8 tapetų klijavimo patarimai

 (8)
Tapetų klijavimas gali būti gana sudėtingas, jei darote tai pirmą kartą. Kyla daugybė klausimų: kaip išsiaiškinti reikalingą ritinėlių kiekį, kaip klijai turi įsigerti į tapetus? Surinkome patarimus, padėsiančius sulaukti geresnių rezultatų ir palengvinsiančius procesą.
tapetai
tapetai
© Shutterstock nuotr.

1. Kiek ritinėlių jums reikės. Kai išsirinksite tapetus, atkreipkite dėmesį į tai, kaip kartojasi jų raštas, ir pasižymėkite tai. Išmatuokite kambario aukštį ir pridėkite prie jo tapeto rašto pasikartojimo ilgį. Daugumos tapetų ritinėlių ilgis yra apie 10 m, tad padalinkite 10 m iš jūsų gauto skaičiaus ir suapvalinkite gautą rezultatą iki mažesnio sveiko skaičiaus. Tad jei gautas rezultatas 3,6 - suapvalinkite jį iki 3. Tai parodys kiek gabalų gausite iš ritinėlio. Dabar išmatuokite visų sienų ilgius ir juos sudėkite. Padalinkite gautą rezultatą iš gabalų skaičiaus ritinėlyje. Suapvalinkite rezultatą iki didesnio sveiko skaičiaus. Tad jei rezultatas yra 4,1 - suapvalinkite jį iki 5. Tai ir bus jums reikalingų ritinėlių skaičius. Nepamirškite, kad neatplėštus tapetų ritinėlius galima grąžinti į daugumą parduotuvių (pasitikslinkite tai prieš pirkdami tapetus), tad visada geriau įsigyti šiek tiek daugiau ritinėlių.

2. Elektros prietaisai

Kambaryje, kuriame klijuojate tapetus, elektra turi būti išjungta. Juk turėsite nuimti šviestuvų jungtukus ir kištukinius lizdus, kad galėtumėte tvarkingai priklijuoti tapetus po jais, todėl rizikuoti tikrai neverta.

3. Nukirpkite nereikalingą perteklių
Tikrai susidursite su tokia situacija, kai jums prireiks ne viso pločio tapeto gabalo, pavyzdžiui, pasiekus sienos galą. Nukirpkite nereikalingą perteklių prieš klijuodami, nes kitaip dirbti bus labai nepatogu.

4. Klijų įsigėrimas
Perskaitykite gamintojo rekomendacijas apie klijų įsigėrimo laiką. Jos pateiktos ne šiaip sau, o jų laikantis tapetų klijavimas bus paprastesnis. Permirkę tapetai yra ne ką geresni už neįmirkusius tapetus. Atkreipkite dėmesį, kad į visus tapetų gabalus klijai turi įsigerti tiek pat laiko.

5. Vertikali linija
Skirkite laiko ir prieš klijuodami pirmąjį tapeto gabalą, nubrėžkite tikslią vertikalią liniją ant sienos. Yra keletas būdų, kaip tai padaryti, tačiau lengviausias – su gulsčiuku. Švelniai su pieštuku nubrėžkite liniją ant sienos ir atsargiai priklijuokite pirmąjį gabalą taip, kad jis lygiuotųsi su nubrėžta linija iki pat sienos apačios.

6. Netempkite tapetų
Kai kurie tapetai yra tampresni už kitus, todėl juos pertempti yra paprasta. Belygindami tapetus su šepečiu, pasistenkite per daug jų neįtempti, nes rezultatas jūsų nepradžiugins. Pavyzdžiui, jei per stipriai tempsite prie tapeto krašto, galite pakeisti jo plotį tam tikroje vietoje, todėl kitus gabalus klijuoti bus sudėtingiau.

7. Pjovimas
Kai kuriuos tapetus tiesiai nupjauti yra labai paprasta. Jums prireiks amatų peilio ir tiesyklės. Pirmiausia išbandykite tai ant nedidelės atraižos, kad sužinotumėte, ar tapetas lengvai plyšta. Prispauskite tiesyklę prie sienos taip, kad ji tvirtai visu ilgiu prisispaustų prie sienos. Šiek tiek pakreiptu amatų peiliu švelniai pjaukite tapetą. Tam puikiai tiks amatų peiliai, su nulaužiamomis geležtėmis.

8. Švara
Pasistenkite, kad ant tapeto gerosios pusės nepatektų klijų. Plaunamus vinilinius tapetus galite lengvai nuvalyti su drėgna kempine, tačiau kitokie tapetai nebus atlaidūs tokiai klaidai. Kai kurie tapetai sušlapę pasidaro dėmėti, o klijuojant tekstilinius tapetus teks būti dar atsargesniems.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.