Atnaujinkite senus laiptus juos perdažydami

Laiptai yra svarbi namo dalis. Paprastai jie yra dėmesio centre ir jais yra labai dažnai naudojamasi, tad jie turi būti ilgaamžiški, kad atlaikytų kasdieninį laipiojimą, be to, jie turi atrodyti gerai. Deja, tačiau dauguma žmonių nekreipia dėmesio į laiptų nusidėvėjimą. Investuodami visai nedaug pinigų, jūs galite pagerinti savo laiptų išvaizdą.
Atnaujinkite senus laiptus juos perdažydami
© Shutterstock nuotr.

Kai kuriuose namuose galima rasti labai geros medienos laiptus. Jei jūsų laiptai yra padaryti iš prastesnės rūšies medienos, geriausia būtų juos nudažyti.

Geros medienos laiptų perdažymas

Jei laiptų pakopų mediena yra graži, galite jas nubeicuoti, o tada tinkančia spalva nudažyti popakopius ir šonines lenteles. Net jei mediena nėra tobula (joje yra kelios skylės ir įtrūkimai), galite sukurti stilingą senovinį įvaizdį, kuris bus labai įdomus, o tinkamos rūšies ir spalvos beicas tai tik pabrėš.

Darbo eiga:

1. Ištraukite visas vinis ir sąsagas bei užsilikusį purvą 
2. Dabar jums teks nušlifuoti pakopas, kad mediena būtų švari ir puikiai atrodanti. Naudokite juostines šlifavimo stakles su 60 ar 80 stambumo grūdų švitriniu popieriumi. Kampus teks šlifuoti rankiniu būdu.
3. Prieš pradedant dažymą, reikės nušlifuoti ir popakopius bei šonines lentas. Tada kruopščiai išsiurbkite laiptus ir nuvalykite visas dulkes.

Dabar jums reikės pasirinkti norimos spalvos beicą. Jei jūsų mediena nėra labai geros kokybės ir norite paslėpti esamus trūkumus, patariama rinktis tamsų beicą. Kitu atveju galite rinktis bet kokį beicą, įskaitant ir šviesius atspalvius, ypatingai jei norite sukurti senovinį įvaizdį. Galite ir praleisti šį žingsnį, jei norite tiesiog padengti laiptus aliejine apdaila, kuri išryškins medienos pluoštą bei detales. Beicas tiesiog suteikia spalvą, tačiau neveikia dažymo ilgaamžiškumo. Geriausia rinktis atskirus beicą ir apdailos produktus, o ne du viename.

Beico ir apdailos sluoksnio tepimas

Apdailos sluoksnis turėtų būti tepamas prieš dažus, nes žymiai lengviau nuvalyti dažus nuo apdailos sluoksnio, nei tai padaryti atvirkščiai. Užtepkite beicą su teptuku ir leiskite jam įsigerti į medieną. Po kelių sekundžių nuvalykite jį su audiniu. Norėdami tolygios ir aiškios spalvos, turėsite medieną padengti dviem beico sluoksniais, tačiau jei ir vienu sluoksniu padengta mediena atrodo gerai – užteks ir jo. Leiskite beicui džiūti keletą valandų (konkretus laikas bus nurodytas ant produkto pakuotės).

Dabar tepsite permatomą aliejinį apdailos sluoksnį. Rinkitės standartinę grindų apdailą, skirtą intensyviam naudojimui. Pirkite aukščiausios kokybės produktą. Galite rinktis aliejinį ar vandeninį variantą, kurių kiekvienam būdingi skirtingi požymiai, tačiau aliejinė apdaila suteiks švelnų gelsvą atspalvį, kuris sustiprins senovinį įvaizdį. Jei norite ilgaamžiškumo, laikydamiesi konkretaus produkto instrukcijų ir užtepkite 3 jo sluoksnius, be to, nepamirškite tarp sluoksnių medieną nušveisti švitriniu popieriumi. Rekomenduojame satininę apdailą, nes ji nėra labai blizgi, tad vaizdas bus subtilesnis bei patrauklesnis.

Po 24 valandų laiptų pakopos bus beveik išdžiuvusios, tad galėsite pradėti juos dažyti. 

Apklijuokite pakopų briaunas apsaugine juosta, jei manote, kad su teptuku nepavyks jų tiksliai nudažyti. Užtepkite aukštos kokybės medienos grunto (puikiai tiks lateksinis gruntas). Tai būtina geram sukibimui ir medienos sandarumui užtikrinti.

Užtepkite du sluoksnius aukštos kokybės emalio dažų. Naudokitės kokybišku plačiu teptuku. Spalvą pasirinkite patys, tačiau turėtumėte rinktis šviesią, tinkančią prie kitų jūsų namų papuošimų, bet galite rinktis ir tamsesnį atspalvį. 

Kiti metodai: pakopų dažymas

Jei nusprendėte nudažyti ir popakopius, laikykitės visų aukščiau aprašytų procedūrų. Nepamirškite, kad gruntavimas yra itin svarbus dėl ilgaamžiškumo. Dažus derinkite prie grindų spalvos. Spalva turėtų būti tamsi, kad paslėptų nešvarumus: tamsiai ruda atrodo gana gerai ir sukuria tamsintos medienos iliuziją. 

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.