Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?
© Shutterstock

Bambukinių grindų pliusai

* Natūrali grindų danga. Specialistai pastebi, kad šiandien žmogui vis svarbesnis darosi natūralumo aspektas, jis nori save apsupti daiktais išsiskiriančiais kokybe, ekologiškumu, estetiškumu. Bambukinė grindų danga interjerui teikia panašų jausmą kaip natūralios medinės grindys, tačiau kartu turi ir tik sau būdingo charakteringumo ir elegantiškumo.

* Ekologiškai „draugiškas“ pasirinkimas. Bambukinės grindys yra natūralios grindys, pagamintos iš augmenijos. Bambukas, kaip augalas, išsiskiria tuo, kad yra lengvai atsinaujinantis. Jis savo brandą pasiekia per 3–5 metus. Tai yra kur kas greičiau, palyginus su kietmedžio medžiais, kuriems pasiekti brandą prireikia 20 metų, o kartais ir dar ilgesnio laiko tarpo.

* Atsparumas drėgmei. Palyginus su kietmedžio grindimis, bambukinės grindys yra šiek tiek atsparesnės drėgmei, deformacijoms bei dėmėms (nors šios problemos vis tiek yra susirūpinimą keliančios).

* Patvarumas. Yra tam tikros bambuko rūšys, kurios gali būti labai stiprios, kietos ir tvirtos. Bambukinės grindys gali būti tokios pat patvarios kaip ąžuolinės grindys, arba net dar patvaresnės.

* Lengva priežiūra. Bambukinių grindų priežiūra yra tikrai nesudėtinga. Užtenka jas reguliariai šluoti arba siurbti bei retkarčiais praplauti drėgnu skuduru (geriausia papildomai naudoti šiek tiek kietmedžiui arba specialiai bambukinei dangai skirto valiklio).

* Galimybė atnaujinti grindis. Šias grindis galima atnaujinti šlifuojant. Atnaujinimų skaičius priklauso nuo lentų storio.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Bambukinių grindų minusai

* Braižymasis. Nors bambukinė grindų danga yra tikrai patvari, tačiau išvengti įbrėžimų ant jos, deja, yra labai sunku. Įbrėžimus ant jų gali palikti: aukštakulniai, augintinių nagai, baldų kojelės ir panašiai.

* Drėgmė. Nors minėjome, kad šios grindys yra labiau atsparios drėgmei už kietmedžio grindis, tačiau vandens padaryta žala joms gali būti didelė. Kadangi bambukinės grindys yra natūralios, pagamintos iš organinių elementų, dėl pernelyg didelės drėgmės jos gali deformuotis. „Potvynis“ namuose gali smarkiai sugadinti bambuko grindų dangą.

* Mažesnis atspalvių pasirinkimas. Bambuko grindys gali būti tik kelių toninių atspalvių, tad jos gali tikti nevisiems interjerams.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.