Darau pats: grindys iš palečių už mažiau nei 90 eurų

 (87)
Iš palečių, galima padaryti daug ką – tačiau ar kada galvojote apie grindis? Porelė, turėjusi laisvą kambarį išklotą, jų žodžiais tariant, „siaubingu kilimu“, nusprendė paversti jį sandėliuku. Vienas svarbiausių pakeitimų buvo grindų danga ir šeimininkai čia išsisuko gana originaliai.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> grindys iš palečių už mažiau nei 90 eurų
© boredpanda.com nuotr.

Kai kilimas buvo nuluptas, reikėjo sugalvoti, ką patiesti vietoj jo. Medžiaga turėjo būti tvirta, gerai atrodanti ir nebrangi. Atsakymu tapo paletės.

Siaubingas ir pigus kilimas


Jį buvo sunku netgi siurbti – jis pradėdavo lankstytis ir būdavo šiek tiek įsiurbiamas į vamzdį. Buvo nuspręsta, kad jo čia tikrai neliks.

Lentelių rinkimas


Lentelių rinkimas truko keletą mėnesių – jos gautos jau supjaustytos iš šalia gyvenusio žmogaus, kuris kaip tik ir užsiima palečių perdirbimu.

Laiptelis


Iš mažesnių ir plonesnių palečių lentelių suformuotas laiptelis, padedantis saugiau nulipti į patalpą.

Grindų klojimas


Pirmiausia grindys buvo izoliuotos specialia plėvele, vėliau ant jų sumontuotos palečių lentelės. Kiekviena jų pritvirtinta vinimis.Padengimas


Paskutinis žingsnis – padengti grindis apsauginiu sluoksniu. Tam naudotas poliuretano lakas

Rezultatas


Visa tai kainavo mažiau nei 90 eurų, tiesa, mediena buvo gauta nemokamai. Tačiau dabar sandėliuke sudėtos grindys yra unikalios ir lengvai pakeičiamos ar patobulinamos. 

Tiesa, grindys šiek tiek nelygios, tačiau patalpoje vaikštant su kojinėmis ar basomis, tai nėra didelė problema. Mediena nešerpetoja ir rakščių šiose grindyse nėra – rinkdamiesi lenteles savininkai buvo labai išrankūs ir būtent kreipė dėmesį į šį aspektą. Kambaryje nėra didelių temperatūros ar drėgmės pokyčių, todėl tokios grindys išsilaikė pavyzdingai gerai.

www.boredpanda.com
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.