Darau Pats: būdas padengti jūsų garažo grindis

 (12)
Garažo grindų danga suteikia gražų estetinį vaizdą visai patalpai ir tuo pačiu atlieka apsaugomąją funkciją – neleidžia kauptis teršalams bei apsaugo grindis, beje, ilgam laikui. Pradedančiajam gali būti nedrąsu pačiam užsiimti tokia veikla, tačiau nesibauginkite – tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo
<span style="color: #ff7f00;">Darau Pats:</span> būdas padengti jūsų garažo grindis
© Shutterstock nuotr.

Pradėkime nuo pradžių:

1. Pasiruošimas. Visų pirma patikrinkite, ar betoninės grindys yra sandarios: užliekite šiek tiek vandens ir stebėkite. Jei vanduo formuojasi lašais, niekur nesubėga, grindys yra sandarios, be plyšių. Tuomet derėtų grindis kruopščiai nuplauti tirpalu su rūgštimi, nuriebalinti. Palaukite, kol išdžius.

Jei grindys buvo dažytos, įsitikinkite, jog nėra atsilaupiusių vietų, atšokusių dažų. Jei visgi yra – pašalinkite dažus grandikliu, nes kitaip visas triūsas gali nueiti perniek. Tuomet dar kartelį reiktų patikrinti, ar grindys tikrai gerai išdžiūvusios. Jei įtariate esant nors kiek drėgmės – palaukite, kol visiškai išdžius, nes kitaip tik sugaišite ir patirsite nuostolių. Jei savo pojūčiais nepasitikite, patikrinkite drėgnumą naudodami lipnią juostą: priklijuokite juostos gabalus bet kokiose vietose ant grindų ir palikite per naktį. Jei ryte po nuplėštomis juostomis grindys yra tamsesnės, vadinasi, jos buvo drėgnos. Panaudokite patalpos džiovintuvą ar tiesiog atidėkite tolimesnius darbus sausesnei ir šiltesnei dienai.

Jei grindyse pastebėjote įtrūkimų grindyse, juos būtina užtaisyti. Švariai nuvalykite. Beje, nepamirškite prie naudojant bet kokias chemines medžiagas užsidėti respiratorių, gumines pirštines bei kitas apsaugas. Garažas turi būti laikomas atviras, kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti ir neapsinuodytumėte.

2. Dengimas epoksidine danga. Epoksidas – tai padengimo būdas, kuris susideda iš dviejų komponentų – dervos ir kietiklio. Sumaišius šiuos du komponentus, prasideda cheminė reakcija, susiformuoja standus plastikas, kuris yra kietas ir atsparus dėvėjimuisi. Epoksidas yra itin tvirtas, todėl jis dažnai naudojamas pramoninių patalpų grindų įrengimui. Taigi, sumaišykite epoksidinės dangos mišinį pagal gamintojo nurodytą instrukciją. Atkreipkite dėmesį: jei jūsų grindų plotas yra per didelis, kad vienas žmogus jį padengtų per gamintojo nurodytą laiką – kvieskitės pagalbininkų, nes darbas turi būti atliktas per tam tikrą laiką. Pamirkykite volelį į mišinį ir kruopščiai tepkite, kol visos grindys bus padengtos. Sunkiau pasiekiamas vietas užtepkite mažesniu dažų teptuku.

Danga turi džiūti ne mažiau kaip 2 paras.

3. Užbaigimas. Poliuretaninis hermetikas užtikrins papildomą apsaugą. Tiesiog po to, kai epoksidinė danga išdžius, pasiruoškite pagal nurodymus poliuretaninio hermetiko bei vėl panaudokite dažų volelį (dezinfikuotą mineraliniu spiritu) ir palikite džiūti apie 24 valandas. 

Norėdami lygesnio bei blizgesnio paviršiaus, procesą pakartokite.

Prieš statydami automobilį į garažą, palaukite bent 72 valandas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?