Darau pats: grindų remontas, laminato klojimas ir grindjuosčių pritvirtinimas

 (11)
Grindų klojimas ne visada yra sunkus darbas. Būsto savininkas dalinasi nuotraukomis, kaip atnaujino balkono grindų dangą.
grindų klojimas
grindų klojimas
© Shutterstock nuotr.

Mano balkono grindys buvo labai pakrypusios į gatvės pusę, siaubingai girgždėjo ir savo išvaizda visus gąsdino. Senos lentos buvo sutrūnijusios, tad nebegalėjo būti pagrindas laminuotai grindų dangai.

Todėl nusprendžiau išrinkti visas senas grindis. Šis darbas nėra labai malonus, tačiau tikrai būtinas.

Po to buvo sudėti ir pritvirtinti nauji lygūs gulekšniai, ant kurių bus tvirtinamos grindys.

Ant naujų gulekšnių sudėjome 35 mm storio lentas, kurias pritvirtinome ilgais savisriegiais.

Po to ant grindų sudėjome 5 mm storio faneros lakštus, kuriuos prie apatinių lentinių grindų patikimai pritvirtinome savisriegiais.

Dabar grindys yra lygios ir tvirtos, tad galime pradėti jų apdailą.

Iš visų įmanomų apdailos variantų nusprendėme rinktis brandaus ąžuolo spalvos laminuotą grindų dangą. Vaškuotas pasirinktos dangos kraštas bus atsparus vandeniui, be to, tokios grindys bus ilgaamžės. Dabar būtina patiesti termoizoliacijos sluoksnį. Tam pasirinkome 3 mm storio paklotą.

Pakloto lakštai kruopščiai ištiesiami ir per susijungimą suklijuojami tvirta lipnia juosta. Labai svarbu, kad lakštai nepersidengtų, nes tai labai kenkia laminuotai grindų dangai.

Tarp sienos ir pirmos laminuotos grindų dangos eilės būtina įkišti 8-10 mm storio pleištą. Tai leis laminuotai grindų dangai laisvai judėti, net jei laikui bėgant lentos šiek tiek išsiplės. 

Antrąją laminuotos dangos juostą pradėkite kloti nuo pirmosios eilės pabaigoje nupjautos lentos galo (bent jau 30 cm), nes taip visa danga geriau sukibs.

Šiuolaikinė laminuotos grindų dangos užraktų sistema leidžia ją tiesti lengvai. Ganėtinai lengva prispausti naują lentelę prie jau pritvirtintos ir lengvai trinktelėti kumščiu per jų skersinę susijungimo liniją.

Kraštines lenteles galima pritraukti specialia S-formos svertimi, skirta laminuotos dangos tiesimui.

Dabar galima ištraukti visus pleištus, kurie buvo prie kraštinių lentelių. Daugiau jų nebeprireiks.

Pats metas pritvirtinti grindjuostes su kabelio kanalu. Tam ištraukiame iš grindjuostės centrinę juostelę ir pritvirtiname grindjuostę prie sienos savisriegiais arba prikalame mūrvinėmis, prieš tai pragręžę skyles sienose.

Į išorinius ir vidinius kampus tvirtiname kampinius pagal spalvą derančius grindjuosčių elementus.
Beliko tik uždėti centrinę grindjuosčių juostelę ir darbas bus baigtas.

Gražios, šiltos, šiuolaikiškos grindys!

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.