6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.
© Shutterstock

1 žingsnis. Dar prieš imantis bet kokių su dažymu susijusių veiksmų, pirmiausia baldą reikia paruošti. Darbų sklandumui užtikrinti, baldą reikia gerai nuvalyti, pašalinti visas ant jo susikaupusias dulkes, tam galima naudoti medienai skirtus valiklius. Jeigu bus dažomas baldas su stalčiais, juos reikia išimti ir išvalyti (stalčiai bus dažomi atskirai).

2 žingsnis. Prieš imant teptuką į rankas, dar reikia pašalinti senąją viršutinę baldo apdailą. Šis žingsnis yra reikalingas norint užtikrinti, kad nauji dažai ilgai laikysis ant baldo. Jeigu baldas buvo vaškuotas, viršutinį apdailos sluoksnį galima nuimti su plieno vata, terpentinu arba vaitspiritu. Jeigu baldas buvo padengtas laku, reikės pasitelkti švitrinį popierių (rekomenduojama naudoti vidutinio smulkumo švitrinį popierių).

3 žingsnis. Kai baldas yra švarus ir nušlifuotas, jį rekomenduojama padengti akriliniu arba aliejaus pagrindo gruntu, kuris baldą paruoš dažymo darbams. Ant gruntu padengto paviršiaus dažai tepsis lygiau, taip pat jis paslepia medienos dėmes bei kitus spalvos nelygumus.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą
© Shutterstock

4 žingsnis. Tada švelniai baldą nušlifuokite dar kartą. Tam naudokite smulkų švitrinį popierių. Dažant baldą, tarp kiekvieno dažų sluoksnio, reikia pašiaušti jo paviršių švitriniu popieriumi, tai padės pasiekti profesionalų ir lygų jo užbaigimą.

5 žingsnis. Paruošus baldo paviršių, galima imtis dažymo darbų. Geriausia baldą padengti 2-3 plonais dažų sluoksniais. Baldą galima dažyti purškiamais dažais, teptuku arba nedideliu voleliu. Nedideliu voleliu patogu dažyti didesnius baldo plotus, nepaliekant matomų potėpių, o sunkiau prieinamas vietas geriausia dažyti nedideliu teptuku. Išdžiuvus pirmajam dažų sluoksniui, jį reikia vėl pašiaušti švitriniu popieriumi ir dažyti antrąjį kartą. Jeigu manote, kad reikia trečio dažų sluoksnio, vėl lengvai pašiauškite sauso baldo paviršių ir dažykite trečią kartą. Praktiškas patarimas: po kiekvieno šlifavimo svarbu yra nuvalyti susidariusias dulkes.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą
© Shutterstock

6 žingsnis. Išdžiuvus paskutiniam dažų sluoksniui (reikia palaukti bent jau 24 valandas), tada baldą reikia padengti apsauginiu sluoksniu. Tam galima naudoti laką arba permatomą baldų vašką. Šis žingsnis reikalingas užsandarinimui, be to, apsaugine medžiaga padengtą baldą bus lengviau valyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.