Darau pats: grindų remontas, laminato klojimas ir grindjuosčių pritvirtinimas

 (11)
Grindų klojimas ne visada yra sunkus darbas. Būsto savininkas dalinasi nuotraukomis, kaip atnaujino balkono grindų dangą.
grindų klojimas
grindų klojimas
© Shutterstock nuotr.

Mano balkono grindys buvo labai pakrypusios į gatvės pusę, siaubingai girgždėjo ir savo išvaizda visus gąsdino. Senos lentos buvo sutrūnijusios, tad nebegalėjo būti pagrindas laminuotai grindų dangai.

Todėl nusprendžiau išrinkti visas senas grindis. Šis darbas nėra labai malonus, tačiau tikrai būtinas.

Po to buvo sudėti ir pritvirtinti nauji lygūs gulekšniai, ant kurių bus tvirtinamos grindys.

Ant naujų gulekšnių sudėjome 35 mm storio lentas, kurias pritvirtinome ilgais savisriegiais.

Po to ant grindų sudėjome 5 mm storio faneros lakštus, kuriuos prie apatinių lentinių grindų patikimai pritvirtinome savisriegiais.

Dabar grindys yra lygios ir tvirtos, tad galime pradėti jų apdailą.

Iš visų įmanomų apdailos variantų nusprendėme rinktis brandaus ąžuolo spalvos laminuotą grindų dangą. Vaškuotas pasirinktos dangos kraštas bus atsparus vandeniui, be to, tokios grindys bus ilgaamžės. Dabar būtina patiesti termoizoliacijos sluoksnį. Tam pasirinkome 3 mm storio paklotą.

Pakloto lakštai kruopščiai ištiesiami ir per susijungimą suklijuojami tvirta lipnia juosta. Labai svarbu, kad lakštai nepersidengtų, nes tai labai kenkia laminuotai grindų dangai.

Tarp sienos ir pirmos laminuotos grindų dangos eilės būtina įkišti 8-10 mm storio pleištą. Tai leis laminuotai grindų dangai laisvai judėti, net jei laikui bėgant lentos šiek tiek išsiplės. 

Antrąją laminuotos dangos juostą pradėkite kloti nuo pirmosios eilės pabaigoje nupjautos lentos galo (bent jau 30 cm), nes taip visa danga geriau sukibs.

Šiuolaikinė laminuotos grindų dangos užraktų sistema leidžia ją tiesti lengvai. Ganėtinai lengva prispausti naują lentelę prie jau pritvirtintos ir lengvai trinktelėti kumščiu per jų skersinę susijungimo liniją.

Kraštines lenteles galima pritraukti specialia S-formos svertimi, skirta laminuotos dangos tiesimui.

Dabar galima ištraukti visus pleištus, kurie buvo prie kraštinių lentelių. Daugiau jų nebeprireiks.

Pats metas pritvirtinti grindjuostes su kabelio kanalu. Tam ištraukiame iš grindjuostės centrinę juostelę ir pritvirtiname grindjuostę prie sienos savisriegiais arba prikalame mūrvinėmis, prieš tai pragręžę skyles sienose.

Į išorinius ir vidinius kampus tvirtiname kampinius pagal spalvą derančius grindjuosčių elementus.
Beliko tik uždėti centrinę grindjuosčių juostelę ir darbas bus baigtas.

Gražios, šiltos, šiuolaikiškos grindys!

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.