Darau Pats: būdas padengti jūsų garažo grindis

 (12)
Garažo grindų danga suteikia gražų estetinį vaizdą visai patalpai ir tuo pačiu atlieka apsaugomąją funkciją – neleidžia kauptis teršalams bei apsaugo grindis, beje, ilgam laikui. Pradedančiajam gali būti nedrąsu pačiam užsiimti tokia veikla, tačiau nesibauginkite – tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo
<span style="color: #ff7f00;">Darau Pats:</span> būdas padengti jūsų garažo grindis
© Shutterstock nuotr.

Pradėkime nuo pradžių:

1. Pasiruošimas. Visų pirma patikrinkite, ar betoninės grindys yra sandarios: užliekite šiek tiek vandens ir stebėkite. Jei vanduo formuojasi lašais, niekur nesubėga, grindys yra sandarios, be plyšių. Tuomet derėtų grindis kruopščiai nuplauti tirpalu su rūgštimi, nuriebalinti. Palaukite, kol išdžius.

Jei grindys buvo dažytos, įsitikinkite, jog nėra atsilaupiusių vietų, atšokusių dažų. Jei visgi yra – pašalinkite dažus grandikliu, nes kitaip visas triūsas gali nueiti perniek. Tuomet dar kartelį reiktų patikrinti, ar grindys tikrai gerai išdžiūvusios. Jei įtariate esant nors kiek drėgmės – palaukite, kol visiškai išdžius, nes kitaip tik sugaišite ir patirsite nuostolių. Jei savo pojūčiais nepasitikite, patikrinkite drėgnumą naudodami lipnią juostą: priklijuokite juostos gabalus bet kokiose vietose ant grindų ir palikite per naktį. Jei ryte po nuplėštomis juostomis grindys yra tamsesnės, vadinasi, jos buvo drėgnos. Panaudokite patalpos džiovintuvą ar tiesiog atidėkite tolimesnius darbus sausesnei ir šiltesnei dienai.

Jei grindyse pastebėjote įtrūkimų grindyse, juos būtina užtaisyti. Švariai nuvalykite. Beje, nepamirškite prie naudojant bet kokias chemines medžiagas užsidėti respiratorių, gumines pirštines bei kitas apsaugas. Garažas turi būti laikomas atviras, kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti ir neapsinuodytumėte.

2. Dengimas epoksidine danga. Epoksidas – tai padengimo būdas, kuris susideda iš dviejų komponentų – dervos ir kietiklio. Sumaišius šiuos du komponentus, prasideda cheminė reakcija, susiformuoja standus plastikas, kuris yra kietas ir atsparus dėvėjimuisi. Epoksidas yra itin tvirtas, todėl jis dažnai naudojamas pramoninių patalpų grindų įrengimui. Taigi, sumaišykite epoksidinės dangos mišinį pagal gamintojo nurodytą instrukciją. Atkreipkite dėmesį: jei jūsų grindų plotas yra per didelis, kad vienas žmogus jį padengtų per gamintojo nurodytą laiką – kvieskitės pagalbininkų, nes darbas turi būti atliktas per tam tikrą laiką. Pamirkykite volelį į mišinį ir kruopščiai tepkite, kol visos grindys bus padengtos. Sunkiau pasiekiamas vietas užtepkite mažesniu dažų teptuku.

Danga turi džiūti ne mažiau kaip 2 paras.

3. Užbaigimas. Poliuretaninis hermetikas užtikrins papildomą apsaugą. Tiesiog po to, kai epoksidinė danga išdžius, pasiruoškite pagal nurodymus poliuretaninio hermetiko bei vėl panaudokite dažų volelį (dezinfikuotą mineraliniu spiritu) ir palikite džiūti apie 24 valandas. 

Norėdami lygesnio bei blizgesnio paviršiaus, procesą pakartokite.

Prieš statydami automobilį į garažą, palaukite bent 72 valandas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.