5 patarimai besiruošiantiems klijuoti keramines plyteles

 (4)
Keramikinės plytelės yra labai universalios, nebrangios ir lengvai priderinamos. Be to, jos puikiai tinka, jei norite įdiegti grindinį šildymą, nes turi vieną geriausių šiluminio laidumo rodiklių ir nusileidžia tik akmens masės plytelėms.
5 patarimai besiruošiantiems klijuoti keramines plyteles
© Shutterstock nuotr.

Ar galima plyteles klijuoti ant kitų plytelių?

Tai yra tikrai įmanoma, tačiau nepamirškite, kad taip galite pakelti grindų aukštį. Be to, jums reikės senųjų plytelių paviršių „pašiaušti“, kad naujųjų plytelių klijai turėtų prie ko prisitvirtinti. Idealiausia būtų pašalinti senas plyteles. Tai geriausia padaryti plaktuku ir kaltu - nudaužyti reikėtų kiekvieną plytelės liekaną, kad grindys liktų švarios ir lygios. Paviršiaus lygumas yra būtina sąlyga patikimam grindų paviršiui. Esant ar atsiradus naujiems nelygumams, paviršius išlyginamas išlyginamuoju mišiniu. Jei paviršius bus veikiamas vandeniu, geriausia jį hidroizoliuoti. 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis klijus plytelėms?

Šiuolaikiniai gamintojai gamina vis labiau specializuotus klijus, todėl pirmas patarimas būtų pirkti klijus gyvai, parduotuvėje nesidrovėti paklausti apie klijų savybes. Klijų gali būti įvairių rūšių, pradedant nuo klijų, skirtingų sudėčių plytelėms, baigiant klijais skirtais skirtingiems šildomų grindų tipams. Taip pat reikia atsižvelgti ir į klijų stingimo laiką - jei esate naujokas šioje srityje, patartina neskubėti ir darbus atlikti labai kruopščiai, todėl ir klijus galima pasirinkti ilgiau stingstančius. Taip pat kai ruošite klijus stebėkite jų drėgnumą, kadangi per sausi klijai išdžiūsta greitai, taip susilpnindami paviršiaus konstrukciją. 

Dažnai klijų tipą nurodo gamintojas ar pataria pardavėjas, todėl šiuo atveju nėra nieko neįprasto paklausti, tiesa, įsitikinus, kad pardavėjas arba konsultantas tikrai išmano savo darbą ir apie klijus žino ne tik iš etikečių. 

Kuo ir kaip pjaustyti plyteles?

Retai kambariai būna idealiai taisyklingi, tad mažai tikėtina, kad atstumas tarp plytelės krašto ir sienos bus vienodas, todėl prieš pjaunant kiekvieną plytelę reikia pamatuoti. Norėdami tiksliausio rezultato, padėkite visą plytelę ant paskutinės priklijuotosios pilnos plytelės viršaus taip, kad ji išsikištų, tada pažymėkite plytelę toje vietoje, kuri užeina ant apatinės plytelės. Rankinė pjaustyklė pjausto gana gerai, tačiau elektrinių plytelių pjaustyklių rezultatai vis dar yra geresni. 

Kaip klijuoti plyteles? 

Klijus reikia tepti ant pagrindo, ne ant plytelės. Labai svarbu stebėti, kad klijuojant klijai nepatektų ant išorinės plytelių pusės, nes nudžiūvusius juos sunku nuvalyti. Geriausia tepti mažesnius plotus, kad galėtumėte ramiai suklijuoti plyteles bei pataisyti jas, jei iškilo nesklandumų. Tačiau jeigu neatitikimus pastebėjote ne iškart, o vėliau, klijams jau pradėjus stingti, geriausia taktika būtų klijuoti plytelę dar kartą. Prieš tai nuvalykite klijus ir nuo pagrindo, ir nuo plytelės. Pirmiausia plotą reikėtų klijuoti sveikomis plytelėmis. Kraštuose liks vietos pjaustytoms plytelėms. Baigus klijuoti ant paviršiaus patartina nevaikščioti, kad klijai geriau sustingtų.

Kaip užtepti plytelių glaistą?

Siūlės turi būti švarios nuo nešvarumų, klijų. Plotis gali varijuoti, tačiau buitiniu atveju idealu jei jis svyruoja 1-10 mm ribose. Siūles prieš darbą būtina sudrėkinti. Glaistas tepamas guminiu briaunuotu skleidėju, kuris nebraižo plytelių. Įsitikinkite, kad visi tarpai yra vienodai užpildyti. Kai glaistas apstingsta nuvalykite plyteles kempine, pašaliname glaisto perteklių. Glaistui apdžiūvus, plytelės nuvalomos pakartotinai.

Jei jūsų grindų plotas yra ypač didelis, geriausia jo viso vienu metu netepti glaistu: pasirinkite tokio dydžio plotą, kurį galėsite užtepti glaistu, tada jį nuvalykite. Jei glaistas pasidarys per sausas, jį nuvalyti bus sunku.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.