Dažome lubas: kaip tai atlikti greičiau, švariau ir paprasčiau

 (2)
Naujai nudažytos lubos pagyvina visą kambarį. Tai taip pat ir vienas pigiausių būdų, norint atšviežinti viso kambario vaizdą. Nebent jos yra smarkiai sutrūkinėjusios ar reikia kitokio, didesnio remonto. Dažai taip pat dažniausiai būna jau sumaišyti ir nereikia didelio išmanymo, kad juos mokėtumėte teisingai naudoti.
Dažome lubas: kaip tai atlikti greičiau, švariau ir paprasčiau
© Shutterstock nuotr.

Pasiruošimas. 

Baldų, paveikslų, kitų rakandų išnešimas užima daug laiko ir atima jėgų. Keli patarimai, kaip visą pasiruošimą paversti paprastesniu:

1. Padalinkite erdvę į kelias dalis, kad galėtumėte, nudažę vieną plotą, perkelti baldus atgal, atlaisvindami kitą plotą. Taip išvengsite kitų kambarių apkrovimo ir netvarkos visame name ar bute.

2. Pasiruoškite savo darbo vietą. Maždaug 6 * 6 metrų grindų plotą uždenkite polietilenine danga. Jie apsaugos grindis nuo dažų lašelių, juos lengvai galima perkloti į kitą vietą, o vakare galėsite juos suvynioti ir naudoti kitą dieną.

Dėmesio: Audinio, medžiagos paklotas nėra gera mintis: audinys sugeria lašus, jie persigeria, tad gali neapsaugoti grindų.

3. Šlepetes avėkite tik dažymo zonoje – jei užminsite ant dažų lašelio ir eisite į kitą kambarį, galite ištepti grindis. Arba dažykite basomis, šlepetes palikite saugioje teritorijoje.

Keliais sluoksniais dažyti lubas?

Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, tačiau vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis, galima sumažinti sluoksnių kiekį tiek, kad būtų įdėta kuo mažiau darbo, bet lubos atrodytų nepriekaištingai.

1. Pirkite tik kokybiškus dažus. Pigūs ir brangūs dažai labai skiriasi ir savo kokybe. Pigių prireiks tikrai daugiau, taigi, įdėsite ir daugiau darbo.

2. Neskubėkite. Nesistenkite vienu mostu nudažyti kuo didesnio ploto, dažykite pamažu, atidžiai, nedideliais potėpiais, kad neliktų neuždažytų vietų ar nuvarvėjimų. Pirmasis sluoksnis turi būti pakankamai tirštas, antrasis galės būti jau plonesnis. 

3. Nuvalykite dulkes. Kaip jau buvo minėta, atidžiai nuvalykite dulkes ir voratinklius – jei jie liks, įsimaišys į dažus, blogiau sukibs su siena. 

4. Apvadai. Ypač atidžiai tepkite lubų kraštus. Kad nepridarytumėte nelygumų, priklijuokite ant sienų dažomąsias juosteles, kad netyčia neuždažytumėte ten, kur nereikia. Lygiam padengimui naudokite specialius įrankius ar patikimą teptuką. 

5. Naudokite storą volelį ir gerą teptuką. Vėlgi, kaip ir dėl dažų, taip ir dėl įrankių – pirkite gerus, negailėkite vieno kito papildomo euro. Storesnis volelis sulaikys didesnį dažų kiekį, lygiau juos paskirstys. Taip pat ir teptukas – geros kokybės teptukas dažo lygiau, lengviau, juos paprasčiau išplauti. Ir – jie yra ilgaamžiškesni, negu pigieji.

Vidutiniškai lubos dažomos du kartus, bet, jei laikysitės šių patarimų, gali užtekti ir vieno sluoksnio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.