5 medžiagos, kurių tikrai nereikėtų naudoti vonios kambario įrengimui

 (11)
Erdvus, tiksliai išplanuotas vonios kambarys yra kiekvieno namų šeimininko tikslas, tačiau Kartais reikia rinktis tarp "gražu" ir "praktiška". Štai 5 medžiagos, kurių nereikėtų naudoti vonios kambaryje, jei norite, jog jos dizainas ilgai džiugintų akį.
5 medžiagos, kurių tikrai nereikėtų naudoti vonios kambario įrengimui
© Shutterstock nuotr.

1. Laminuotos grindys

Patinka gera kaina ir tai, kaip atrodo laminuotos grindys? Puiku, bet – tik ne vonios kambaryje.
Net ir nuo nedidelio vandens kiekio danga gali iškilti, luptis, raukšlėtis. Patys laminuotos dangos gamintojai pataria vengti drėgnų patalpų. Tačiau yra begalė kitų grindų dangų, puikiai tinkančių vonios kambariui. Pamąstykite apie linoleumą – jis ekologiškas, prieinamos kainos ir begalės įvairiausių dekorų.

2. Slidžios ar blizgios plytelės

Kai kurios keraminės, porcelianinių ir akmeninių grindų dangų sušlapusios tampa ypač slidžios. Kuo lygesnė, kuo labiau nupoliruota danga, tuo ji slidesnė. Tad rinkitės dangą labai atidžiai - ypatingai atsižvelkite į R rodiklį, kuris nurodo plytelių slidumą.

3. Tapetai

Dėl garų susidarymo tapetai vonios kambaryje gali pradėti atsilupinėti jau po poros metų. Nepaisykite to, jog kataloguose matysite ištapetuotus vonios kambarius – tai arba svečių kambariai, arba pusiau vonios kambariai.

4. Kiliminė danga

Mažas minkštas kilimėlis vonioje – puiku. Bet tik ne kiliminė danga, dengianti grindis nuo sienos iki sienos. Kandys, pelėsis, o tuo pačiu blogas kvapas ir sveikatos sutrikimai tuomet bus jūsų gyvenimo palydovais. Jei vis tiek norite kojoms minkšto ir jaukaus pojūčio – tieskite daugiau nedidelių kilimėlių, kuriuos galėtumėte skalbti ir vėdinti.

5. Geltona spalva

Rinkdamiesi vonios kambario spalvą atminkite, jog ji šioje patalpoje atrodys esanti intensyvesnė – viskas dėl dirbtinio apšvietimo. Be to, vonios kambario patalpa dažniausiai yra mažesnio ploto, negu standartinis kambarys, veidrodis taip pat didina apšvietimo poveikį ir atspindį, tad gerai pagalvokite prieš rinkdamiesi ryškią geltoną. Jeigu norite spalvų, verčiau rinkitės žalsvus ar melsvus atspalvius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.