Akumuliatoriai: ličio jonų (Li-Ion) ar nikelio kadmio (NiCD)?

 (15)
Per pastarąjį dešimtmetį akumuliatoriai tiek patobulėjo, jog tapo pirmo reikalingumo preke tiek komercijoje, tiek buityje. Ličio jonų baterijos jau kuris laikas naudojamos ir elektriniuose įrankiuose. Kokių privalumų ir trūkumų turi dažniausiai naudojamų akumuliatorių rūšys?
Akumuliatoriai: ličio jonų (Li-Ion) ar nikelio kadmio (NiCD)?
© Shutterstock nuotr.

Ličio akumuliatoriai yra mažesni bei lengvesni, negu nikelio kadmio (NiCd) ar nikelio metalo hidrido (NiMH) akumuliatoriai. Toks akumuliatorius nenaudojamas neišsikrauna, todėl jį galima laikyti nenaudotą ilgą laiką. Kitus parametrus tarp šių dviejų tipų akumuliatorių galime palyginti taip:

NiCd (nikelio kadmio) akumuliatoriai

Privalumai:

Pigesni
Patvaresni (juos galima daugiau kartų įkrauti, kol galutinai baigiasi naudojimas)

Trūkumai:

Turi "atminties trūkumą“ – jei baterija nebuvo iki galo pakrauta, kitą kartą ji pasikraus mažiau.
Negali būti pakraunamas taip dažnai, kaip ličio akumuliatorius.
Bėgant laikui, sensta.
Sunkūs ir nepatogūs.

Li-Ion (Ličio jonų) akumuliatoriai

Privalumai

Ilgesnio naudojimo.
Galima pakrauti bet kada, net neišsikrovus pilnai.
Minimali priežiūra.
Mažiau jautrūs temperatūros svyravimui.
Mažesni ir kompaktiški.
Greičiau pasikrauna.

Trūkumai

Nepakrautas gali sugesti.
Iki 40% brangesnis, negu NiCd akumuliatorius.

Ličio akumuliatoriai nebūtinai yra galingesni

Kaip žinia, kuo galingesnis prietaisas, tuo greičiau bei sunkesnes programas jis įvykdo. Galingumas nustatomas pagal įtampos perdavimą, atsižvelgiant į efektyvumą bei sandarą. Didesnė įtampa reiškia didesnį galingumą. Medžiaga, iš kurios sudaryta baterija, neturi įtakos galiai. 18 voltų ličio akumuliatorius turi tokį patį galingumą, kaip ir 18 voltų NiCD akumuliatorius.

Tačiau ličio jonų baterijų ergonomiškumas suteikia gamintojams galimybę gaminti aukštesnės įtampos (tuo pačiu –galingesnius) produktus nedidinant svorio.

Ličio jonų akumuliatoriai gali būti įvairios sandaros

Svarbu žinoti, jog nėra nustatyta, pagal kokį bendrą standartą gamintojai galėtų nustatyti galimą akumuliatorių pakrovimo kiekį. Vieni gamintojai naudoja vienus testus, kiti – kitokius, tad vartotojas turėtų žinoti, jog kol kas šie teiginiai negali būti 100 % tikslūs.

Didesnė įtampa – tai daugiau galingumo bei ilgesnis veikimo laikas

Jeigu renkatės akumuliatorinį įrankį, visuomet atkreipkite dėmesį į įtampą. Ji geriausiai nurodo įrankio galimą galingumą ir veikimo laiką. Kuo aukštesnė įtampa, tuo didesnis galingumas bei ilgesnis veikimo laikas.

Pavyzdžiui, jei pirminė užduotis yra įgręžti mažus varžtus, pakaks gana žemos įtampos: 7,2 V – 14.4 V). Jei reikia gręžti skyles bei sukti didesnius varžtus, 18 V bus ideali įtampa. Aštuoniolikos voltų įtampa, beje, yra pati optimaliausia ir naudojama daugiausiai įrankių. Jei visgi jos nepakanka, rinkitės 24 V įtampos įrankius.

Kai apsisprendėte dėl reikiamos įtampos, palyginkite įrankio kitas savybes bei naudingumą: galimą veikimo greitį, ergonomiškumą (dydį, svorį ir pan.), akumuliatoriaus tipą ir kitus parametrus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.