6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.
© Shutterstock

1 žingsnis. Dar prieš imantis bet kokių su dažymu susijusių veiksmų, pirmiausia baldą reikia paruošti. Darbų sklandumui užtikrinti, baldą reikia gerai nuvalyti, pašalinti visas ant jo susikaupusias dulkes, tam galima naudoti medienai skirtus valiklius. Jeigu bus dažomas baldas su stalčiais, juos reikia išimti ir išvalyti (stalčiai bus dažomi atskirai).

2 žingsnis. Prieš imant teptuką į rankas, dar reikia pašalinti senąją viršutinę baldo apdailą. Šis žingsnis yra reikalingas norint užtikrinti, kad nauji dažai ilgai laikysis ant baldo. Jeigu baldas buvo vaškuotas, viršutinį apdailos sluoksnį galima nuimti su plieno vata, terpentinu arba vaitspiritu. Jeigu baldas buvo padengtas laku, reikės pasitelkti švitrinį popierių (rekomenduojama naudoti vidutinio smulkumo švitrinį popierių).

3 žingsnis. Kai baldas yra švarus ir nušlifuotas, jį rekomenduojama padengti akriliniu arba aliejaus pagrindo gruntu, kuris baldą paruoš dažymo darbams. Ant gruntu padengto paviršiaus dažai tepsis lygiau, taip pat jis paslepia medienos dėmes bei kitus spalvos nelygumus.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą
© Shutterstock

4 žingsnis. Tada švelniai baldą nušlifuokite dar kartą. Tam naudokite smulkų švitrinį popierių. Dažant baldą, tarp kiekvieno dažų sluoksnio, reikia pašiaušti jo paviršių švitriniu popieriumi, tai padės pasiekti profesionalų ir lygų jo užbaigimą.

5 žingsnis. Paruošus baldo paviršių, galima imtis dažymo darbų. Geriausia baldą padengti 2-3 plonais dažų sluoksniais. Baldą galima dažyti purškiamais dažais, teptuku arba nedideliu voleliu. Nedideliu voleliu patogu dažyti didesnius baldo plotus, nepaliekant matomų potėpių, o sunkiau prieinamas vietas geriausia dažyti nedideliu teptuku. Išdžiuvus pirmajam dažų sluoksniui, jį reikia vėl pašiaušti švitriniu popieriumi ir dažyti antrąjį kartą. Jeigu manote, kad reikia trečio dažų sluoksnio, vėl lengvai pašiauškite sauso baldo paviršių ir dažykite trečią kartą. Praktiškas patarimas: po kiekvieno šlifavimo svarbu yra nuvalyti susidariusias dulkes.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą
© Shutterstock

6 žingsnis. Išdžiuvus paskutiniam dažų sluoksniui (reikia palaukti bent jau 24 valandas), tada baldą reikia padengti apsauginiu sluoksniu. Tam galima naudoti laką arba permatomą baldų vašką. Šis žingsnis reikalingas užsandarinimui, be to, apsaugine medžiaga padengtą baldą bus lengviau valyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.