5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?
© Shutterstock

Štai 5, pagal svarbą surikiuoti patarimai:

1. Sandarinkite;

2. Sandarinkite;

3. Sandarinkite;

4. Sandarinkite;

5. Šiltinkite.

Viskas? Taip. Tai paprasta.

Dažnai tai, kas paprasta, būna svarbu. Proporcija šiame sąraše atspindi paminėtų veiksmų svarbumą ir šilumos išsaugojimo patalpose esmę.

Tai patvirtina amerikiečių kompanijos „Arhitectural Energy Corporation“ atlikti tyrimai, įrodantys, kad sandarumas lemia apie 80 % šilumos išsaugojimo patalpose efektyvumo, o šiluminė varža – tik apie 18 %.

Tai įrodo ir III-iosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos panaudojimo rezultatai, lyginant su tradicinio II-osios kartos šiltinimo rezultatais.

Individualiuose gyvenamuosiuose namuose, apšiltintuose 25 cm akmens vatos sluoksniu, viršutinėms atitvarinėms konstrukcijoms renovuoti panaudojus III-iosios kartos sandaraus šiltinimo technologiją, šildymo išlaidos sumažėja iki 3,5 karto.

Kodėl sandarumas nerūpėjo anksčiau?

Kol nebuvo III-iosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos ir rimtų pastatų sandarinimo sistemų, nebuvo pagrindo gilintis į sandarumo reikšmę.

Tuomet buvo deklaruojama, kad šiluma iš patalpų pasišalina tokiu būdu: nuo šildymo prietaisų sušilęs oras prisiliečia prie atitvarinių konstrukcijų paviršiaus ir perduoda jam savo turimą šilumą, kuri per konstrukcijų daleles kondukciniu būdu keliauja link išorinio šaltesnio atitvarų paviršiaus.

Buvo manoma, kad norint sustabdyti tokį išeinančios šilumos srautą, tereikia išorinį atitvarų paviršių uždengti gerą šiluminę varžą turinčia šiltinimo medžiaga.

Realiai tokiais būdais išeinančio šilumos srauto sustabdyti dažniausiai nepavykdavo, bet visada šios nesėkmės būdavo nurašomos kitų, dažniausiai šalutinių priežasčių (likusių šalčio tiltelių, prastos langų šiluminės varžos ir t.t.) sąskaita.

Kas vyksta iš tikrųjų?

Detaliau įsigilinus į šilumos praradimo procesą, pasirodė, kad kondukcinis šilumos perdavimas lemia tik nedidelę visų šilumos nuostolių dalį.

Šiltas oras sudaro didelį slėgį į patalpų atitvaras. Jose visada yra pakankamai daug mikroplyšelių, leidžiančių šiltam orui mažais fontanais trykšti iš šiltų patalpų į išorę ir išsinešti brangiai mūsų lėšomis sukurtą šilumą.

Tokį oro ir šilumos srautą efektyviai sustabdyti gali tik ištisinis sandarios, gerą šiluminę varžą turinčios medžiagos sluoksnis.

Šaltinis: www.sandarusnamas.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.