5 patarimai besiruošiantiems klijuoti keramines plyteles

 (4)
Keramikinės plytelės yra labai universalios, nebrangios ir lengvai priderinamos. Be to, jos puikiai tinka, jei norite įdiegti grindinį šildymą, nes turi vieną geriausių šiluminio laidumo rodiklių ir nusileidžia tik akmens masės plytelėms.
5 patarimai besiruošiantiems klijuoti keramines plyteles
© Shutterstock nuotr.

Ar galima plyteles klijuoti ant kitų plytelių?

Tai yra tikrai įmanoma, tačiau nepamirškite, kad taip galite pakelti grindų aukštį. Be to, jums reikės senųjų plytelių paviršių „pašiaušti“, kad naujųjų plytelių klijai turėtų prie ko prisitvirtinti. Idealiausia būtų pašalinti senas plyteles. Tai geriausia padaryti plaktuku ir kaltu - nudaužyti reikėtų kiekvieną plytelės liekaną, kad grindys liktų švarios ir lygios. Paviršiaus lygumas yra būtina sąlyga patikimam grindų paviršiui. Esant ar atsiradus naujiems nelygumams, paviršius išlyginamas išlyginamuoju mišiniu. Jei paviršius bus veikiamas vandeniu, geriausia jį hidroizoliuoti. 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis klijus plytelėms?

Šiuolaikiniai gamintojai gamina vis labiau specializuotus klijus, todėl pirmas patarimas būtų pirkti klijus gyvai, parduotuvėje nesidrovėti paklausti apie klijų savybes. Klijų gali būti įvairių rūšių, pradedant nuo klijų, skirtingų sudėčių plytelėms, baigiant klijais skirtais skirtingiems šildomų grindų tipams. Taip pat reikia atsižvelgti ir į klijų stingimo laiką - jei esate naujokas šioje srityje, patartina neskubėti ir darbus atlikti labai kruopščiai, todėl ir klijus galima pasirinkti ilgiau stingstančius. Taip pat kai ruošite klijus stebėkite jų drėgnumą, kadangi per sausi klijai išdžiūsta greitai, taip susilpnindami paviršiaus konstrukciją. 

Dažnai klijų tipą nurodo gamintojas ar pataria pardavėjas, todėl šiuo atveju nėra nieko neįprasto paklausti, tiesa, įsitikinus, kad pardavėjas arba konsultantas tikrai išmano savo darbą ir apie klijus žino ne tik iš etikečių. 

Kuo ir kaip pjaustyti plyteles?

Retai kambariai būna idealiai taisyklingi, tad mažai tikėtina, kad atstumas tarp plytelės krašto ir sienos bus vienodas, todėl prieš pjaunant kiekvieną plytelę reikia pamatuoti. Norėdami tiksliausio rezultato, padėkite visą plytelę ant paskutinės priklijuotosios pilnos plytelės viršaus taip, kad ji išsikištų, tada pažymėkite plytelę toje vietoje, kuri užeina ant apatinės plytelės. Rankinė pjaustyklė pjausto gana gerai, tačiau elektrinių plytelių pjaustyklių rezultatai vis dar yra geresni. 

Kaip klijuoti plyteles? 

Klijus reikia tepti ant pagrindo, ne ant plytelės. Labai svarbu stebėti, kad klijuojant klijai nepatektų ant išorinės plytelių pusės, nes nudžiūvusius juos sunku nuvalyti. Geriausia tepti mažesnius plotus, kad galėtumėte ramiai suklijuoti plyteles bei pataisyti jas, jei iškilo nesklandumų. Tačiau jeigu neatitikimus pastebėjote ne iškart, o vėliau, klijams jau pradėjus stingti, geriausia taktika būtų klijuoti plytelę dar kartą. Prieš tai nuvalykite klijus ir nuo pagrindo, ir nuo plytelės. Pirmiausia plotą reikėtų klijuoti sveikomis plytelėmis. Kraštuose liks vietos pjaustytoms plytelėms. Baigus klijuoti ant paviršiaus patartina nevaikščioti, kad klijai geriau sustingtų.

Kaip užtepti plytelių glaistą?

Siūlės turi būti švarios nuo nešvarumų, klijų. Plotis gali varijuoti, tačiau buitiniu atveju idealu jei jis svyruoja 1-10 mm ribose. Siūles prieš darbą būtina sudrėkinti. Glaistas tepamas guminiu briaunuotu skleidėju, kuris nebraižo plytelių. Įsitikinkite, kad visi tarpai yra vienodai užpildyti. Kai glaistas apstingsta nuvalykite plyteles kempine, pašaliname glaisto perteklių. Glaistui apdžiūvus, plytelės nuvalomos pakartotinai.

Jei jūsų grindų plotas yra ypač didelis, geriausia jo viso vienu metu netepti glaistu: pasirinkite tokio dydžio plotą, kurį galėsite užtepti glaistu, tada jį nuvalykite. Jei glaistas pasidarys per sausas, jį nuvalyti bus sunku.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?