9 paprasti patarimai dažymo naujokams

 (7)
Dažymas gali būti nemažai pastangų reikalaujantis procesas, ypač jei esate prie to nepratę. Šiame straipsnyje pateiksime 9 patarimus, padėsiančių jums lengviau ir greičiau gauti geresnius rezultatus.
9 paprasti patarimai dažymo naujokams
© Fotolia nuotr.

Viską turėkite po ranka

Prieš pradėdami darbą pasidarykite sąrašą daiktų, kurių jums reikės darbo metu. Darbo įkarštyje sustoti, kad atsineštumėte reikiamus įrankius - labai neproduktyvu. Šiuo atveju labai praverstų įrankių dėžė. 

Pašalinkite furnitūrą

Prieš dažydami pašalinkite furnitūrą. Taip ne tik bus lengviau atlikti darbą, kadangi nereikės atsargiai teplioti aplink durų rankenas ar rozečių dangtelius stengiantis jų neištepti, bet ir galutinis rezultatas atrodys kur kas tvarkingiau. Prieš prisukdami viską atgal į savas vietas, nepamirškite pasirūpinti jų švara. 

Skirkite dėmesio pasiruošimui

Daugelis iš mūsų nekenčia paruošiamųjų darbų, tačiau kito kelio nėra – kuo stropiau to imsitės, tuo geriau atrodys galutinis rezultatas. Jei paviršius yra nešvarus, prieš tepdami dažus būtinai jį nuplaukite, kitaip dažai tinkamai nesukibs. Jei ketinate dažyti medieną, prieš tai ją nušlifuokite, kadangi jokie dažai nepaslėps šiurkščių paviršių.

Kamšymas bei sandarinimas

Prieš dažydami, silikoniniu hermetiku užtaisykite plyšius aplink langus, durų staktas ir grindjuosčių viršūnes. Rekomenduojama būtent ši izoliacinė medžiaga, kadangi su ja lengva dirbti, ji greitai džiūsta ir lengvai užsidažo, be to yra atspari drėgmei. 

Dėmės

Kai kurios dėmės ir žymės ant jūsų sienos gali prasiskverbti pro naujų dažų sluoksnį, pavyzdžiui, vandens pagrindo emulsinius dažus, todėl dėmes prieš dažant būtina pašalinti arba įsitikinti, kad dažai tikrai paslėps nepageidaujamas žymes ant sienų. Jei nusprendėte šalinti dėmes, rekomenduojama naudoti dėmių blokatorių.

Dažai ir teptukai

Nepagailėkite pinigų geram teptukui ir dažams. Aukštos kokybės dažai geriau pasidengia, tuo tarpu prastesnius dažus gali tekti tepti keletą kartų, kol gausite norimą rezultatą. Pigesni teptukai palieka šepetuko žymes, sunkiau paskleidžia dažus ir gailiausiai meta šerelius. Taip pat, prieš naudodami nepamirškite nuvalyti naują teptuką, kad pašalintumėte dulkes ir neprikibusius šerelius. 

Darbo seka

Labai svarbu yra susiplanuoti darbo eigą. Pavyzdžiui, galite susidurti su keblumais, jei nudažę sienas bandysite tepti lubas. Todėl prieš pradėdami dažymą geriau susiplanuoti darbo seką, kad nekiltų jokių nesklandumų. 

Pasirinkite tinkamą teptuko naudojimo technika

Geram rezultatui gauti yra labai svarbu mokėti tinkamai elgtis su teptuku, todėl nebijokite skirti šiek tiek laiko teptuko išbandymui. Pasipraktikuokite tepti aplink durų ir langų rėmus, pasirinkite tinkamą teptuko dydį ir reikiamą dažų kiekį, kad teptukas slystų lengvai, o dažai nenuvarvėtų. 

Dažymo juosta

Tinkamas dažymo juostos naudojimas labai palengvina darbą. Dažydami grindjuostes, aplink apklijuokite ir glaistikliu sustumkite juostą į tarpus tarp grindjuostės ir sienos ar grindų. Pašalinkite juostą dažams išdžiuvus. Kita vertus, juostos geriau neklijuoti ant langų - paliktą per ilgai juostą gali būti sunku pašalinti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?