Ar gali dekoratyvinis tinkas pakeisti tapetus?

Dekoratyvinis tinkas pamažu skinasi kelią į lietuvių namus ir butus. Pastebėtina tai, jog dekoratyviniu tinku dažniau domisi ne dažytų sienų mėgėjai, o metai iš metų besirenkantys tapetus. Tačiau nors dekoratyvinis tinkas yra ilgaamžiškesnis, kartais pirkėjų pasirinkimą lemia vienas vienintelis minusas.
Ar gali dekoratyvinis tinkas pakeisti tapetus?
© Shutterstock nuotr.

Garantuoja ilgaamžiškumą

Pirmiausia, ką turi apgalvoti planuojantys rinktis dekoratyvinį tinką – ar jiems tikrai to reikia. Esą dažnai remontą atliekantys žmonės maišo dekoratyvinį tinką ir dekoratyvinius dažus.

„Dekoratyvinis tinkas ir dekoratyviniai dažai pagal savo funkcionalumą ir ilgaamžiškumą esmingai nesiskiria. Visgi vertėtų atkreipti dėmesį, kad tinkas yra šiek tiek grubesnis, o dažai – pakankamai lygūs. Praktiniu požiūriu skirtumas nedidelis, mat ir dekoratyviniu tinku ir dekoratyviniais dažais padengtos sienos yra plaunamos. Taigi, ką pasirinkti, dažnai yra tik skonio reikalas“, - teigia „Dekorliuks“ atstovas Feliksas Noreika.

Visgi jis priduria, kad kartais grublėtumas gali sukelti problemų valant sienas. Esą kartais nutinka taip, kad į tarpelius patenka purvo ar dulkių ir juos gana sudėtinga išvalyti. Sienas dengiantiems lygesniais dekoratyviniais dažais tokių problemų pavyktų išvengti.

„Svarstantys, kokią sienų apdailą daryti, patarčiau pagalvoti apie bendrą patalpos dizainą ir funkciją: kokia tai patalpa, koks jos apstatymas, kokios grindys ir lubos. Atsakius sau ir specialistams į šiuos klausimus, bus paprasčiau nuspręsti ir kaip tinkamiausiai išnaudoti dekoratyvinį tinką“, - pastebi F. Noreika.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dekoruojant sienas dekoratyviniu tinku, nebūtina, jog jos būtų visiškai lygios. Specialistų teigimu, grublėtas tinko paviršius dažniausiai visiškai kompensuoja sienų nelygumus.

„Vienas didžiausių dekoratyvinio tinklo privalumų yra tas, kad juo galima dekoruoti be išimties visas patalpas: svetaines, miegamuosius, virtuves, garažų sienas, netgi priešpirčius. To negalima padaryti su daugeliu kitų sienų apdailos medžiagų“, - pastebi bendrovės „Bairamiksas“ direktorė Edita Šimkevičienė.

Taip yra todėl, kad dekoratyvinis tinkas atsparus temperatūrų ir drėgmės poveikiui. Dėl paviršių apsaugančio lako arba glazūros dekoratyviniu tinku dengtas sienas gana paprasta valyti ir jos nepraranda estetiško vaizdo. Dėl šios priežasties dekoratyviniu tinku galima dekoruoti ir išorės sienas.

„Dekoruojant lauko sienas atsiranda ir šiokių tokių reikalavimų. Pirmiausia, darbams derėtų išsirinkti laiką, kai temperatūra celcijaus stulpelyje pakyla aukščiau +5 laipsnių, tačiau ne aukščiau kaip +20 laipsnių. Taip pat, nors išdžiuvęs tinkas atsparus drėgmei, dekoruojant sienas ir dvi dienas po to, kol tinkas išdžius, ant jo neturėtų patekti drėgmės, tai yra lietaus ar pan.“, - pataria E. Šimkevičienė.

Trūkumai: labai kokybiški arba nekokybiški

Kita vertus, patys pardavėjai juokauja, jog didžiausias dekoratyvinio tinko trūkumas yra tas, kad jie per daug kokybiški ir ilgaamžiai. Esą tai nėra pats geriausias sprendimas žmonėms, kurie mėgsta nuolat keisti interjerą.

„Kokybiškas dekoratyvinis tinkas ir po dešimties metų atrodys taip, kaip pirmą dieną po remonto. Tačiau yra žmonių, kurie mėgsta aplinką atsinaujinti dažniau. Problema ta, kad dekoratyvinio tinko taip paprastai nenuvalysi. Tam reikia įdėti nemažai pastangų, padirbėti. Tokia yra ilgaamžiškumo kaina“, - pastebi specialistė.

F. Noreikos teigimu, ilgaamžiškumas dažnai priklauso nuo tinko kokybės. Esą gerų gamintojų dekoratyvinis tinkas išlaiko estetišką vaizdą ilgus metus, tačiau prastesnis gali nepateisinti lūkesčių.

„Didžiausia problema, kurią pastebi klientai – dekoratyvinio tinko paviršius. Dekoratyvinis mozaikinis tinkas yra pakankamai grubus. Nors drabužių į jį nesusiplėšysi, yra žmonių, kuriems norisi švelnesnio sienų paviršiaus, pavyzdžiui, skystų tapetų, kurie yra ir šilti, ir minkšti. Tačiau tai jau skonio reikalas“, - tikina E. Šimkevičienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.