8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.
© Shutterstock

* Pirmiausia reikia pasirūpinti visais dažymui skirtais įrankiais. Sienų dažymui jums reiks: volelio su prailginama rankena (didesniems sienos plotams padengti dažais), teptuko (sunkiau prieinamoms, kruopštumo reikalaujančioms vietoms), dažų vonelės, dažymo juostos, plėvelės arba audinio daiktams ir grindims apdengti bei darbui skirtų drabužių, kuriuos galima būtų sugadinti. Taip pat pravartus įrankis yra dažymo pagalvėlė su ratukais, kuria patogu dažyti kampus, kur sueina siena su siena arba siena su lubomis.

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui
© Shutterstock

* Prieš imant dažymo įrankius į rankas, labai svarbu tinkamai paruošti visą kambarį. Pirmiausia reikia viską nukabinti nuo sienų (rėmus, veidrodžius ir panašiai), taip pat reikia nuimti užuolaidas ir išnešti visus baldus iš kambario. Jei nėra galimybės išnešti visko, rekomenduojama daiktus sustumti į kambario centrą ir uždangti juos plėvele. Taip pat reikia uždengti grindis, tam labiausiai tinka specialus audinys arba laikraštis, nes plėvelė aptaškyta dažais gali pasidaryti gan slidi.

* Visada yra patariama naudoti apsauginę dažymo juostelę. Tai itin pravarti apsauginė priemonė, kuri padės apsaugoti šviestuvus, elektros jungiklius, rankenas, langus, palanges, grindjuostes ir panašiai nuo nutiškusių dažų.

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui
© Shutterstock

* Prieš imantis dažymo, sienas būtinai reikia nuvalyti ir pašalinti visą purvą: dulkes, voratinklius ir panašiai. Ar reikia pašalinti senus sienų dažus, priklauso nuo dažų rūšies bei kokybės. Jei siena nudažyta kokybiškai ir dažai gerai laikosi, jų pašalinti nebūtina. Paprastai, jei sienos buvo dažytos vandens pagrindo dažais, užtenka jas gerai nuvalyti, o jei buvo dažyta aliejiniais dažais, juos reikia pašalinti naudojant specialias chemines priemones (dažų minkštiklius). Jomis reikia padengti visą sienų paviršių, kad dažai suminkštėtų, tada mentele juos reikia nugrandyti.

* Jeigu siena atrodo tvarkingai, bet remontas buvo atliktas labai seniai ir yra nuspręsta dažyti ant senų dažų, pirmiausia reiktų patikrinti senų dažų kokybę. Itin paprastas testas – sudrėkinti nedidelį sienos plotą ir stebėti ar dažai peršlampa. Jeigu dažai peršlampa, reiškia, kad reikės naudoti blokuojančius gruntus, arba tokius dažus reikia tiesiog pašalinti.

* Nereikėtų tikėtis, kad dažai užpildys nedidelius tarpelius sienose. Sienos nelygumai, juos uždažius, tik labiau išryškės, tad pirmiausia juos reikia glaistyti. Glaistyti reikia tiek sluoksnių, kiek reikia pasiekti norimą sienos lygumą, bet paprastai užtenka iki 4 kartų. Nuglaisčius, reikia palaukti kol glaistas išdžius, tada jį reikia nušlifuoti švitriniu tinkleliu.

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui
© Shutterstock

* Šlifavimas yra reikalingas dėl to, kad šlifuojant yra užtikrinamas iškilimų, pūkelių ir kitų šiukšlių pašalinimas.

* Gruntavimas – kitas svarbus paruošiamasis momentas. Gruntavimo tikslas yra užtikrinti, kad prie sienų gerai prikibtų dažai. Galima rinktis iš skirtingų gruntų, pavyzdžiui, iš giluminių bei stiprinamųjų. Giluminis gruntas lengvai įsigeria į porėtą sienos pagrindą, sutvirtina birius paviršius bei suvienodina sienos įgeriamumą. Stiprinamieji gruntai sutvirtina sienos viršutinį sluoksnį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.