Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

 (1)
Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.
© Vida Press

Tokia batų lentyna ant ratukų – mobilus ir atviras baldas, kuris itin tinka nedideliam koridoriui ar prieškambariui (atviras jos dizainas neapsunkina erdvės ir esant reikalui ją lengvai galima perstumti į kitą būsto vietą).

Šiam projektui jums prireiks: pasirinktos plokštės, matavimo ruletės, 4 ratukų, medvaržčių, šlifuoklio, grąžto, diskinio pjūklo.

Kokią plokštę šiam projektui rinktis, priklauso nuo jūsų biudžeto – galite rinktis storesnę fanerą, MDF plokštę ar netgi masyvą. Kiek plokštės reikės, taip pat priklauso nuo jūsų individualaus projekto (nuo to: kiek batų norėsite talpinti tokioje lentynoje, kokio aukščio batus joje laikysite ir panašiai).

Tiksliam batų lentynos dydžiui apskaičiuoti, pirmiausia reikia išmatuoti koridorių arba prieškambarį ir nuspręsti kokio ilgio lentyna labiausiai tiks tokiai erdvei. Dėl lentynos aukščio apsispręsti galima pamatavus savo aukščiausią batų porą.

Projektuojat tokį baldą, galima pasitelkti įvairias programėles, kurios yra tikrai pravarčios. Apie mūsų skaitytojo patirtį projektuojant nuosavą baldą galite perskaityti čia.

Išpjauname reikalingo dydžio lentynos dalis, jų kraštus nušlifuojame ir pradedame rinkimo darbus. Pradedame nuo vidinių lentynų.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Tada ateina metas tvirtinti lentynos viršų.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Šonų tvirtinimas.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Apačios tvirtinimas.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Ir galinės sienelės tvirtinimas.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Kai lentyna yra sutvirtinta, ją nušlifuojame.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Pritvirtiname ratukus.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Baigus montavimo darbus, lentyną galima nudažyti pasirinktomis spalvomis. Kaip dažyti medinius baldus, galite sužinoti čia.

<span style="color: #ff0000;">Darau pats:</span> praktiška batų laikymo idėja
© Vida Press


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?