5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?
© Shutterstock

Štai 5, pagal svarbą surikiuoti patarimai:

1. Sandarinkite;

2. Sandarinkite;

3. Sandarinkite;

4. Sandarinkite;

5. Šiltinkite.

Viskas? Taip. Tai paprasta.

Dažnai tai, kas paprasta, būna svarbu. Proporcija šiame sąraše atspindi paminėtų veiksmų svarbumą ir šilumos išsaugojimo patalpose esmę.

Tai patvirtina amerikiečių kompanijos „Arhitectural Energy Corporation“ atlikti tyrimai, įrodantys, kad sandarumas lemia apie 80 % šilumos išsaugojimo patalpose efektyvumo, o šiluminė varža – tik apie 18 %.

Tai įrodo ir III-iosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos panaudojimo rezultatai, lyginant su tradicinio II-osios kartos šiltinimo rezultatais.

Individualiuose gyvenamuosiuose namuose, apšiltintuose 25 cm akmens vatos sluoksniu, viršutinėms atitvarinėms konstrukcijoms renovuoti panaudojus III-iosios kartos sandaraus šiltinimo technologiją, šildymo išlaidos sumažėja iki 3,5 karto.

Kodėl sandarumas nerūpėjo anksčiau?

Kol nebuvo III-iosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos ir rimtų pastatų sandarinimo sistemų, nebuvo pagrindo gilintis į sandarumo reikšmę.

Tuomet buvo deklaruojama, kad šiluma iš patalpų pasišalina tokiu būdu: nuo šildymo prietaisų sušilęs oras prisiliečia prie atitvarinių konstrukcijų paviršiaus ir perduoda jam savo turimą šilumą, kuri per konstrukcijų daleles kondukciniu būdu keliauja link išorinio šaltesnio atitvarų paviršiaus.

Buvo manoma, kad norint sustabdyti tokį išeinančios šilumos srautą, tereikia išorinį atitvarų paviršių uždengti gerą šiluminę varžą turinčia šiltinimo medžiaga.

Realiai tokiais būdais išeinančio šilumos srauto sustabdyti dažniausiai nepavykdavo, bet visada šios nesėkmės būdavo nurašomos kitų, dažniausiai šalutinių priežasčių (likusių šalčio tiltelių, prastos langų šiluminės varžos ir t.t.) sąskaita.

Kas vyksta iš tikrųjų?

Detaliau įsigilinus į šilumos praradimo procesą, pasirodė, kad kondukcinis šilumos perdavimas lemia tik nedidelę visų šilumos nuostolių dalį.

Šiltas oras sudaro didelį slėgį į patalpų atitvaras. Jose visada yra pakankamai daug mikroplyšelių, leidžiančių šiltam orui mažais fontanais trykšti iš šiltų patalpų į išorę ir išsinešti brangiai mūsų lėšomis sukurtą šilumą.

Tokį oro ir šilumos srautą efektyviai sustabdyti gali tik ištisinis sandarios, gerą šiluminę varžą turinčios medžiagos sluoksnis.

Šaltinis: www.sandarusnamas.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.