Akumuliatoriai: ličio jonų (Li-Ion) ar nikelio kadmio (NiCD)?

 (15)
Per pastarąjį dešimtmetį akumuliatoriai tiek patobulėjo, jog tapo pirmo reikalingumo preke tiek komercijoje, tiek buityje. Ličio jonų baterijos jau kuris laikas naudojamos ir elektriniuose įrankiuose. Kokių privalumų ir trūkumų turi dažniausiai naudojamų akumuliatorių rūšys?
Akumuliatoriai: ličio jonų (Li-Ion) ar nikelio kadmio (NiCD)?
© Shutterstock nuotr.

Ličio akumuliatoriai yra mažesni bei lengvesni, negu nikelio kadmio (NiCd) ar nikelio metalo hidrido (NiMH) akumuliatoriai. Toks akumuliatorius nenaudojamas neišsikrauna, todėl jį galima laikyti nenaudotą ilgą laiką. Kitus parametrus tarp šių dviejų tipų akumuliatorių galime palyginti taip:

NiCd (nikelio kadmio) akumuliatoriai

Privalumai:

Pigesni
Patvaresni (juos galima daugiau kartų įkrauti, kol galutinai baigiasi naudojimas)

Trūkumai:

Turi "atminties trūkumą“ – jei baterija nebuvo iki galo pakrauta, kitą kartą ji pasikraus mažiau.
Negali būti pakraunamas taip dažnai, kaip ličio akumuliatorius.
Bėgant laikui, sensta.
Sunkūs ir nepatogūs.

Li-Ion (Ličio jonų) akumuliatoriai

Privalumai

Ilgesnio naudojimo.
Galima pakrauti bet kada, net neišsikrovus pilnai.
Minimali priežiūra.
Mažiau jautrūs temperatūros svyravimui.
Mažesni ir kompaktiški.
Greičiau pasikrauna.

Trūkumai

Nepakrautas gali sugesti.
Iki 40% brangesnis, negu NiCd akumuliatorius.

Ličio akumuliatoriai nebūtinai yra galingesni

Kaip žinia, kuo galingesnis prietaisas, tuo greičiau bei sunkesnes programas jis įvykdo. Galingumas nustatomas pagal įtampos perdavimą, atsižvelgiant į efektyvumą bei sandarą. Didesnė įtampa reiškia didesnį galingumą. Medžiaga, iš kurios sudaryta baterija, neturi įtakos galiai. 18 voltų ličio akumuliatorius turi tokį patį galingumą, kaip ir 18 voltų NiCD akumuliatorius.

Tačiau ličio jonų baterijų ergonomiškumas suteikia gamintojams galimybę gaminti aukštesnės įtampos (tuo pačiu –galingesnius) produktus nedidinant svorio.

Ličio jonų akumuliatoriai gali būti įvairios sandaros

Svarbu žinoti, jog nėra nustatyta, pagal kokį bendrą standartą gamintojai galėtų nustatyti galimą akumuliatorių pakrovimo kiekį. Vieni gamintojai naudoja vienus testus, kiti – kitokius, tad vartotojas turėtų žinoti, jog kol kas šie teiginiai negali būti 100 % tikslūs.

Didesnė įtampa – tai daugiau galingumo bei ilgesnis veikimo laikas

Jeigu renkatės akumuliatorinį įrankį, visuomet atkreipkite dėmesį į įtampą. Ji geriausiai nurodo įrankio galimą galingumą ir veikimo laiką. Kuo aukštesnė įtampa, tuo didesnis galingumas bei ilgesnis veikimo laikas.

Pavyzdžiui, jei pirminė užduotis yra įgręžti mažus varžtus, pakaks gana žemos įtampos: 7,2 V – 14.4 V). Jei reikia gręžti skyles bei sukti didesnius varžtus, 18 V bus ideali įtampa. Aštuoniolikos voltų įtampa, beje, yra pati optimaliausia ir naudojama daugiausiai įrankių. Jei visgi jos nepakanka, rinkitės 24 V įtampos įrankius.

Kai apsisprendėte dėl reikiamos įtampos, palyginkite įrankio kitas savybes bei naudingumą: galimą veikimo greitį, ergonomiškumą (dydį, svorį ir pan.), akumuliatoriaus tipą ir kitus parametrus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.