5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

 (1)
Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.
© Shutterstock

Vinilinės grindys

Vinilinės grindys jau kurį laiką yra populiarus pasirinkimas Vakarų Europos šalyse bei Amerikoje, šiandien pastebimas ir iš lėto, bet stabiliai augantis lietuvių susidomėjimas šia grindų danga. Toks susidomėjimas yra paaiškinamas šių grindų neįtikėtinu atsparumu ir pačios dangos kokybės pagerėjimu (kokybiškos vinilinės grindys tikrai nebekelia asociacijų su grindimis naudojamomis mokyklose). Toks grindų pasirinkimas yra tinkamas tiek žmogui, tiek jo augintiniui. Vinilinės grindys vizualiai yra patrauklios ir lengvai prižiūrimos. Augintis gali įvertinti jų šilumos laidumo savybes – ši grindų danga puikiai dera su grindiniu šildymu. O svarbiausia, kad ant tokios grindų dangos augintiniui nebus slidu.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shutterstock

Laminatas

Priklausomai nuo laminato klasės, ši danga gali būti geras pasirinkimas namams, kuriuose auga keturkojai draugai. Laminato klasė nurodo atsparumą dėvėjimuisi. Jis skirstomas į gyvenamųjų patalpų (21, 22 ir 23 klasės) bei komercinių patalpų (31, 32, 33 ir 34 klasės) laminatą (pastarąjį laminatą galima naudoti ir individualiuose būstuose). Jeigu namuose auginate didelį šunį, rekomenduojama rinktis atsparesnį laminatą, tokia grindų danga bus atspari įvairiems įbrėžimams. Beje, naudojant storesnį laminatą ir patiesus paklotą bus galima gerokai sumažinti augintinių nagų skleidžiamą triukšmą. Pačiam augintiniui tokia grindų danga yra kiek slidi, nes paviršius po pėdutėmis yra labai lygus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shuterstock

Bambukinės grindys

Bambukinės grindys yra puiki medinių grindų alternatyva (nors tokios grindys atrodo kaip medinės, iš tiesų bambukas yra žolė). Bambukinė danga yra ekologiška, tvirta kaip ąžuolas ir labai atspari. Augintiniai gali įvertinti tokios dangos skleidžiamą natūralų šiltumą.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shutterstock

Plytelės

Plytelės – grindų danga, kuri yra vertinama dėl savo atsparumo ir lengvos priežiūros. Ši danga taip pat puikiai dera su grindiniu šildymu. Ant tokios dangos negirdėti augintinių nagų keliamo garso. Kita vertus, tokia danga augintiniams yra gan slidi, todėl renkantis plyteles reikėtų atkreipti dėmesį į jų paviršiaus trinties koeficientą ir rinktis mažiau slidų variantą.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių
© Shutterstock

Kiliminė danga

Ši danga tikriausiai labiau patiks augintiniui nei pačiam šeimininkui. Tai minkšta ir šilta danga, ant kurios malonu ir visiškai neslidu vaikščioti (tiek žmogui, tiek jo augintiniui). Deja, kiliminės dangos valymas yra sudėtingas procesas, būtent ši priežastis dažnai atbaido šunų ir kačių augintojus nuo tokios dangos įsigijimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?