10 nemalonių tiesų, kurias suprasite remontuodami namus

 (5)
Namų atnaujinimas gali būti smagus užsiėmimas. Jūs, ko gero, daug kur ieškojotės idėjų, taupėte pinigus remontui, ieškojote tinkamų remonto rangovų – ir štai jūsų projektas jau beveik pradedamas realizuoti.
© Shutterstock nuotr.

Dabar giliai įkvėpkite. Nes kai jau užsiėmate renovacijomis, kaip ir daugybė kitų namų savininkų, kurie prieš jus atsinaujino savo namus, jūs atsidursite tokiose situacijose, kuomet niršite, naktį negalėsite užmigti sukdami galvas dėl remonto, ir galų gale suabejosite, ar apskritai jums vertėjo imtis permainų.

Nesvarbu, ar norėsite mėgautis juoku, ar susiimti prieš galutinį rezultatą, štai 10 realių patirčių, su kuriomis, greičiausiai, susidursite, kai „magiškai“ transformuosite savo namus.

1. Remonto rangovas jaučiasi kaip namuose – negerąja to žodžio prasme
Po keturių valandų buvimo jūsų namuose, rangovas gali pasijusti taip, tarsi jis gyveno čia pastaruosius šešis mėnesius. Jūs nekantraujate, kad darbai prasidėtų, bet jis tik švilpauja ir nuolat viską matuoja, jūs jau pradėjote skaičiuoti minutes, kada gi projekto įgyvendinimas prasidės. Tikimės, kad jūs nemokate rangovui valandinio mokesčio!

2. Jūs pamirštate, kad namie esate ne vienas
Tam tikru momentu jūs pamiršite užtraukti žaliuzes ir netyčia apsinuoginsite prieš langą. Turėsite slėptis kitus tris ar šešis mėnesius? O galbūt paprašykite, kad sumažintų įkainius dėl „nemokamo šou“? Arba yra trečias variantas: apsimeskite, kad nieko nenutiko.

3. Jūs galvosite apie antrą papildomą darbą (o galbūt ir trečią)
Kalbant apie pinigų sumą, kurią turėsite išleisti remontui, jūsų draugai ir šeimos nariai perspės, jog, deja, bet jūsų biudžetas neišvengiamai ištuštės. Kai jūsų remontas tęsis, statybininkai atras netikėtų, nemalonių dalykų jūsų namuose, kurių sutvarkymui prireiks tiek laiko, tiek lėšų. Jie taip pat jus mėgins suvilioti įvairiais pasiūlymais patobulinti jūsų namus, kurie gali būti fantastiški, tačiau taip pat ir stipriai kertantys per piniginę.

4. Jei turite eiti, eikite
Apsiribojimas tik vienu vonios kambariu, kol vyksta remontai, atrodo, nekelia daug problemų ir nepatogumų. Bet tik iki tol, iki kol iš tiesų imate gyventi su vienu vonios kambariu. Jūsų šeimos narių dūsavimai, pasiteisinimai ir t. t. greitai pabosta.

5. Nedideli sprendimai tampa dideliu galvos skausmu
Kas gi žinojo, kad egzistuoja tokia virtuvės įrangos įvairovė? Nuo vyrių iki rankenėlių, jūs prarasite visą popietę sukdami galvą renkantis šlifuotą nikelį ar chromą (taip, yra skirtumas).

6. Jūs turėsite nusileisti statybininkams
Vienas rangovas reikalaus leidimo klausytis Def Leppard muzikos garsiai, tuo tarpu kitas kitame kambaryje – gangsterių repo. Jūs slėpsitės rūsyje nulenkę galvą žemyn, bandydami būti kuo toliau nuo tos muzikos.

7. Jūsų augintiniui prireiks terapeuto pagalbos
Kas nutiko jūsų Siamo katinėliui? Kažkuriuo momentu pastebėsite, kad jūsų augintinis kenčia nuo potrauminio streso. Tai gali nutikti, kuomet namuose garsiai gręžiama, kalamos vinys. Jūsų katė ne tik jautriai reaguos į bet kokį menkiausią triukšmą, bet ir jos miauksėjimas trūkčios.

8. Būsite patenkinti, jei pasamdysite apsidraudusį statybininką
Žinoma, kalbant apie profesionalus – jie visada turi licencijas bei yra drausti. Tad jei vienas jų nukris ar susižeis, būsite ramūs.

9. Sužinosite, kad jūsų samdyti darbuotojai dirba pagal skirtingą kalendorių
Kai jūsų rangovas pirmadienį jums sako, kad jis „ateis kitą rytą“, jis turi omenyje – kadanors kitą savaitę. Nors iš pradžių jūs nekantraujate, kol jis išeis, šis pasikartojantis jo „dingimas“ privers jus norėti, kad jis vėl pasirodytų.

10. „Baigta“ yra reliatyvi sąvoka
Kai tik baigėte vieną remontą, iš karto pastebėsite, kaip susidėvėjusios yra kitos namų detalės, kas paskatins jus imtis naujo remonto. Šis domino efektas kainuos jums tiek pinigų, tiek sveiko proto.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.