5 medžiagos, kurių tikrai nereikėtų naudoti vonios kambario įrengimui

 (11)
Erdvus, tiksliai išplanuotas vonios kambarys yra kiekvieno namų šeimininko tikslas, tačiau Kartais reikia rinktis tarp "gražu" ir "praktiška". Štai 5 medžiagos, kurių nereikėtų naudoti vonios kambaryje, jei norite, jog jos dizainas ilgai džiugintų akį.
5 medžiagos, kurių tikrai nereikėtų naudoti vonios kambario įrengimui
© Shutterstock nuotr.

1. Laminuotos grindys

Patinka gera kaina ir tai, kaip atrodo laminuotos grindys? Puiku, bet – tik ne vonios kambaryje.
Net ir nuo nedidelio vandens kiekio danga gali iškilti, luptis, raukšlėtis. Patys laminuotos dangos gamintojai pataria vengti drėgnų patalpų. Tačiau yra begalė kitų grindų dangų, puikiai tinkančių vonios kambariui. Pamąstykite apie linoleumą – jis ekologiškas, prieinamos kainos ir begalės įvairiausių dekorų.

2. Slidžios ar blizgios plytelės

Kai kurios keraminės, porcelianinių ir akmeninių grindų dangų sušlapusios tampa ypač slidžios. Kuo lygesnė, kuo labiau nupoliruota danga, tuo ji slidesnė. Tad rinkitės dangą labai atidžiai - ypatingai atsižvelkite į R rodiklį, kuris nurodo plytelių slidumą.

3. Tapetai

Dėl garų susidarymo tapetai vonios kambaryje gali pradėti atsilupinėti jau po poros metų. Nepaisykite to, jog kataloguose matysite ištapetuotus vonios kambarius – tai arba svečių kambariai, arba pusiau vonios kambariai.

4. Kiliminė danga

Mažas minkštas kilimėlis vonioje – puiku. Bet tik ne kiliminė danga, dengianti grindis nuo sienos iki sienos. Kandys, pelėsis, o tuo pačiu blogas kvapas ir sveikatos sutrikimai tuomet bus jūsų gyvenimo palydovais. Jei vis tiek norite kojoms minkšto ir jaukaus pojūčio – tieskite daugiau nedidelių kilimėlių, kuriuos galėtumėte skalbti ir vėdinti.

5. Geltona spalva

Rinkdamiesi vonios kambario spalvą atminkite, jog ji šioje patalpoje atrodys esanti intensyvesnė – viskas dėl dirbtinio apšvietimo. Be to, vonios kambario patalpa dažniausiai yra mažesnio ploto, negu standartinis kambarys, veidrodis taip pat didina apšvietimo poveikį ir atspindį, tad gerai pagalvokite prieš rinkdamiesi ryškią geltoną. Jeigu norite spalvų, verčiau rinkitės žalsvus ar melsvus atspalvius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.