Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai

 (1)
Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.
© Shutterstock

Betoninių stalviršių pliusai

*Visų pirma, betoniniai stalviršiai gali būti be galo estetiškai patrauklūs. Norint sukurti idealų interjerą, labai svarbus yra vizualinis kontrastas. Kontrastas yra kuriamas naudojant skirtingas spalvas arba skirtingų tekstūrų medžiagas. Betonas, dėl savo išskirtinio tekstūriškumo, gali gražiai papildyti virtuvės kompoziciją. Tokie stalviršiai tinkamai atrodo industrinio, modernaus, skandinaviško stiliaus virtuvėse.

*Galima rinktis iš skirtingo dizaino variantų. Betoniniai stalviršiai – tai nebūtinai lygūs, pilkos spalvos paviršiai. Šiandien galima rinktis betoną su pigmentu (tai leidžia rinktis iš daugybės jo atspalvių). Dažytas betonas gali atrodyti kaip granitas ar kitas akmuo. Taip pat yra galimybė rinktis iš skirtingų jo tekstūrų.

*Betonas yra ypač tvirtas ir kietas. Dėl savo tvirtumo ši medžiaga tinka namuose, kuriose gyvena didelės ir aktyvios šeimos.

*Betonas yra atsparus karščiui bei įbrėžimams. Abi šios savybės yra labai svarbios, renkantis stalviršį virtuvei.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Betoninių stalviršių minusai

*Neatsparumas dėmėms. Atrodytų, kas gali būti baisus tokiai tvirtai medžiagai kaip betonui, o gi – dėmės. Betoniniai stalviršiai yra poringi ir gali sugerti įvairius skysčius: sultis, kava, arbatą, raudoną vyną ir t.t.. Žinoma, šią problemą galima išspręsti, betoną padengiant apsauginėmis priemonėmis.

*Reikalinga papildoma priežiūra. Šiems stalviršiams yra reikalinga papildoma priežiūra. Jei norite išvengti dėmių, apsauginėmis medžiagomis tokius stalviršius reikia padengti kas tris metus. Kad nepažeistumėte apsauginio sluoksnio, valydami stalviršius, nenaudokite abrazyvinių valiklių ir aštrių šveitimo priemonių.

*Nemaža investicija. Tai nemaža investicija tiek pinigine, tiek laiko prasme. Betoninio stalviršio kaina kyla su kiekvienu papildomu pageidavimu (spalva, tekstūra, derinimu su kitomis medžiagomis ir panašiai).

Paruošta pagal statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.