5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

 (1)
Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.
© Shutterstock

Vinilinės grindys

Vinilinės grindys jau kurį laiką yra populiarus pasirinkimas Vakarų Europos šalyse bei Amerikoje, šiandien pastebimas ir iš lėto, bet stabiliai augantis lietuvių susidomėjimas šia grindų danga. Toks susidomėjimas yra paaiškinamas šių grindų neįtikėtinu atsparumu ir pačios dangos kokybės pagerėjimu (kokybiškos vinilinės grindys tikrai nebekelia asociacijų su grindimis naudojamomis mokyklose). Toks grindų pasirinkimas yra tinkamas tiek žmogui, tiek jo augintiniui. Vinilinės grindys vizualiai yra patrauklios ir lengvai prižiūrimos. Augintis gali įvertinti jų šilumos laidumo savybes – ši grindų danga puikiai dera su grindiniu šildymu. O svarbiausia, kad ant tokios grindų dangos augintiniui nebus slidu.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shutterstock

Laminatas

Priklausomai nuo laminato klasės, ši danga gali būti geras pasirinkimas namams, kuriuose auga keturkojai draugai. Laminato klasė nurodo atsparumą dėvėjimuisi. Jis skirstomas į gyvenamųjų patalpų (21, 22 ir 23 klasės) bei komercinių patalpų (31, 32, 33 ir 34 klasės) laminatą (pastarąjį laminatą galima naudoti ir individualiuose būstuose). Jeigu namuose auginate didelį šunį, rekomenduojama rinktis atsparesnį laminatą, tokia grindų danga bus atspari įvairiems įbrėžimams. Beje, naudojant storesnį laminatą ir patiesus paklotą bus galima gerokai sumažinti augintinių nagų skleidžiamą triukšmą. Pačiam augintiniui tokia grindų danga yra kiek slidi, nes paviršius po pėdutėmis yra labai lygus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shuterstock

Bambukinės grindys

Bambukinės grindys yra puiki medinių grindų alternatyva (nors tokios grindys atrodo kaip medinės, iš tiesų bambukas yra žolė). Bambukinė danga yra ekologiška, tvirta kaip ąžuolas ir labai atspari. Augintiniai gali įvertinti tokios dangos skleidžiamą natūralų šiltumą.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shutterstock

Plytelės

Plytelės – grindų danga, kuri yra vertinama dėl savo atsparumo ir lengvos priežiūros. Ši danga taip pat puikiai dera su grindiniu šildymu. Ant tokios dangos negirdėti augintinių nagų keliamo garso. Kita vertus, tokia danga augintiniams yra gan slidi, todėl renkantis plyteles reikėtų atkreipti dėmesį į jų paviršiaus trinties koeficientą ir rinktis mažiau slidų variantą.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shutterstock

Kiliminė danga

Ši danga tikriausiai labiau patiks augintiniui nei pačiam šeimininkui. Tai minkšta ir šilta danga, ant kurios malonu ir visiškai neslidu vaikščioti (tiek žmogui, tiek jo augintiniui). Deja, kiliminės dangos valymas yra sudėtingas procesas, būtent ši priežastis dažnai atbaido šunų ir kačių augintojus nuo tokios dangos įsigijimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.