Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

 (1)
Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.
© Vida Press

Tokia batų lentyna ant ratukų – mobilus ir atviras baldas, kuris itin tinka nedideliam koridoriui ar prieškambariui (atviras jos dizainas neapsunkina erdvės ir esant reikalui ją lengvai galima perstumti į kitą būsto vietą).

Šiam projektui jums prireiks: pasirinktos plokštės, matavimo ruletės, 4 ratukų, medvaržčių, šlifuoklio, grąžto, diskinio pjūklo.

Kokią plokštę šiam projektui rinktis, priklauso nuo jūsų biudžeto – galite rinktis storesnę fanerą, MDF plokštę ar netgi masyvą. Kiek plokštės reikės, taip pat priklauso nuo jūsų individualaus projekto (nuo to: kiek batų norėsite talpinti tokioje lentynoje, kokio aukščio batus joje laikysite ir panašiai).

Tiksliam batų lentynos dydžiui apskaičiuoti, pirmiausia reikia išmatuoti koridorių arba prieškambarį ir nuspręsti kokio ilgio lentyna labiausiai tiks tokiai erdvei. Dėl lentynos aukščio apsispręsti galima pamatavus savo aukščiausią batų porą.

Projektuojat tokį baldą, galima pasitelkti įvairias programėles, kurios yra tikrai pravarčios. Apie mūsų skaitytojo patirtį projektuojant nuosavą baldą galite perskaityti čia.

Išpjauname reikalingo dydžio lentynos dalis, jų kraštus nušlifuojame ir pradedame rinkimo darbus. Pradedame nuo vidinių lentynų.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Tada ateina metas tvirtinti lentynos viršų.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Šonų tvirtinimas.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Apačios tvirtinimas.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Ir galinės sienelės tvirtinimas.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Kai lentyna yra sutvirtinta, ją nušlifuojame.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Pritvirtiname ratukus.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Baigus montavimo darbus, lentyną galima nudažyti pasirinktomis spalvomis. Kaip dažyti medinius baldus, galite sužinoti čia.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.