9 paprasti patarimai dažymo naujokams

 (7)
Dažymas gali būti nemažai pastangų reikalaujantis procesas, ypač jei esate prie to nepratę. Šiame straipsnyje pateiksime 9 patarimus, padėsiančių jums lengviau ir greičiau gauti geresnius rezultatus.
9 paprasti patarimai dažymo naujokams
© Fotolia nuotr.

Viską turėkite po ranka

Prieš pradėdami darbą pasidarykite sąrašą daiktų, kurių jums reikės darbo metu. Darbo įkarštyje sustoti, kad atsineštumėte reikiamus įrankius - labai neproduktyvu. Šiuo atveju labai praverstų įrankių dėžė. 

Pašalinkite furnitūrą

Prieš dažydami pašalinkite furnitūrą. Taip ne tik bus lengviau atlikti darbą, kadangi nereikės atsargiai teplioti aplink durų rankenas ar rozečių dangtelius stengiantis jų neištepti, bet ir galutinis rezultatas atrodys kur kas tvarkingiau. Prieš prisukdami viską atgal į savas vietas, nepamirškite pasirūpinti jų švara. 

Skirkite dėmesio pasiruošimui

Daugelis iš mūsų nekenčia paruošiamųjų darbų, tačiau kito kelio nėra – kuo stropiau to imsitės, tuo geriau atrodys galutinis rezultatas. Jei paviršius yra nešvarus, prieš tepdami dažus būtinai jį nuplaukite, kitaip dažai tinkamai nesukibs. Jei ketinate dažyti medieną, prieš tai ją nušlifuokite, kadangi jokie dažai nepaslėps šiurkščių paviršių.

Kamšymas bei sandarinimas

Prieš dažydami, silikoniniu hermetiku užtaisykite plyšius aplink langus, durų staktas ir grindjuosčių viršūnes. Rekomenduojama būtent ši izoliacinė medžiaga, kadangi su ja lengva dirbti, ji greitai džiūsta ir lengvai užsidažo, be to yra atspari drėgmei. 

Dėmės

Kai kurios dėmės ir žymės ant jūsų sienos gali prasiskverbti pro naujų dažų sluoksnį, pavyzdžiui, vandens pagrindo emulsinius dažus, todėl dėmes prieš dažant būtina pašalinti arba įsitikinti, kad dažai tikrai paslėps nepageidaujamas žymes ant sienų. Jei nusprendėte šalinti dėmes, rekomenduojama naudoti dėmių blokatorių.

Dažai ir teptukai

Nepagailėkite pinigų geram teptukui ir dažams. Aukštos kokybės dažai geriau pasidengia, tuo tarpu prastesnius dažus gali tekti tepti keletą kartų, kol gausite norimą rezultatą. Pigesni teptukai palieka šepetuko žymes, sunkiau paskleidžia dažus ir gailiausiai meta šerelius. Taip pat, prieš naudodami nepamirškite nuvalyti naują teptuką, kad pašalintumėte dulkes ir neprikibusius šerelius. 

Darbo seka

Labai svarbu yra susiplanuoti darbo eigą. Pavyzdžiui, galite susidurti su keblumais, jei nudažę sienas bandysite tepti lubas. Todėl prieš pradėdami dažymą geriau susiplanuoti darbo seką, kad nekiltų jokių nesklandumų. 

Pasirinkite tinkamą teptuko naudojimo technika

Geram rezultatui gauti yra labai svarbu mokėti tinkamai elgtis su teptuku, todėl nebijokite skirti šiek tiek laiko teptuko išbandymui. Pasipraktikuokite tepti aplink durų ir langų rėmus, pasirinkite tinkamą teptuko dydį ir reikiamą dažų kiekį, kad teptukas slystų lengvai, o dažai nenuvarvėtų. 

Dažymo juosta

Tinkamas dažymo juostos naudojimas labai palengvina darbą. Dažydami grindjuostes, aplink apklijuokite ir glaistikliu sustumkite juostą į tarpus tarp grindjuostės ir sienos ar grindų. Pašalinkite juostą dažams išdžiuvus. Kita vertus, juostos geriau neklijuoti ant langų - paliktą per ilgai juostą gali būti sunku pašalinti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.