5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę

 (5)
Virtuvės arba vonios kriauklę labiausiai kemša įvairios smulkios atliekos: maisto likučiai, plaukai, riebalai, kavos tirščiai, siūlai ir panašiai. Tad užsikimšusi kriauklė – problema, kurios buvo galima išvengti pakeitus įpročius ir į kriauklę nemetus atliekų. Tačiau jeigu taip nutiko ir kriauklė užsikimšo, pristatome kelis itin paprastus būdus, kaip be „baisių“ chemikalų ją atkimšti.
© Shutterstock

Pirmas būdas. Verdantis vanduo. Kriauklei atkimšti kartais gali užtekti paprasto verdančio vandens. Užvirinkite vandenį arbatinyje ir neskubėdami jį pilkite į kriauklę. Svarbu vandeniui duoti laiko atlikti savo darbą, todėl pilti reikia iš lėto, etapais, padarant trumpas kelių sekundžių pauzes.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Antras būdas. Santechninė pompa yra viena paprasčiausių ir geriausiai žinomų kriauklės atkimšimo priemonių. Ji gali būti naudojama, kaip greitas problemos sprendimo būdas.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Trečias būdas. Vielinės pakabos kabliukas. „Išžvejoti“ atliekas iš kriauklės vamzdžio galite su išlankstyta vieline pakaba. Ištieskite ją tiek kiek galite ir viename jos gale suformuokite nedidelį kabliuką. Tada kiškite kabliuką ir bandykite juo ištraukti kuo daugiau vamzdyje susikaupusių atliekų. Atminkite, kad atliekas pašalinsite ne stumdami jas žemyn, o ištraukdami jas iš vamzdžio. Kai pašalinsite atliekas, paleiskite karštą vandenį, kad šis baigtų atkimšti kriauklę.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Ketvirtas būdas. Sodos ir acto mišinys. Sumaišykite ⅓ puodelio sodos su ⅓ puodelio acto inde. Šis mišinys iškarto suputos, todėl nedelsdami supilkite jį į kriauklę. Palikite jį ten bent jau valandai, o geriau – per visą naktį. Tada pradėkite leisti karštą vandenį, kuris pabaigs darbą.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Penktas būdas. Sodos, druskos ir karšto vandens mišinys. Sumaišykite ½ puodelio sodos su ½ puodelio druskos. Supilkite šį mišinį į vamzdį ir palaikykite taip 10-20 minučių. Tada įpilkite karšto vandens, kad prasidėtų cheminė reakcija, kuri turėtų atkimšti kriauklę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.