10 patarimų, kaip klijuoti plyteles

 (6)
Pateikiame Jums patarimus apie plytelių klijavimą, padėsiančius geriau atlikti šį darbą.
plytelės
plytelės
© Fotolia nuotr.

1. Išsidėliokite plyteles. Išmatuokite sienos ilgį ir pasižymėkite jos vidurį.Tą patį padarykite ir su jos aukščiu. Naudodamiesi gulsčiuku šiame taške pasižymėkite vertikalę ir horizontalę. Apskaičiuokite plytelių išsidėstymą nuo šio taško, kad galėtumėte įvertinti kiek plytelės reikės nupjauti apačioje. Jei reikės nupjauti mažiau nei pusę plytelės, kilstelėkite pradžios tašką per pusę plytelės, kad neliktų mažų gabaliukų.

2. Sumaišykite klijus
Jei gaminate klijus iš miltelių, tam visada naudokite švarų šaltą vandenį, nes nešvarus vanduo gali neigiamai paveikti klijų sustingimo laiką. Visada pilkite miltelius į vandenį, nes jei padarysite atvirkščiai, bus žymiai sudėtingiau paruošti tinkamą klijų konsistenciją, o galiausiai mišinyje bus nemažai gumulų. Jei klijus maišysite su maišikliu, rinkitės mažą greitį. Be to, nepamirškite, kad pigūs klijai būna ne šiaip sau – tikėtina, kad jie nėra labai geri!

3. Patikrinkite ir sumaišykite plyteles
Pirkdami plyteles, jas patikrinkite – juk gali būti, kad sandėlyje esanti dėžė galėjo nukristi, tad ir nemažai plytelių galėjo sudužti. Plytelės, ypatingai pagamintos iš natūralių medžiagų, gali skirtis atspalviais. Išpakuokite plyteles ir sumaišykite jas taip, kad atspalvių skirtumai būtų ne tokie akivaizdūs. Įsigykite daugiau plytelių nei dengiamas plotas, nes jos gali sudužti, be to, jas teks pjaustyti. Dėl to jums liks šiek tiek plytelių, tad jei ateityje prireiks pakeisti kokią plytelę, jų turėsite po ranka. Juk po kelerių metų surasti tokių pačių plytelių gali būti neįmanoma.

4. Šlampantys plotai
Kai dengsite plytelėmis nuolat šlampančius plotus (dušo kabiną ir pan.), atkreipkite dėmesį, kad pagrindas, prie kurio tvirtinsite plyteles, turi būti atsparus vandeniui. Čia puikiai tiks smėlio ir cemento tinkas bei specialus plytelių tvirtinimo pagrindas, o gipsą, tinko plokštę, fanerą reikės apdirbti vandeniui atspariu produktu, kitaip vėliau turėsite bėdų dėl šių gerai drėgmę sugeriančių medžiagų. Toms sritims reikės rinktis ir vandeniui atsparius klijus.

5. Klijų užtepimas
Rinkitės rantytą mentelę, kurios dydis būtų tinkamas konkrečiam darbui. Užtepkite klijus ant tokio ploto, kurį galite išklijuoti per 20 minučių. Laikykite mentelę 45 laipsnių kampu ties paviršiumi, kad braukiant susidarytų lygiai rantuotas pagrindas. Braukti reikia viena kryptimi, kad klijai tinkamai išdžiūtų.

6. Plytelių išretinimas
Dauguma žmonių klijuoja antrą plytelę šiek tiek toliau nuo pirmosios, o tada pritraukia ją, kad susidarytų tinkamas tarpas. Dėl to tarpuose susidaro klijų perteklius. Geriausia klijuoti plyteles vieną šalia kitos ir po to atitraukti vieną nuo kitos, kad susidarytų tinkamas tarpas. Po tokio pastumdymo plytelės puikiai pasidengia klijais.

7. Plytelių pjovimo staklės
Rankinės plytelių pjovimo staklės puikiai tiks paprastoms keramikinėms plytelėms. Įsitikinkite, kad ašmenys yra geros būklės – kitaip rizikuojate sugadinti daugiau plytelių. Susidėvėjusius ašmenis reikia pakeisti. Natūralaus akmens ir porcelianinėms plytelėms pjaustyti tiks elektrinės plytelių pjovimo staklės, nes rankinės pjovimo staklės gali jas sugadinti ir nelygiai nupjauti. Su elektrinėmis plytelių pjovimo staklėmis ant daugelio plytelių puikiai išpjausite tikslius stačius kampus.

8. Tam tikros formos pjovimas
Jei iš plytelės reikia išpjauti keistas arba sudėtingas formas, pirmiausia pasidarykite šabloną iš kieto popieriaus. Po to šablono kontūrus perkelkite ant plytelės. Lenktas linijas puikiai išpjausite su kampiniu šlifuokliu.

9. Glaistymas
Leiskite klijams tinkamai išdžiūti. Laikas paprastai nurodomas produkto instrukcijose. Neporėti paviršiai, pavyzdžiui, senos plytelės, gali džiūti ilgiau. Nuglaistykite plytelių tarpus ir prieš jam išdžiūstant nuvalykite susidariusį perteklių. Plyteles galite nuvalyti švariu audinio gabalu.

10. Laikykite švarius įrankius
Stenkitės, kad visi įrankiai būtų švarūs. Pabaigę darbą arba prieš pertrauką iš karto nuvalykite klijus ar glaistą nuo įrankių, nes sukietėjusias medžiagos nuvalyti nuo mentelių gali būti sudėtinga.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.