4 žingsniai tvirtinant televizorių prie sienos

Nusprendėte išnaudoti visas savo plokščiaekranio savybes? Štai keturi žingsniai, kuriuos turite atlikti, kad galėtumėte pasikabinti televizorių ant sienos.
4 žingsniai tvirtinant televizorių prie sienos
© Shutterstock nuotr.

1. Susirinkite svarbiausią informaciją. Tai pakankamai paprasti duomenys, daugelį jų ir taip žinote, tačiau kiekvienas jų bus svarbus renkantis laikiklį.

- Žinokite televizoriaus svorį (sverti nebūtina, jis užrašytas ant dėžės, instrukcijose ar tiesiog internete).
- Aukštį, kuriame kabinsite.
- Nuspręskite, kiek arti prie sienos norėsite jį pritraukti.
- Televizoriaus įstrižainė.
- Sienos tipas – mūrinė, g/b, gipso kartono ar kito tipo.
- Televizoriaus tvirtinimo taškai (VESA). Plokščiaekraniai televizoriai galinėje pusėje turi tvirtinimo skyles, pagal kurias galėsite pasirinkti tinkamą laikiklį. Šis rodiklis taip pat yra nurodytas, tačiau galite jį ir išsimatuoti.
- Plazminis ar LED televizorius.

2. Išsirinkite laikiklį.

Vienas svarbiausių kriterijų yra atstumai tarp tvirtinimo taškų, kitaip tariant jūsų televizoriaus VESA standartas. Atstumai tarp tvirtinimo taškų gali būti įvairūs – pavyzdžiui, tiek 50 x 50 mm nedideliam televizoriui, tiek 200 x 200 mm dideliam. Taip pat taškai gali būti išdėstyti ir stačiakampiu, tarkime 100 x 200 mm. Atkreipkite dėmesį, kad neretas laikiklis gali būti pritaikyti keletui VESA standartų.

Prie laikiklių nurodomas ir maksimalus svoris, kurį jie gali atlaikyti.

Nemaža dalis laikiklių turi ir papildomų funkcijų – leidžia reguliuoti televizoriaus pasvirimo kampą, atstumą nuo sienos, kai kurie turi ir įmontuotą gulščiuką ir panašiai. Kai kurie laikikliai derina šias dvi savybes – leidžia ne tik gerokai atitraukti televizorių, tačiau ir jį pasukti.

Pasukimo funkcija naudinga, jei kambarys yra didelis, ir norite kartais televizorių matyti aiškiai būdami kraštinėje jo dalyje (tarkime, jei virtuvė sujungta su kita patalpa ir norite žiūrėti televizorių valgydami prie stalo). Pavertimas naudingas, jei televizorių kabinate aukščiau nei akių lygis – pavertę jį nedideliu kampu žemyn, galėsite mėgautis kokybiškiausiu vaizdu.

Tiesa, tokiu atveju, televizorius nebus visiškai arti sienos. Mažiausi atstumai yra apie 1,5 cm, priklausomai nuo laikiklio. Itin mažiems atstumams naudojami specialūs laikikliai su troseliu, įprasti laikikliai gali užtikrinti apie 3 cm atstumą tvirtinant nuo sienos.

Sprendžiant šį klausimą, reikia įvertinti ar televizoriui reikalinga erdvė tarp sienos ir jos galinės dalies. Pavyzdžiui, plazminiams televizoriams reikalingas aušinimas, kuris dažniausiai vyksta per galinę dalį, todėl toje vietoje mažumėlę šils siena. Jeigu galinėje dalyje yra svarbių jungčių, tai taip pat darys įtaką atstumui. Tiesa, tokios problemos retos, jos būdingesnės pigiems ar senesnio modelio televizoriams, mat gamintojai stengiasi jungtis įrengti atsižvelgdami į tokį televizoriaus pritvirtinimą.

3. Kabinkite. Tikslų kabinimą nusako prie kiekvieno laikiklio pridedama instrukcija, tačiau procesas nėra sudėtingas. Pirmiausia pasižymite laikiklio varžtų tvirtinimo vietas, pritvirtinate sieninę laikiklio dalį. Tuomet pritvirtinate antrą dalį prie televizoriaus ir atsargiai „užmaunate“ vieną dalį ant kitos.

Jei rinkotės laikiklį su troseliu, viskas atliekama labai panašiai, tik kabinamas ant tarp sieninių laikiklių ištempto troselio.

Šioje vietoje svarbiausia gerai įvertinti sienos tvirtumą. Laikikliai yra komplektuojami su varžtais, tačiau jie nebūtinai tiks konkrečiai sienai. Prie tvirtos betoninės ar mūrinės sienos tokį televizorių pritvirtinti nebus sudėtinga, tačiau kabinant televizorių prie gipskartonio ar medžio plaušo sienos, reikia naudoti ankerius ir specialius varžtus dideliu sriegiu. Taip pat kur kas geriau jei tarpai tarp televizoriaus laikiklių yra kuo didesni.

4. Paslėpkite laidus. Tai daryti nėra būtina, tačiau jei jau užsimanėte pakabinti televizorių, tikriausiai ir turėjote mintyse, jog televizorius ant sienos kabės lyg paveikslas. Tačiau jis yra prijungtas ne tik prie maitinimo lizdo, tačiau gali būti ir daugiau laidų, tarkime, skaitmeninės televizijos imtuvas ar geresnė garso sistema.

Egzistuoja bent keletas būdų tai padaryti.

Po tradicine apdaila. Laidus galima paslėpti ir sienoje, tačiau tai geriausia daryti atliekant būsto remontą. Tokiu atveju sienoje padaromas griovelis (mūrinėje sienoje) arba išpjaunama ertmė (GK sienoje), į specialų vamzdelį sudedami visi laidai, kuriuos norite paslėpti ir jis paslepiamas po apdaila – tinku, tapetais ar kitu jūsų pasirinktu būdu.

Po papildoma apdaila. Galite pritaisyti plokštę už televizoriaus palikdami ertmę už jos. Tokioje plokštėje galėsite pasidaryti skylutes laidams. Panašius sprendimus siūlo ir kai kurie gamintojai, siūlantys karkasą bei nedideles plokštes, kurias galima stumdyti. Tokio metodo privalumas – lengva išimti visą prietaisą (tarkime, jei keičiate priedėlį ar vežatės garso sistemą į kitą vietą), tačiau toks sprendimas keičia interjerą.

Po loveliu. Tai greitas, tačiau pakankamai „akivaizdus“ būdas paslėpti laidus. Instaliacinius lovelius siūlo kai kurie gamintojai – jie tvirtinami po televizoriumi iškart ant sienos. Į juos sudedami laidai, norintys lovelį nudažo sienos ar artima jai spalva. Pats lovelis matosi, tačiau jis puikiai paslepia kabančius laidus

Kompaktiškai. Jei turite galimybių, galite kiek pagudrauti. Elektros lizdus maitinimo laidams galima įsirengti šalia televizoriaus taip, kad jis savo plokštuma juos užstotų. Po televizoriumi galima įsirengi lentynėlę prietaisams, kurių jums prireiks. Taip galėsite išvengti laidų nutįsusių iki pat grindų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?