5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.
© Shutterstock

Plytelės. Plytelės, dėl savo estetiškos išvaizdos bei atsparumo, yra pirmaujanti grindų danga virtuvės erdvėje. Plytelių asortimentas yra labai platus, galima rinktis iš įvairiausių spalvų, formų, užbaigimo variantų (nuo labai blizgaus iki matinio paviršiaus). Visos plytelės virtuvėje atrodo elegantiškai ir tvarkingai, todėl jos dera su visais interjero stiliais. Didžiausi plytelių pliusai virtuvėje – atsparumas drėgmei bei nesudėtingas valymas. Minusai – kietumas ir šaltumas, tačiau abu šiuos minusas galima eliminuoti. Tokias grindis šildyti galima grindiniu šildymu, taip pat darbo zonoje galima pasitiesti ilgą stačiakampio formos kilimėlį, ant kurio gaminant maistą stovėti yra šilta bei minkšta.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Linoleumas. Linoleumas yra gaminamas iš natūralių medžiagų, sėmenų aliejaus pagrindu. Iš to yra kilęs ir jo pavadinimas – lotyniškai „linum“ reiškia liną, o „oleum“ – aliejų. Taigi tai yra natūrali grindų danga, kuri išsiskiria savo prieinama kaina bei spalvų ir raštų įvairove. Ši grindų danga yra atspari drėgmei ir ant jos patogu stovėti, tačiau į ją gali įsigerti dėmės, todėl reikia pasirūpinti, kad tokia danga būtų padengta apsauginiu sluoksniu.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Kamštinė grindų danga. Dar viena ekologiška grindų danga. Ji yra labai minkšta ir šilta, todėl ant jos nesunku prastovėti ilgesnį laiką. Padengtos apsaugine priemone, tokios grindys yra atsparios drėgmei bei dėmėms (tokias grindis apsauginėmis priemonėmis reikia atnaujinti kas 3-4 metus).

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Vinilinė grindų danga. Šiandien vis populiaresne tampa vinilinė grindų danga. Ji yra be galo atspari ir lengvai prižiūrima. Tokia danga galima kloti net dušo kabiną. Taip pat galima rinktis iš daugybės dizaino variantų. Galima rasti gražiai medines grindis imituojančių variantų. Didžiausias šių grindų minusas – aukšta kaina.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Laminatas. Šiuolaikinės laminuotos grindys yra ganėtinai atsparios ir išvaizdžios, todėl kartais yra naudojamos ir virtuvės zonoje. Jų kaina nėra aukšta, o dizaino pasirinkimas – platus. Laminatas gali vizualiai imituoti įvairias medžiagas: medieną, odą, akmenį ir t.t. Šią dangą patogu ir lengva valyti.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Reikia pabrėžti, kad nevisos laminato rūšys tinka virtuvės zonai, perkant šią dangą, reikia rinktis kokybišką, vandeniui atsparų variantą. Taip pat, nukritęs sunkus daiktas, gali apgadinti tokias grindis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę (2)

Virtuvės arba vonios kriauklę labiausiai kemša įvairios smulkios atliekos: maisto likučiai, plaukai, riebalai, kavos tirščiai, siūlai ir panašiai. Tad užsikimšusi kriauklė – problema, kurios buvo galima išvengti pakeitus įpročius ir į kriauklę nemetus atliekų. Tačiau jeigu taip nutiko ir kriauklė užsikimšo, pristatome kelis itin paprastus būdus, kaip ją atkimšti.

Kokia tikimybė, kad per šventes trūks nuotekų vamzdžiai arba užsikirs durų spyna?

Artėjant ypatingoms progoms ar didžiosioms metų šventėms dažnas visą savo laiką skiria artimiesiems ir dovanų paieškai. Tuo metu visai negalvojame apie galimus nemalonius netikėtumus namuose ir dėl jų atsirandančius nuostolius. Vis dėlto, kokia tikimybė, kad per Kūčias trūks nuotekų vamzdžiai, o ruošiant kalėdinius pietus ir laukiant svečių užsikirs durų spyna?

Renkamės naują būstą: dalinė ar visa apdaila – kas geriau?

Perkantiems būstą neretai tenka spręsti amžiną dilemą – pasirinkti būstą su daline apdaila ir vėliau ją atlikti pačiam ar samdyti meistrus, o gal įsikelti į plėtotojo įrengtą būstą. Lietuvoje, kitaip nei kaimyninėse šalyse, populiaresnė dalinė apdaila, tačiau šiemet parduodamų butų skaičius rodo, kad požiūris keičiasi. Pastebima, kad prieš įsigyjant būstą racionaliau įvertinama, kiek asmeninio laiko teks skirti apdailos darbams, ir tik tuomet priimamas lemiamas sprendimas.

Universali medžiaga – fanera: panaudojimo galimybės (1)

Fanera – nebrangi ir universali medžiaga, kurios panaudojimo galimybių yra iš tiesų nemažai. Kviečiame geriau susipažinti su šia medžiaga ir jos panaudojimo galimybėmis.

Židinys: į ką atsižvelgti renkantis (1)

Židinys – namų jaukumo simbolis, kuris gali tapti ypatinga interjero detale, skleidžiančia tiek grožį, tiek šilumą. Atėjus žiemai, nevienas iš mūsų ima galvoti apie tokį šiltą namų papildymą. Tad į ką būtinai reikia atsižvelgti renkantis židinį?

Kaip sukurti tylos ir ramybės oazę namuose?

Namų jaukumas – tai nėra gražūs niekučiai, veislinė katė ar naujausios mados baldai. Pirmiausia tai jausmas – pojūčių, išgyvenamų esant namuose, visuma. Jauku būna tada, kai yra šilta, švaru ir taip gera, jog po sunkios darbo dienos ar valandos praleistos automobilių spūstyje, peržengus namų slenkstį užplūsta ramybė. Būtent ramybės paieškos ir gena mus kruopščiai kurti namų atmosferą, o vienas pagrindinių jaukumo kriterijų – triukšmo kontrolė gyvenamoje aplinkoje.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai

Sienų dažymas – apdailos darbas, kurį dažnai nusprendžiame atlikti patys, be jokios papildomos specialistų pagalbos. Nors šis darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, be gerų įrankių kokybiškai jo atlikti nepavyks. Tad kokie yra patys svarbiausi sienų dažymui skirti įrankiai?

Kenkėjai, kurie keliauja „zuikiu“

Prieš penkiolika metų JAV tik 25 proc. kenkėjų naikinimo specialistų išskyrė blakes kaip dažniausiai pasitaikančius kenkėjus, o 2015 m. atlikta apklausa parodė, kad jau 99,6 proc. kenkėjų naikinimo specialistų susidurdavo su patalinėmis blakėmis. Nustatyta, kad viešbučiai ir moteliai – vietos, kuriose bene labiausiai paplitusios patalinės blakės. Vis didėjant keliautojų srautams, patalinės blakės po pasaulį plinta žaibišku greičiu.

Vinilinės grindys: lietuviai dvejoja, o amerikiečiai ir Vakarų europiečiai graibsto (3)

Atrodo, kad Vakarų Europoje interjero dizaineriai, architektai ir namus įsirengiantys žmonės pamišo dėl vinilinių grindų. Amerikoje įsikūrusios gamyklos „USFloors“ vadovė Carly Notcha atskleidžia, kad vinilinių grindų gamybos technologijos sparčiai tobulėja, o pardavimų apimtys – auga. Taikant inovacijas sukurti grindų paviršiai turi net antibakterinių savybių, apsaugančių paviršius nuo dėmių ir kvapus sukeliančių bakterijų. Ar šių grindų šilumos laidumo savybes, universalumą ir ypač nesudėtingą priežiūrą įvertins lietuviai?

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.