8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.
© Shutterstock

* Pirmiausia reikia pasirūpinti visais dažymui skirtais įrankiais. Sienų dažymui jums reiks: volelio su prailginama rankena (didesniems sienos plotams padengti dažais), teptuko (sunkiau prieinamoms, kruopštumo reikalaujančioms vietoms), dažų vonelės, dažymo juostos, plėvelės arba audinio daiktams ir grindims apdengti bei darbui skirtų drabužių, kuriuos galima būtų sugadinti. Taip pat pravartus įrankis yra dažymo pagalvėlė su ratukais, kuria patogu dažyti kampus, kur sueina siena su siena arba siena su lubomis.

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui
© Shutterstock

* Prieš imant dažymo įrankius į rankas, labai svarbu tinkamai paruošti visą kambarį. Pirmiausia reikia viską nukabinti nuo sienų (rėmus, veidrodžius ir panašiai), taip pat reikia nuimti užuolaidas ir išnešti visus baldus iš kambario. Jei nėra galimybės išnešti visko, rekomenduojama daiktus sustumti į kambario centrą ir uždangti juos plėvele. Taip pat reikia uždengti grindis, tam labiausiai tinka specialus audinys arba laikraštis, nes plėvelė aptaškyta dažais gali pasidaryti gan slidi.

* Visada yra patariama naudoti apsauginę dažymo juostelę. Tai itin pravarti apsauginė priemonė, kuri padės apsaugoti šviestuvus, elektros jungiklius, rankenas, langus, palanges, grindjuostes ir panašiai nuo nutiškusių dažų.

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui
© Shutterstock

* Prieš imantis dažymo, sienas būtinai reikia nuvalyti ir pašalinti visą purvą: dulkes, voratinklius ir panašiai. Ar reikia pašalinti senus sienų dažus, priklauso nuo dažų rūšies bei kokybės. Jei siena nudažyta kokybiškai ir dažai gerai laikosi, jų pašalinti nebūtina. Paprastai, jei sienos buvo dažytos vandens pagrindo dažais, užtenka jas gerai nuvalyti, o jei buvo dažyta aliejiniais dažais, juos reikia pašalinti naudojant specialias chemines priemones (dažų minkštiklius). Jomis reikia padengti visą sienų paviršių, kad dažai suminkštėtų, tada mentele juos reikia nugrandyti.

* Jeigu siena atrodo tvarkingai, bet remontas buvo atliktas labai seniai ir yra nuspręsta dažyti ant senų dažų, pirmiausia reiktų patikrinti senų dažų kokybę. Itin paprastas testas – sudrėkinti nedidelį sienos plotą ir stebėti ar dažai peršlampa. Jeigu dažai peršlampa, reiškia, kad reikės naudoti blokuojančius gruntus, arba tokius dažus reikia tiesiog pašalinti.

* Nereikėtų tikėtis, kad dažai užpildys nedidelius tarpelius sienose. Sienos nelygumai, juos uždažius, tik labiau išryškės, tad pirmiausia juos reikia glaistyti. Glaistyti reikia tiek sluoksnių, kiek reikia pasiekti norimą sienos lygumą, bet paprastai užtenka iki 4 kartų. Nuglaisčius, reikia palaukti kol glaistas išdžius, tada jį reikia nušlifuoti švitriniu tinkleliu.

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui
© Shutterstock

* Šlifavimas yra reikalingas dėl to, kad šlifuojant yra užtikrinamas iškilimų, pūkelių ir kitų šiukšlių pašalinimas.

* Gruntavimas – kitas svarbus paruošiamasis momentas. Gruntavimo tikslas yra užtikrinti, kad prie sienų gerai prikibtų dažai. Galima rinktis iš skirtingų gruntų, pavyzdžiui, iš giluminių bei stiprinamųjų. Giluminis gruntas lengvai įsigeria į porėtą sienos pagrindą, sutvirtina birius paviršius bei suvienodina sienos įgeriamumą. Stiprinamieji gruntai sutvirtina sienos viršutinį sluoksnį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.