Dilema: spinta ar drabužinė?

Renkantis individualaus gyvenamojo namo projektą bemaž visuomet susiduriama su klausimu, kas patogiau: viena didesnė drabužinė ar atskira spinta drabužiams kiekviename miegamajame. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip maža problema, kai priimant sprendimą suklysti neįmanoma, dėl šios dilemos nesutaria ir architektai.
Dilema: spinta ar drabužinė?
© Shutterstock nuotr.

Siūlo atsižvelgti į namo dydį

Sukantys galvą apie tai, ar apskritai reikia įrenginėti atskirą drabužiams skirtą patalpą, kokio dydžio ji turi būti ir kiek tokių patalpų reikėtų įsirengti, kad visi šeimos nariai jaustųsi patogiai, pirmiausia turėtų pasvarstyti, ar namo dydis pakankamas, kad būtų prasminga įrengti drabužinę.

„Jeigu namas didelis – pavyzdžiui, 300 kvadratinių metrų – drabužinė yra logiškas ir geras pasirinkimas. Tačiau, jei namas vidutinio dydžio – tarkime, 120 kvadratinių metrų – arba mažesnis už vidutinį, kai plotas riboja pasirinkimus, reikėtų pagalvoti, ar tikrai verta turėti drabužinę. Realiai galvojant mažame gyvenamajame name pasirinkimas yra tarp spintos ir didesnio gyvenamojo kambario“, - teigia architektas Dalius Pauliukaitis.

Kita vertus, jis pripažįsta, kad tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir klientui pageidaujant drabužinę galima suprojektuoti bet kokio dydžio name. Klausimas tik, ar tai prasminga ir efektyvu.

Lengviau paslėpti daiktus

Kur kas pozityviau drabužines vertina moterys architektės. Esą drabužinės turi kur kas daugiau privalumų nei spintos.

„Kur įrengti drabužines, kokio dydžio ir kiek – priklauso nuo gyvenamojo namo ploto ir išplanavimo, tačiau drabužinė, be jokios abejonės, yra kur kas patogesnis pasirinkimas už spintą. Viena vertus, joje telpa daugiau daiktų. Antra vertus, nederėtų pamiršti, kad drabužinėje gerokai paprasčiau sudėlioti daiktus taip, kad būtų paslepiami mažiau naudojami daiktai“, - teigia architektė Smiltė Einikytė.

Be to, renkantis tarp spintos ir drabužinės reikėtų pagalvoti ir apie name gyvensiančių žmonių pomėgius, nuo kurių dažnai priklauso turimų drabužių kiekiai.

„Jei žmogus daug keliauja, dėl profesijos ar tiesiog turi daug drabužių, akivaizdu, kad drabužinė yra kur kas geresnis pasirinkimas. Be to, yra žmonių, kurie mėgsta drabužius gražiai išskaidyti, tai yra, marškinius sukabinti į vieną pusę, kelnes sudėlioti kitur. Tokiems žmonėms spinta apskritai tampa kančia“, - pastebi architektė Inga Šarmantaitė.

Be to, architektės pastebi, kad drabužinėje galima sudėti ir tuos daiktus, kuriuos paprastai nežinia, kur dėti. Pavyzdžiui, lagamino į spintą neįdėsi, o į sandėliuką su sodo rakandais irgi nesinori kišti. Šiuo atveju drabužinė išspręstų dilemą.

„Vėlgi reikia pagalvoti, kad vienus daiktus keičiame dažniau, o kitus rečiau. Pavyzdžiui, drabužius, kuriuos keičiame kiekvieną dieną, turėtumėme laikyti labiau pasiekiamoje vietoje nei tik svarbiomis progomis ištraukiamą garderobą. Taip pat rečiau keičiame patalus. Spintoje tokių dalykų nepaslėpsi, o drabužinėje galima“, - tvirtina I. Šarmantaitė.

Drabužinė – tik tėvams

Kita vertus, architektai pripažįsta, kad kiekvienam šeimos nariui įrenginėti po drabužinę nebūtų prasminga. Drabužinę patartina įrengti šalia tėvų kambario ir ši erdvė turėtų labiau tarnauti tėvams nei vaikams. Mažiesiems prasmingiau kambariuose pastatyti asmenines spintas.

„Suaugusiems žmonės skirta drabužinė turėtų būti nemažesnė nei 4-5 kvadratiniai metrai. Jei visgi nutariama drabužines įrenginėti ir vaikams, tam turėtų pakakti ir iki 4 kvadratinių metrų dydžio erdvės“, - sako S. Einikytė.

Architektė I. Šarmantaitė pataria drabužinei skirti kiek daugiau – maždaug 5-10 kvadratinius metrus, o D. Pauliukaitis – 5-6 kvadratinius metrus. Taigi sprendimas dėl drabužinės dažnu atveju tikrai yra vienas liberaliausių ir klaidoms „atspariausių“ sprendimų, kuriuos tenka padaryti statant namą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.