Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai

 (1)
Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.
© Shutterstock

Betoninių stalviršių pliusai

*Visų pirma, betoniniai stalviršiai gali būti be galo estetiškai patrauklūs. Norint sukurti idealų interjerą, labai svarbus yra vizualinis kontrastas. Kontrastas yra kuriamas naudojant skirtingas spalvas arba skirtingų tekstūrų medžiagas. Betonas, dėl savo išskirtinio tekstūriškumo, gali gražiai papildyti virtuvės kompoziciją. Tokie stalviršiai tinkamai atrodo industrinio, modernaus, skandinaviško stiliaus virtuvėse.

*Galima rinktis iš skirtingo dizaino variantų. Betoniniai stalviršiai – tai nebūtinai lygūs, pilkos spalvos paviršiai. Šiandien galima rinktis betoną su pigmentu (tai leidžia rinktis iš daugybės jo atspalvių). Dažytas betonas gali atrodyti kaip granitas ar kitas akmuo. Taip pat yra galimybė rinktis iš skirtingų jo tekstūrų.

*Betonas yra ypač tvirtas ir kietas. Dėl savo tvirtumo ši medžiaga tinka namuose, kuriose gyvena didelės ir aktyvios šeimos.

*Betonas yra atsparus karščiui bei įbrėžimams. Abi šios savybės yra labai svarbios, renkantis stalviršį virtuvei.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai
© Shutterstock

Betoninių stalviršių minusai

*Neatsparumas dėmėms. Atrodytų, kas gali būti baisus tokiai tvirtai medžiagai kaip betonui, o gi – dėmės. Betoniniai stalviršiai yra poringi ir gali sugerti įvairius skysčius: sultis, kava, arbatą, raudoną vyną ir t.t.. Žinoma, šią problemą galima išspręsti, betoną padengiant apsauginėmis priemonėmis.

*Reikalinga papildoma priežiūra. Šiems stalviršiams yra reikalinga papildoma priežiūra. Jei norite išvengti dėmių, apsauginėmis medžiagomis tokius stalviršius reikia padengti kas tris metus. Kad nepažeistumėte apsauginio sluoksnio, valydami stalviršius, nenaudokite abrazyvinių valiklių ir aštrių šveitimo priemonių.

*Nemaža investicija. Tai nemaža investicija tiek pinigine, tiek laiko prasme. Betoninio stalviršio kaina kyla su kiekvienu papildomu pageidavimu (spalva, tekstūra, derinimu su kitomis medžiagomis ir panašiai).

Paruošta pagal statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.