5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.
© Shutterstock

Plytelės. Plytelės, dėl savo estetiškos išvaizdos bei atsparumo, yra pirmaujanti grindų danga virtuvės erdvėje. Plytelių asortimentas yra labai platus, galima rinktis iš įvairiausių spalvų, formų, užbaigimo variantų (nuo labai blizgaus iki matinio paviršiaus). Visos plytelės virtuvėje atrodo elegantiškai ir tvarkingai, todėl jos dera su visais interjero stiliais. Didžiausi plytelių pliusai virtuvėje – atsparumas drėgmei bei nesudėtingas valymas. Minusai – kietumas ir šaltumas, tačiau abu šiuos minusas galima eliminuoti. Tokias grindis šildyti galima grindiniu šildymu, taip pat darbo zonoje galima pasitiesti ilgą stačiakampio formos kilimėlį, ant kurio gaminant maistą stovėti yra šilta bei minkšta.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Linoleumas. Linoleumas yra gaminamas iš natūralių medžiagų, sėmenų aliejaus pagrindu. Iš to yra kilęs ir jo pavadinimas – lotyniškai „linum“ reiškia liną, o „oleum“ – aliejų. Taigi tai yra natūrali grindų danga, kuri išsiskiria savo prieinama kaina bei spalvų ir raštų įvairove. Ši grindų danga yra atspari drėgmei ir ant jos patogu stovėti, tačiau į ją gali įsigerti dėmės, todėl reikia pasirūpinti, kad tokia danga būtų padengta apsauginiu sluoksniu.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Kamštinė grindų danga. Dar viena ekologiška grindų danga. Ji yra labai minkšta ir šilta, todėl ant jos nesunku prastovėti ilgesnį laiką. Padengtos apsaugine priemone, tokios grindys yra atsparios drėgmei bei dėmėms (tokias grindis apsauginėmis priemonėmis reikia atnaujinti kas 3-4 metus).

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Vinilinė grindų danga. Šiandien vis populiaresne tampa vinilinė grindų danga. Ji yra be galo atspari ir lengvai prižiūrima. Tokia danga galima kloti net dušo kabiną. Taip pat galima rinktis iš daugybės dizaino variantų. Galima rasti gražiai medines grindis imituojančių variantų. Didžiausias šių grindų minusas – aukšta kaina.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Laminatas. Šiuolaikinės laminuotos grindys yra ganėtinai atsparios ir išvaizdžios, todėl kartais yra naudojamos ir virtuvės zonoje. Jų kaina nėra aukšta, o dizaino pasirinkimas – platus. Laminatas gali vizualiai imituoti įvairias medžiagas: medieną, odą, akmenį ir t.t. Šią dangą patogu ir lengva valyti.

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai
© Shutterstock

Reikia pabrėžti, kad nevisos laminato rūšys tinka virtuvės zonai, perkant šią dangą, reikia rinktis kokybišką, vandeniui atsparų variantą. Taip pat, nukritęs sunkus daiktas, gali apgadinti tokias grindis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.