5 dažniausios plytelių klojimo klaidos ir kaip jų išvengti

 (7)
Plytelių klijavimas yra nemažai darbo reikalaujantis užsiėmimas, kurį reikėtų pradėti atsargiai, prieš tai viską gerai apmąsčius. Viena smulki klaida montavime gali paveikti visą grindų išvaizdą.
© Shutterstock nuotr.

1. Geras planas

Prieš pradėdami, skirkite laiko medžiagų pasirinkimui ir plano, tinkančio jūsų svajonių grindims.

Išsirinkite, kurios plytelės yra tinkamesnės jūsų patalpai - keraminės ar akmens masės. Gera žinia ta, kad klijuojant jas viduje galėsite rinktis visų rūšių - keramines, akmens masės ar netgi prabangias natūralaus akmens plyteles. Rinkdamiesi plyteles laukui būtumėte kiek apriboti, mat čia labai svarbu, kad plytelės būtų atsparios šalčiui ir vandeniui, o įprastos keraminės plytelės nuo to kenčia labiausiai.

Rinkdamiesi glazūruotas plyteles, atkreipkite dėmesį į jų atsparumą, kurį nusako PEI rodiklis. Visos PEI klasės, nuo 1 iki 5, puikiai tiks namų erdvėms, tik reikėtų atsirinkti, kur kokią rūšį kloti. Pavyzdžiui, mažiausio atsparumo plyteles rekomenduojama kloti ant grindų patalpose, kuriose vaikštoma rečiau ir be batų, o atspariausios, 5 klasės plytelės yra daugiausia skirtos viešosioms erdvėms, kur dažnai vaikštoma.

2. Struktūrinis vientisumas

Prieš klijuodami plyteles, įsitikinkite, kad vanduo gali laisvai nutekėti, taip pat, kad danga, esanti po klijuojamomis plytelėmis yra gerai hidroizoliuota. Vandeniui garuojant iš akytos plytelės, druskos keliauja link paviršiaus ir suformuoja balkšvą dangą. Akytose statybinėse medžiagose tai gali sukelti tiesiog kosmetinių problemų, bet taip pat signalizuoti apie struktūrines problemas.

3. Kaip tai atrodys?

Plytelių klijavimas beveik niekada nėra tiesmukas darbas, kai į tobulai keturkampį plotą telpa lygus plytelių skaičius. Netgi laikantis paprasčiausio plytelių klijavimo modelio, reikia rasti sprendimus kampams, kraštams ir nupjaustymams. Jei samdote darbininką, įsitikinkite, kad iš anksto aptarėte plytelių išdėstymą prieš pradedant darbuotis.

Jei pats klijuojate plyteles:

- Kur įmanoma, naudokite pilnas, nesupjaustytas plyteles;
- Kur įmanoma, venkite smulkaus plytelių pjaustymo;
- Prieš tepdami klijus, patieskite keletą plytelių, kad pamatytumėte kaip atrodys baigtos grindys;
- Vienos patalpos plotui naudokite plyteles iš tos pačios partijos.

4. Švara, švara, švara

Prieš plytelėms prisiliečiant prie paviršiaus, įsitikinkite, kad viskas yra švaru ir neužteršta skiedikliais ar kitomis medžiagomis. Jos mažina paviršiaus sukibimą, todėl jas būtina nuvalyti. Geriausias būdas patikrinti paviršius yra pataškyti vandens ant betono - jei jis nesusigeria palikdamas dėmes, paviršių reikia valyti arba gremžti. Paviršiaus paruošimui neturite antro šanso, todėl įsitikinkite, kad viską atlikote teisingai iš pirmo karto.

5. Klijavimas

Skirtingos plytelių rūšys turi skirtingus reikalavimus klijams. Jei norite, kad jūsų plytelės tvirtai laikytųsi, laikykitės atitinkamų taisyklių. Stambių plytelių klijavimas tiesiai prie cementinio pagrindo arba prie drožlių plokštės yra problematiškas, nes plytelės kartais skyla per sujungimus. Taip pat, naujas plyteles klijuoti ant jau esamų plytelių patartina tik tada, kai jos tvirtai sukibusios su esamu paviršiumi, taip pat jas itin svarbu gerai nuvalyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.

Kas geriau vonios kambaryje – vinilinės ar keramikinės plytelės?

Nors vinilinės bei keramikinės plytelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nepanašios, tačiau vonios kambario apdailos kontekste skirtumai tarp jų gerokai sumažėja. Pirmiausia taip yra todėl, nes abi šios grindų dangos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, kuris yra be galo svarbus šiai erdvei. Nors konkretaus atsakymo, kuri danga yra labiau tinkama voniai, nėra, šiame tekste pateiksime vilinilnių bei keramikinių plytelių palyginimą, kuris gali padėti apsispręsti.

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.