5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.
© Shutterstock

Plytelės. Plytelės, dėl savo estetiškos išvaizdos bei atsparumo, yra pirmaujanti grindų danga virtuvės erdvėje. Plytelių asortimentas yra labai platus, galima rinktis iš įvairiausių spalvų, formų, užbaigimo variantų (nuo labai blizgaus iki matinio paviršiaus). Visos plytelės virtuvėje atrodo elegantiškai ir tvarkingai, todėl jos dera su visais interjero stiliais. Didžiausi plytelių pliusai virtuvėje – atsparumas drėgmei bei nesudėtingas valymas. Minusai – kietumas ir šaltumas, tačiau abu šiuos minusas galima eliminuoti. Tokias grindis šildyti galima grindiniu šildymu, taip pat darbo zonoje galima pasitiesti ilgą stačiakampio formos kilimėlį, ant kurio gaminant maistą stovėti yra šilta bei minkšta.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Linoleumas. Linoleumas yra gaminamas iš natūralių medžiagų, sėmenų aliejaus pagrindu. Iš to yra kilęs ir jo pavadinimas – lotyniškai „linum“ reiškia liną, o „oleum“ – aliejų. Taigi tai yra natūrali grindų danga, kuri išsiskiria savo prieinama kaina bei spalvų ir raštų įvairove. Ši grindų danga yra atspari drėgmei ir ant jos patogu stovėti, tačiau į ją gali įsigerti dėmės, todėl reikia pasirūpinti, kad tokia danga būtų padengta apsauginiu sluoksniu.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Kamštinė grindų danga. Dar viena ekologiška grindų danga. Ji yra labai minkšta ir šilta, todėl ant jos nesunku prastovėti ilgesnį laiką. Padengtos apsaugine priemone, tokios grindys yra atsparios drėgmei bei dėmėms (tokias grindis apsauginėmis priemonėmis reikia atnaujinti kas 3-4 metus).

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Vinilinė grindų danga. Šiandien vis populiaresne tampa vinilinė grindų danga. Ji yra be galo atspari ir lengvai prižiūrima. Tokia danga galima kloti net dušo kabiną. Taip pat galima rinktis iš daugybės dizaino variantų. Galima rasti gražiai medines grindis imituojančių variantų. Didžiausias šių grindų minusas – aukšta kaina.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Laminatas. Šiuolaikinės laminuotos grindys yra ganėtinai atsparios ir išvaizdžios, todėl kartais yra naudojamos ir virtuvės zonoje. Jų kaina nėra aukšta, o dizaino pasirinkimas – platus. Laminatas gali vizualiai imituoti įvairias medžiagas: medieną, odą, akmenį ir t.t. Šią dangą patogu ir lengva valyti.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Reikia pabrėžti, kad nevisos laminato rūšys tinka virtuvės zonai, perkant šią dangą, reikia rinktis kokybišką, vandeniui atsparų variantą. Taip pat, nukritęs sunkus daiktas, gali apgadinti tokias grindis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?