Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?
© Shutterstock

Bambukinių grindų pliusai

* Natūrali grindų danga. Specialistai pastebi, kad šiandien žmogui vis svarbesnis darosi natūralumo aspektas, jis nori save apsupti daiktais išsiskiriančiais kokybe, ekologiškumu, estetiškumu. Bambukinė grindų danga interjerui teikia panašų jausmą kaip natūralios medinės grindys, tačiau kartu turi ir tik sau būdingo charakteringumo ir elegantiškumo.

* Ekologiškai „draugiškas“ pasirinkimas. Bambukinės grindys yra natūralios grindys, pagamintos iš augmenijos. Bambukas, kaip augalas, išsiskiria tuo, kad yra lengvai atsinaujinantis. Jis savo brandą pasiekia per 3–5 metus. Tai yra kur kas greičiau, palyginus su kietmedžio medžiais, kuriems pasiekti brandą prireikia 20 metų, o kartais ir dar ilgesnio laiko tarpo.

* Atsparumas drėgmei. Palyginus su kietmedžio grindimis, bambukinės grindys yra šiek tiek atsparesnės drėgmei, deformacijoms bei dėmėms (nors šios problemos vis tiek yra susirūpinimą keliančios).

* Patvarumas. Yra tam tikros bambuko rūšys, kurios gali būti labai stiprios, kietos ir tvirtos. Bambukinės grindys gali būti tokios pat patvarios kaip ąžuolinės grindys, arba net dar patvaresnės.

* Lengva priežiūra. Bambukinių grindų priežiūra yra tikrai nesudėtinga. Užtenka jas reguliariai šluoti arba siurbti bei retkarčiais praplauti drėgnu skuduru (geriausia papildomai naudoti šiek tiek kietmedžiui arba specialiai bambukinei dangai skirto valiklio).

* Galimybė atnaujinti grindis. Šias grindis galima atnaujinti šlifuojant. Atnaujinimų skaičius priklauso nuo lentų storio.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Bambukinių grindų minusai

* Braižymasis. Nors bambukinė grindų danga yra tikrai patvari, tačiau išvengti įbrėžimų ant jos, deja, yra labai sunku. Įbrėžimus ant jų gali palikti: aukštakulniai, augintinių nagai, baldų kojelės ir panašiai.

* Drėgmė. Nors minėjome, kad šios grindys yra labiau atsparios drėgmei už kietmedžio grindis, tačiau vandens padaryta žala joms gali būti didelė. Kadangi bambukinės grindys yra natūralios, pagamintos iš organinių elementų, dėl pernelyg didelės drėgmės jos gali deformuotis. „Potvynis“ namuose gali smarkiai sugadinti bambuko grindų dangą.

* Mažesnis atspalvių pasirinkimas. Bambuko grindys gali būti tik kelių toninių atspalvių, tad jos gali tikti nevisiems interjerams.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.