dilema: spinta ar drabužinė?

Renkantis individualaus gyvenamojo namo projektą bemaž visuomet susiduriama su klausimu, kas patogiau: viena didesnė drabužinė ar atskira spinta drabužiams kiekviename miegamajame. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip maža problema, kai priimant sprendimą suklysti neįmanoma, dėl šios dilemos nesutaria ir architektai.
Dilema: spinta ar drabužinė?
© Shutterstock nuotr.

Siūlo atsižvelgti į namo dydį

Sukantys galvą apie tai, ar apskritai reikia įrenginėti atskirą drabužiams skirtą patalpą, kokio dydžio ji turi būti ir kiek tokių patalpų reikėtų įsirengti, kad visi šeimos nariai jaustųsi patogiai, pirmiausia turėtų pasvarstyti, ar namo dydis pakankamas, kad būtų prasminga įrengti drabužinę.

„Jeigu namas didelis – pavyzdžiui, 300 kvadratinių metrų – drabužinė yra logiškas ir geras pasirinkimas. Tačiau, jei namas vidutinio dydžio – tarkime, 120 kvadratinių metrų – arba mažesnis už vidutinį, kai plotas riboja pasirinkimus, reikėtų pagalvoti, ar tikrai verta turėti drabužinę. Realiai galvojant mažame gyvenamajame name pasirinkimas yra tarp spintos ir didesnio gyvenamojo kambario“, - teigia architektas Dalius Pauliukaitis.

Kita vertus, jis pripažįsta, kad tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir klientui pageidaujant drabužinę galima suprojektuoti bet kokio dydžio name. Klausimas tik, ar tai prasminga ir efektyvu.

Lengviau paslėpti daiktus

Kur kas pozityviau drabužines vertina moterys architektės. Esą drabužinės turi kur kas daugiau privalumų nei spintos.

„Kur įrengti drabužines, kokio dydžio ir kiek – priklauso nuo gyvenamojo namo ploto ir išplanavimo, tačiau drabužinė, be jokios abejonės, yra kur kas patogesnis pasirinkimas už spintą. Viena vertus, joje telpa daugiau daiktų. Antra vertus, nederėtų pamiršti, kad drabužinėje gerokai paprasčiau sudėlioti daiktus taip, kad būtų paslepiami mažiau naudojami daiktai“, - teigia architektė Smiltė Einikytė.

Be to, renkantis tarp spintos ir drabužinės reikėtų pagalvoti ir apie name gyvensiančių žmonių pomėgius, nuo kurių dažnai priklauso turimų drabužių kiekiai.

„Jei žmogus daug keliauja, dėl profesijos ar tiesiog turi daug drabužių, akivaizdu, kad drabužinė yra kur kas geresnis pasirinkimas. Be to, yra žmonių, kurie mėgsta drabužius gražiai išskaidyti, tai yra, marškinius sukabinti į vieną pusę, kelnes sudėlioti kitur. Tokiems žmonėms spinta apskritai tampa kančia“, - pastebi architektė Inga Šarmantaitė.

Be to, architektės pastebi, kad drabužinėje galima sudėti ir tuos daiktus, kuriuos paprastai nežinia, kur dėti. Pavyzdžiui, lagamino į spintą neįdėsi, o į sandėliuką su sodo rakandais irgi nesinori kišti. Šiuo atveju drabužinė išspręstų dilemą.

„Vėlgi reikia pagalvoti, kad vienus daiktus keičiame dažniau, o kitus rečiau. Pavyzdžiui, drabužius, kuriuos keičiame kiekvieną dieną, turėtumėme laikyti labiau pasiekiamoje vietoje nei tik svarbiomis progomis ištraukiamą garderobą. Taip pat rečiau keičiame patalus. Spintoje tokių dalykų nepaslėpsi, o drabužinėje galima“, - tvirtina I. Šarmantaitė.

Drabužinė – tik tėvams

Kita vertus, architektai pripažįsta, kad kiekvienam šeimos nariui įrenginėti po drabužinę nebūtų prasminga. Drabužinę patartina įrengti šalia tėvų kambario ir ši erdvė turėtų labiau tarnauti tėvams nei vaikams. Mažiesiems prasmingiau kambariuose pastatyti asmenines spintas.

„Suaugusiems žmonės skirta drabužinė turėtų būti nemažesnė nei 4-5 kvadratiniai metrai. Jei visgi nutariama drabužines įrenginėti ir vaikams, tam turėtų pakakti ir iki 4 kvadratinių metrų dydžio erdvės“, - sako S. Einikytė.

Architektė I. Šarmantaitė pataria drabužinei skirti kiek daugiau – maždaug 5-10 kvadratinius metrus, o D. Pauliukaitis – 5-6 kvadratinius metrus. Taigi sprendimas dėl drabužinės dažnu atveju tikrai yra vienas liberaliausių ir klaidoms „atspariausių“ sprendimų, kuriuos tenka padaryti statant namą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?