5 priežastys kuo plastikiniai vamzdžiai efektyvesni už metalinius

 (2)
Nors metalinis vandentiekio vamzdis kai kuriems yra tokia pat nepajudinama "tikro namo" dalis kaip plytų siena ir rūsys, tačiau ši rinka jau kuris laikas keičiasi ir tikrai ne metalinių vamzdžių naudai. Nauji PVC ir polipropileno vamzdžiai dažnai montuojami naujos statybos namuose. Kokios tokio pasirinkimo priežastys.
5 priežastys kuo plastikiniai vamzdžiai efektyvesni už metalinius
© Shutterstock nuotr.

Daugeliu atvejų plastikas yra puikus metalinių detalių pakaitalas. Naujausi skaičiavimai rodo, jog apie 25 procentai metalinių vamzdžių, jungčių, vožtuvų bei filtrų gali būti pakeisti plastikiniais.

- Visų pirma – plastikas nerūdija,jis yra švari medžiaga, kurioje kaupiasi mažiausiai bakterijų lyginant su kitomis medžiagomis naudojamomis vamzdžių gamyboje. Taip pat plastikui prižiūrėti reikės mažiau pastangų bei laiko, ir plastikiniai dėl korozijos niekuomet neužsikimš ar neprakiurs.

- Jei vamzdynas naudojamas karštam vandeniui, labai naudinga plastikinių vamzdžių savybė yra nedidelis šilumos laidumas, tad prarandate mažiau energijos ir taupote lėšų. Net ir niekada su santechnika nesusidūręs žmogus žino, kad metalas yra geras šilumos laidininkas.

- Kaina irgi yra labai svarbus rodiklis. Turima omeny ne tik viena plastikinė ar metalinė detalė, o visa įrengimo sistema – plastikinės detalės daugeliu atvejų yra daug pigesnės.Kainų skirtumas kartais gali būti išties imponuojantis. Metaliniai vamzdžiai ar kitos detalės gali kainuoti ir 13 kartų brangiau. Netgi paties pigiausio metalo vamzdynas kainuos dukart brangiau, negu plastikiniai vamzdžiai.

- Skaičiuojant eksploatacijos išlaidas, vėlgi laimi plastikas – jį daug lengviau išvalyti, vamzdžių vidus yra lygus, švarus, toks ir liks ilgam. Metaliniai vamzdžiai rūdija, dyla, dėl slėgio bei drėgmės metalas sensta.

- Tokie vamzdžiai yra lengviau montuojami. Tai lemia ne tik tai, kad jie apskritai lengvesni, tačiau gamintojai stengiasi komplektuoti kuo paprastesnius, movomis jungiamus vamzdžius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?