Dažome lubas: kaip tai atlikti greičiau, švariau ir paprasčiau

 (2)
Naujai nudažytos lubos pagyvina visą kambarį. Tai taip pat ir vienas pigiausių būdų, norint atšviežinti viso kambario vaizdą. Nebent jos yra smarkiai sutrūkinėjusios ar reikia kitokio, didesnio remonto. Dažai taip pat dažniausiai būna jau sumaišyti ir nereikia didelio išmanymo, kad juos mokėtumėte teisingai naudoti.
Dažome lubas: kaip tai atlikti greičiau, švariau ir paprasčiau
© Shutterstock nuotr.

Pasiruošimas. 

Baldų, paveikslų, kitų rakandų išnešimas užima daug laiko ir atima jėgų. Keli patarimai, kaip visą pasiruošimą paversti paprastesniu:

1. Padalinkite erdvę į kelias dalis, kad galėtumėte, nudažę vieną plotą, perkelti baldus atgal, atlaisvindami kitą plotą. Taip išvengsite kitų kambarių apkrovimo ir netvarkos visame name ar bute.

2. Pasiruoškite savo darbo vietą. Maždaug 6 * 6 metrų grindų plotą uždenkite polietilenine danga. Jie apsaugos grindis nuo dažų lašelių, juos lengvai galima perkloti į kitą vietą, o vakare galėsite juos suvynioti ir naudoti kitą dieną.

Dėmesio: Audinio, medžiagos paklotas nėra gera mintis: audinys sugeria lašus, jie persigeria, tad gali neapsaugoti grindų.

3. Šlepetes avėkite tik dažymo zonoje – jei užminsite ant dažų lašelio ir eisite į kitą kambarį, galite ištepti grindis. Arba dažykite basomis, šlepetes palikite saugioje teritorijoje.

Keliais sluoksniais dažyti lubas?

Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, tačiau vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis, galima sumažinti sluoksnių kiekį tiek, kad būtų įdėta kuo mažiau darbo, bet lubos atrodytų nepriekaištingai.

1. Pirkite tik kokybiškus dažus. Pigūs ir brangūs dažai labai skiriasi ir savo kokybe. Pigių prireiks tikrai daugiau, taigi, įdėsite ir daugiau darbo.

2. Neskubėkite. Nesistenkite vienu mostu nudažyti kuo didesnio ploto, dažykite pamažu, atidžiai, nedideliais potėpiais, kad neliktų neuždažytų vietų ar nuvarvėjimų. Pirmasis sluoksnis turi būti pakankamai tirštas, antrasis galės būti jau plonesnis. 

3. Nuvalykite dulkes. Kaip jau buvo minėta, atidžiai nuvalykite dulkes ir voratinklius – jei jie liks, įsimaišys į dažus, blogiau sukibs su siena. 

4. Apvadai. Ypač atidžiai tepkite lubų kraštus. Kad nepridarytumėte nelygumų, priklijuokite ant sienų dažomąsias juosteles, kad netyčia neuždažytumėte ten, kur nereikia. Lygiam padengimui naudokite specialius įrankius ar patikimą teptuką. 

5. Naudokite storą volelį ir gerą teptuką. Vėlgi, kaip ir dėl dažų, taip ir dėl įrankių – pirkite gerus, negailėkite vieno kito papildomo euro. Storesnis volelis sulaikys didesnį dažų kiekį, lygiau juos paskirstys. Taip pat ir teptukas – geros kokybės teptukas dažo lygiau, lengviau, juos paprasčiau išplauti. Ir – jie yra ilgaamžiškesni, negu pigieji.

Vidutiniškai lubos dažomos du kartus, bet, jei laikysitės šių patarimų, gali užtekti ir vieno sluoksnio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?