6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.
© Shutterstock

1 žingsnis. Dar prieš imantis bet kokių su dažymu susijusių veiksmų, pirmiausia baldą reikia paruošti. Darbų sklandumui užtikrinti, baldą reikia gerai nuvalyti, pašalinti visas ant jo susikaupusias dulkes, tam galima naudoti medienai skirtus valiklius. Jeigu bus dažomas baldas su stalčiais, juos reikia išimti ir išvalyti (stalčiai bus dažomi atskirai).

2 žingsnis. Prieš imant teptuką į rankas, dar reikia pašalinti senąją viršutinę baldo apdailą. Šis žingsnis yra reikalingas norint užtikrinti, kad nauji dažai ilgai laikysis ant baldo. Jeigu baldas buvo vaškuotas, viršutinį apdailos sluoksnį galima nuimti su plieno vata, terpentinu arba vaitspiritu. Jeigu baldas buvo padengtas laku, reikės pasitelkti švitrinį popierių (rekomenduojama naudoti vidutinio smulkumo švitrinį popierių).

3 žingsnis. Kai baldas yra švarus ir nušlifuotas, jį rekomenduojama padengti akriliniu arba aliejaus pagrindo gruntu, kuris baldą paruoš dažymo darbams. Ant gruntu padengto paviršiaus dažai tepsis lygiau, taip pat jis paslepia medienos dėmes bei kitus spalvos nelygumus.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą
© Shutterstock

4 žingsnis. Tada švelniai baldą nušlifuokite dar kartą. Tam naudokite smulkų švitrinį popierių. Dažant baldą, tarp kiekvieno dažų sluoksnio, reikia pašiaušti jo paviršių švitriniu popieriumi, tai padės pasiekti profesionalų ir lygų jo užbaigimą.

5 žingsnis. Paruošus baldo paviršių, galima imtis dažymo darbų. Geriausia baldą padengti 2-3 plonais dažų sluoksniais. Baldą galima dažyti purškiamais dažais, teptuku arba nedideliu voleliu. Nedideliu voleliu patogu dažyti didesnius baldo plotus, nepaliekant matomų potėpių, o sunkiau prieinamas vietas geriausia dažyti nedideliu teptuku. Išdžiuvus pirmajam dažų sluoksniui, jį reikia vėl pašiaušti švitriniu popieriumi ir dažyti antrąjį kartą. Jeigu manote, kad reikia trečio dažų sluoksnio, vėl lengvai pašiauškite sauso baldo paviršių ir dažykite trečią kartą. Praktiškas patarimas: po kiekvieno šlifavimo svarbu yra nuvalyti susidariusias dulkes.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą
© Shutterstock

6 žingsnis. Išdžiuvus paskutiniam dažų sluoksniui (reikia palaukti bent jau 24 valandas), tada baldą reikia padengti apsauginiu sluoksniu. Tam galima naudoti laką arba permatomą baldų vašką. Šis žingsnis reikalingas užsandarinimui, be to, apsaugine medžiaga padengtą baldą bus lengviau valyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.