Ar gali dekoratyvinis tinkas pakeisti tapetus?

Dekoratyvinis tinkas pamažu skinasi kelią į lietuvių namus ir butus. Pastebėtina tai, jog dekoratyviniu tinku dažniau domisi ne dažytų sienų mėgėjai, o metai iš metų besirenkantys tapetus. Tačiau nors dekoratyvinis tinkas yra ilgaamžiškesnis, kartais pirkėjų pasirinkimą lemia vienas vienintelis minusas.
Ar gali dekoratyvinis tinkas pakeisti tapetus?
© Shutterstock nuotr.

Garantuoja ilgaamžiškumą

Pirmiausia, ką turi apgalvoti planuojantys rinktis dekoratyvinį tinką – ar jiems tikrai to reikia. Esą dažnai remontą atliekantys žmonės maišo dekoratyvinį tinką ir dekoratyvinius dažus.

„Dekoratyvinis tinkas ir dekoratyviniai dažai pagal savo funkcionalumą ir ilgaamžiškumą esmingai nesiskiria. Visgi vertėtų atkreipti dėmesį, kad tinkas yra šiek tiek grubesnis, o dažai – pakankamai lygūs. Praktiniu požiūriu skirtumas nedidelis, mat ir dekoratyviniu tinku ir dekoratyviniais dažais padengtos sienos yra plaunamos. Taigi, ką pasirinkti, dažnai yra tik skonio reikalas“, - teigia „Dekorliuks“ atstovas Feliksas Noreika.

Visgi jis priduria, kad kartais grublėtumas gali sukelti problemų valant sienas. Esą kartais nutinka taip, kad į tarpelius patenka purvo ar dulkių ir juos gana sudėtinga išvalyti. Sienas dengiantiems lygesniais dekoratyviniais dažais tokių problemų pavyktų išvengti.

„Svarstantys, kokią sienų apdailą daryti, patarčiau pagalvoti apie bendrą patalpos dizainą ir funkciją: kokia tai patalpa, koks jos apstatymas, kokios grindys ir lubos. Atsakius sau ir specialistams į šiuos klausimus, bus paprasčiau nuspręsti ir kaip tinkamiausiai išnaudoti dekoratyvinį tinką“, - pastebi F. Noreika.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dekoruojant sienas dekoratyviniu tinku, nebūtina, jog jos būtų visiškai lygios. Specialistų teigimu, grublėtas tinko paviršius dažniausiai visiškai kompensuoja sienų nelygumus.

„Vienas didžiausių dekoratyvinio tinklo privalumų yra tas, kad juo galima dekoruoti be išimties visas patalpas: svetaines, miegamuosius, virtuves, garažų sienas, netgi priešpirčius. To negalima padaryti su daugeliu kitų sienų apdailos medžiagų“, - pastebi bendrovės „Bairamiksas“ direktorė Edita Šimkevičienė.

Taip yra todėl, kad dekoratyvinis tinkas atsparus temperatūrų ir drėgmės poveikiui. Dėl paviršių apsaugančio lako arba glazūros dekoratyviniu tinku dengtas sienas gana paprasta valyti ir jos nepraranda estetiško vaizdo. Dėl šios priežasties dekoratyviniu tinku galima dekoruoti ir išorės sienas.

„Dekoruojant lauko sienas atsiranda ir šiokių tokių reikalavimų. Pirmiausia, darbams derėtų išsirinkti laiką, kai temperatūra celcijaus stulpelyje pakyla aukščiau +5 laipsnių, tačiau ne aukščiau kaip +20 laipsnių. Taip pat, nors išdžiuvęs tinkas atsparus drėgmei, dekoruojant sienas ir dvi dienas po to, kol tinkas išdžius, ant jo neturėtų patekti drėgmės, tai yra lietaus ar pan.“, - pataria E. Šimkevičienė.

Trūkumai: labai kokybiški arba nekokybiški

Kita vertus, patys pardavėjai juokauja, jog didžiausias dekoratyvinio tinko trūkumas yra tas, kad jie per daug kokybiški ir ilgaamžiai. Esą tai nėra pats geriausias sprendimas žmonėms, kurie mėgsta nuolat keisti interjerą.

„Kokybiškas dekoratyvinis tinkas ir po dešimties metų atrodys taip, kaip pirmą dieną po remonto. Tačiau yra žmonių, kurie mėgsta aplinką atsinaujinti dažniau. Problema ta, kad dekoratyvinio tinko taip paprastai nenuvalysi. Tam reikia įdėti nemažai pastangų, padirbėti. Tokia yra ilgaamžiškumo kaina“, - pastebi specialistė.

F. Noreikos teigimu, ilgaamžiškumas dažnai priklauso nuo tinko kokybės. Esą gerų gamintojų dekoratyvinis tinkas išlaiko estetišką vaizdą ilgus metus, tačiau prastesnis gali nepateisinti lūkesčių.

„Didžiausia problema, kurią pastebi klientai – dekoratyvinio tinko paviršius. Dekoratyvinis mozaikinis tinkas yra pakankamai grubus. Nors drabužių į jį nesusiplėšysi, yra žmonių, kuriems norisi švelnesnio sienų paviršiaus, pavyzdžiui, skystų tapetų, kurie yra ir šilti, ir minkšti. Tačiau tai jau skonio reikalas“, - tikina E. Šimkevičienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.