10 patarimų, kaip klijuoti plyteles

 (6)
Pateikiame Jums patarimus apie plytelių klijavimą, padėsiančius geriau atlikti šį darbą.
plytelės
plytelės
© Fotolia nuotr.

1. Išsidėliokite plyteles. Išmatuokite sienos ilgį ir pasižymėkite jos vidurį.Tą patį padarykite ir su jos aukščiu. Naudodamiesi gulsčiuku šiame taške pasižymėkite vertikalę ir horizontalę. Apskaičiuokite plytelių išsidėstymą nuo šio taško, kad galėtumėte įvertinti kiek plytelės reikės nupjauti apačioje. Jei reikės nupjauti mažiau nei pusę plytelės, kilstelėkite pradžios tašką per pusę plytelės, kad neliktų mažų gabaliukų.

2. Sumaišykite klijus
Jei gaminate klijus iš miltelių, tam visada naudokite švarų šaltą vandenį, nes nešvarus vanduo gali neigiamai paveikti klijų sustingimo laiką. Visada pilkite miltelius į vandenį, nes jei padarysite atvirkščiai, bus žymiai sudėtingiau paruošti tinkamą klijų konsistenciją, o galiausiai mišinyje bus nemažai gumulų. Jei klijus maišysite su maišikliu, rinkitės mažą greitį. Be to, nepamirškite, kad pigūs klijai būna ne šiaip sau – tikėtina, kad jie nėra labai geri!

3. Patikrinkite ir sumaišykite plyteles
Pirkdami plyteles, jas patikrinkite – juk gali būti, kad sandėlyje esanti dėžė galėjo nukristi, tad ir nemažai plytelių galėjo sudužti. Plytelės, ypatingai pagamintos iš natūralių medžiagų, gali skirtis atspalviais. Išpakuokite plyteles ir sumaišykite jas taip, kad atspalvių skirtumai būtų ne tokie akivaizdūs. Įsigykite daugiau plytelių nei dengiamas plotas, nes jos gali sudužti, be to, jas teks pjaustyti. Dėl to jums liks šiek tiek plytelių, tad jei ateityje prireiks pakeisti kokią plytelę, jų turėsite po ranka. Juk po kelerių metų surasti tokių pačių plytelių gali būti neįmanoma.

4. Šlampantys plotai
Kai dengsite plytelėmis nuolat šlampančius plotus (dušo kabiną ir pan.), atkreipkite dėmesį, kad pagrindas, prie kurio tvirtinsite plyteles, turi būti atsparus vandeniui. Čia puikiai tiks smėlio ir cemento tinkas bei specialus plytelių tvirtinimo pagrindas, o gipsą, tinko plokštę, fanerą reikės apdirbti vandeniui atspariu produktu, kitaip vėliau turėsite bėdų dėl šių gerai drėgmę sugeriančių medžiagų. Toms sritims reikės rinktis ir vandeniui atsparius klijus.

5. Klijų užtepimas
Rinkitės rantytą mentelę, kurios dydis būtų tinkamas konkrečiam darbui. Užtepkite klijus ant tokio ploto, kurį galite išklijuoti per 20 minučių. Laikykite mentelę 45 laipsnių kampu ties paviršiumi, kad braukiant susidarytų lygiai rantuotas pagrindas. Braukti reikia viena kryptimi, kad klijai tinkamai išdžiūtų.

6. Plytelių išretinimas
Dauguma žmonių klijuoja antrą plytelę šiek tiek toliau nuo pirmosios, o tada pritraukia ją, kad susidarytų tinkamas tarpas. Dėl to tarpuose susidaro klijų perteklius. Geriausia klijuoti plyteles vieną šalia kitos ir po to atitraukti vieną nuo kitos, kad susidarytų tinkamas tarpas. Po tokio pastumdymo plytelės puikiai pasidengia klijais.

7. Plytelių pjovimo staklės
Rankinės plytelių pjovimo staklės puikiai tiks paprastoms keramikinėms plytelėms. Įsitikinkite, kad ašmenys yra geros būklės – kitaip rizikuojate sugadinti daugiau plytelių. Susidėvėjusius ašmenis reikia pakeisti. Natūralaus akmens ir porcelianinėms plytelėms pjaustyti tiks elektrinės plytelių pjovimo staklės, nes rankinės pjovimo staklės gali jas sugadinti ir nelygiai nupjauti. Su elektrinėmis plytelių pjovimo staklėmis ant daugelio plytelių puikiai išpjausite tikslius stačius kampus.

8. Tam tikros formos pjovimas
Jei iš plytelės reikia išpjauti keistas arba sudėtingas formas, pirmiausia pasidarykite šabloną iš kieto popieriaus. Po to šablono kontūrus perkelkite ant plytelės. Lenktas linijas puikiai išpjausite su kampiniu šlifuokliu.

9. Glaistymas
Leiskite klijams tinkamai išdžiūti. Laikas paprastai nurodomas produkto instrukcijose. Neporėti paviršiai, pavyzdžiui, senos plytelės, gali džiūti ilgiau. Nuglaistykite plytelių tarpus ir prieš jam išdžiūstant nuvalykite susidariusį perteklių. Plyteles galite nuvalyti švariu audinio gabalu.

10. Laikykite švarius įrankius
Stenkitės, kad visi įrankiai būtų švarūs. Pabaigę darbą arba prieš pertrauką iš karto nuvalykite klijus ar glaistą nuo įrankių, nes sukietėjusias medžiagos nuvalyti nuo mentelių gali būti sudėtinga.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?