8 tapetų klijavimo patarimai

 (8)
Tapetų klijavimas gali būti gana sudėtingas, jei darote tai pirmą kartą. Kyla daugybė klausimų: kaip išsiaiškinti reikalingą ritinėlių kiekį, kaip klijai turi įsigerti į tapetus? Surinkome patarimus, padėsiančius sulaukti geresnių rezultatų ir palengvinsiančius procesą.
tapetai
tapetai
© Shutterstock nuotr.

1. Kiek ritinėlių jums reikės. Kai išsirinksite tapetus, atkreipkite dėmesį į tai, kaip kartojasi jų raštas, ir pasižymėkite tai. Išmatuokite kambario aukštį ir pridėkite prie jo tapeto rašto pasikartojimo ilgį. Daugumos tapetų ritinėlių ilgis yra apie 10 m, tad padalinkite 10 m iš jūsų gauto skaičiaus ir suapvalinkite gautą rezultatą iki mažesnio sveiko skaičiaus. Tad jei gautas rezultatas 3,6 - suapvalinkite jį iki 3. Tai parodys kiek gabalų gausite iš ritinėlio. Dabar išmatuokite visų sienų ilgius ir juos sudėkite. Padalinkite gautą rezultatą iš gabalų skaičiaus ritinėlyje. Suapvalinkite rezultatą iki didesnio sveiko skaičiaus. Tad jei rezultatas yra 4,1 - suapvalinkite jį iki 5. Tai ir bus jums reikalingų ritinėlių skaičius. Nepamirškite, kad neatplėštus tapetų ritinėlius galima grąžinti į daugumą parduotuvių (pasitikslinkite tai prieš pirkdami tapetus), tad visada geriau įsigyti šiek tiek daugiau ritinėlių.

2. Elektros prietaisai

Kambaryje, kuriame klijuojate tapetus, elektra turi būti išjungta. Juk turėsite nuimti šviestuvų jungtukus ir kištukinius lizdus, kad galėtumėte tvarkingai priklijuoti tapetus po jais, todėl rizikuoti tikrai neverta.

3. Nukirpkite nereikalingą perteklių
Tikrai susidursite su tokia situacija, kai jums prireiks ne viso pločio tapeto gabalo, pavyzdžiui, pasiekus sienos galą. Nukirpkite nereikalingą perteklių prieš klijuodami, nes kitaip dirbti bus labai nepatogu.

4. Klijų įsigėrimas
Perskaitykite gamintojo rekomendacijas apie klijų įsigėrimo laiką. Jos pateiktos ne šiaip sau, o jų laikantis tapetų klijavimas bus paprastesnis. Permirkę tapetai yra ne ką geresni už neįmirkusius tapetus. Atkreipkite dėmesį, kad į visus tapetų gabalus klijai turi įsigerti tiek pat laiko.

5. Vertikali linija
Skirkite laiko ir prieš klijuodami pirmąjį tapeto gabalą, nubrėžkite tikslią vertikalią liniją ant sienos. Yra keletas būdų, kaip tai padaryti, tačiau lengviausias – su gulsčiuku. Švelniai su pieštuku nubrėžkite liniją ant sienos ir atsargiai priklijuokite pirmąjį gabalą taip, kad jis lygiuotųsi su nubrėžta linija iki pat sienos apačios.

6. Netempkite tapetų
Kai kurie tapetai yra tampresni už kitus, todėl juos pertempti yra paprasta. Belygindami tapetus su šepečiu, pasistenkite per daug jų neįtempti, nes rezultatas jūsų nepradžiugins. Pavyzdžiui, jei per stipriai tempsite prie tapeto krašto, galite pakeisti jo plotį tam tikroje vietoje, todėl kitus gabalus klijuoti bus sudėtingiau.

7. Pjovimas
Kai kuriuos tapetus tiesiai nupjauti yra labai paprasta. Jums prireiks amatų peilio ir tiesyklės. Pirmiausia išbandykite tai ant nedidelės atraižos, kad sužinotumėte, ar tapetas lengvai plyšta. Prispauskite tiesyklę prie sienos taip, kad ji tvirtai visu ilgiu prisispaustų prie sienos. Šiek tiek pakreiptu amatų peiliu švelniai pjaukite tapetą. Tam puikiai tiks amatų peiliai, su nulaužiamomis geležtėmis.

8. Švara
Pasistenkite, kad ant tapeto gerosios pusės nepatektų klijų. Plaunamus vinilinius tapetus galite lengvai nuvalyti su drėgna kempine, tačiau kitokie tapetai nebus atlaidūs tokiai klaidai. Kai kurie tapetai sušlapę pasidaro dėmėti, o klijuojant tekstilinius tapetus teks būti dar atsargesniems.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.