7 patarimai, padėsiantys pasiekti geresnių rezultatų dažant namus

Dažymas yra vienas paprasčiausių būdų atnaujinti pabodusius namų elementus, be to, tai gana nesunku. Žemiau pateikti patarimai padės jums sklandžiau ir greičiau padengti paviršius dažais bei džiaugtis naujai atrodančiu būstu.
© Shutterstock nuotr.

1. Siekdami išvengti dažų perdengimo žymių, dažykite vienu judesiu, nuo apačios iki viršaus

Perdengimo žymės susidaro tuomet, kai ties susikirtimais yra užtepamas netolygus dažų sluoksnis. Paprastai tai atsitinka tada, kai vienas sluoksnis dažų padengia kitą, jau pradėjusį džiūti sluoksnį (tinkamose sąlygose auštantys dažai gali pradėti džiūti praėjus mažiau nei minutei po užtepimo). Kad būtų išvengta tokių žymių, svarbiausia kiekvienu volelio potėpiu besikertantį dažų sluoksnį padengti apatiniam dar nepradėjus džiūti.

Dažykite per visą sienos plotą, vienu judesiu, nuo apačios iki viršaus, taip dažai nelašės ant grindų. Taipogi neleiskite voleliui išsausėti, dažnai jį mirkykite dažuose.

2. Supilkite ir išmaišykite keletą skardinių dažų į vieną talpyklą, taip sukursite pastovią spalvą

Dažnai net ir tos pačios rūšies dažai gali nežymiai skirtis, o tai ypač gerai pasimato kuomet dažydami sienos vidurį pabaigiate vieną skardinę ir privalote atidaryti kitą. Tačiau dažus sumaišius į vieną talpyklą, šią problemą išspręsite. Iš pradžių apskaičiuokite numatomą dažų išeigą (kiek litrų dažų jums reiks norimam plotui padengti), tuomet dažus sumaišykite talpioje taroje. Jei apskaičiuoti yra sunku, į tarą pripilkite daugiau dažų. Likučius visuomet galėsite supilstyti atgal į kibirėlius.

3. Laikykitės dažymo sekos

Dažyti reikėtų ne bet kaip, o tam tikra tvarka, pradedant nuo kampų bei briaunų, tuomet pereinant prie lubų ir gailiausiai sienų. Taip geriau todėl, kad dažams užtiškus ant sienų, vėliau galėsite juos užtepti, nesugadindami spalvos vientisumo. Dažant nuo lango pusės palei šviesos kritimą išvengsite matomų sandūrų dažams išdžiūvus.

4. Nugruntuokite sienos plyšius bei skyles

Kartais nutinka taip, kad šviežiai nudažytos sienos dažnai atrodo dėmėtos, spalva yra vienoda, tačiau nenuosekli. Tai atsitinka, kuomet uždažote vietas, kuriose buvo užtaisyti plyšiai ir įtrūkimai. Glaistas sugeria dažus, taip ant sienų susidaro akimi matomos dėmės, kurios ypač pasimato, kada jas apšviečia saulės šviesa. Todėl užtaisius problemines vietas, dar prieš dažant, būtina jas užgruntuoti.

5. Kad dažai geriau sukibtų - nuvalykite paviršių

Dažai nesunkiai atšoks ir nusilups jei juos tepsite ant purvino, riebaluoto paviršiaus, todėl prieš dažant jį kruopščiai nuvalykite valikliu. Valymui naudokite kempinę, pūkelių neturinčią šluostę arba plaušinę šluostę bei pasirinktą valiklį. Valykite nuo apačios iki viršaus. Nuvalę pirmą sykį dar kartą pavalykite šepečiu, kad išvengtumėte dėmių. Jeigu norite, galite nusausinti šluostėmis arba leisti sienoms išdžiūti pačioms. Įsitikinkite, jog nepalikote jokių lašų, nes išdžiūvus liks dėmės.

6. Nuosekliai tekstūrai gauti, kampus ir briaunas dažykite voleliu

Kampai ir briaunos paprastai yra dažomos teptuku, todėl atspalvis šiek tiek skiriasi nuo likusios sienos dalies. Siekiant užtikrinti spalvos vientisumą, patartina nudažius teptuku, kol dažai dar nespėjo išdžiūti, pertepti vietas voleliu.

7.Paruoškite kambarį dažymui

Kad ir kaip atsargiai dirbsite, neišvengsite dažų išsiliejimo ir apsitaškymo, todėl labai svarbu paruošti darbo vietą, kad dažai neišsilietų ten, kur nenorite. Nukabinkite paveikslus bei užuolaidas, o baldus perstumdykite į kambario vidurį, kad galėtumėte nesunkiai prieiti prie sienų. Durų staktas, langų rėmus ir kitas vietas, kurių nenorite ištepti, apklijuokite dažymo juosta. Grindis padenkite apsaugine plėve, tai gali būti laikraščiai, šluostės ar kitoks audeklas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?