5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę

 (5)
Virtuvės arba vonios kriauklę labiausiai kemša įvairios smulkios atliekos: maisto likučiai, plaukai, riebalai, kavos tirščiai, siūlai ir panašiai. Tad užsikimšusi kriauklė – problema, kurios buvo galima išvengti pakeitus įpročius ir į kriauklę nemetus atliekų. Tačiau jeigu taip nutiko ir kriauklė užsikimšo, pristatome kelis itin paprastus būdus, kaip be „baisių“ chemikalų ją atkimšti.
© Shutterstock

Pirmas būdas. Verdantis vanduo. Kriauklei atkimšti kartais gali užtekti paprasto verdančio vandens. Užvirinkite vandenį arbatinyje ir neskubėdami jį pilkite į kriauklę. Svarbu vandeniui duoti laiko atlikti savo darbą, todėl pilti reikia iš lėto, etapais, padarant trumpas kelių sekundžių pauzes.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Antras būdas. Santechninė pompa yra viena paprasčiausių ir geriausiai žinomų kriauklės atkimšimo priemonių. Ji gali būti naudojama, kaip greitas problemos sprendimo būdas.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Trečias būdas. Vielinės pakabos kabliukas. „Išžvejoti“ atliekas iš kriauklės vamzdžio galite su išlankstyta vieline pakaba. Ištieskite ją tiek kiek galite ir viename jos gale suformuokite nedidelį kabliuką. Tada kiškite kabliuką ir bandykite juo ištraukti kuo daugiau vamzdyje susikaupusių atliekų. Atminkite, kad atliekas pašalinsite ne stumdami jas žemyn, o ištraukdami jas iš vamzdžio. Kai pašalinsite atliekas, paleiskite karštą vandenį, kad šis baigtų atkimšti kriauklę.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Ketvirtas būdas. Sodos ir acto mišinys. Sumaišykite ⅓ puodelio sodos su ⅓ puodelio acto inde. Šis mišinys iškarto suputos, todėl nedelsdami supilkite jį į kriauklę. Palikite jį ten bent jau valandai, o geriau – per visą naktį. Tada pradėkite leisti karštą vandenį, kuris pabaigs darbą.

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę
© Shutterstock

Penktas būdas. Sodos, druskos ir karšto vandens mišinys. Sumaišykite ½ puodelio sodos su ½ puodelio druskos. Supilkite šį mišinį į vamzdį ir palaikykite taip 10-20 minučių. Tada įpilkite karšto vandens, kad prasidėtų cheminė reakcija, kuri turėtų atkimšti kriauklę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.