10 nemalonių tiesų, kurias suprasite remontuodami namus

 (5)
Namų atnaujinimas gali būti smagus užsiėmimas. Jūs, ko gero, daug kur ieškojotės idėjų, taupėte pinigus remontui, ieškojote tinkamų remonto rangovų – ir štai jūsų projektas jau beveik pradedamas realizuoti.
© Shutterstock nuotr.

Dabar giliai įkvėpkite. Nes kai jau užsiėmate renovacijomis, kaip ir daugybė kitų namų savininkų, kurie prieš jus atsinaujino savo namus, jūs atsidursite tokiose situacijose, kuomet niršite, naktį negalėsite užmigti sukdami galvas dėl remonto, ir galų gale suabejosite, ar apskritai jums vertėjo imtis permainų.

Nesvarbu, ar norėsite mėgautis juoku, ar susiimti prieš galutinį rezultatą, štai 10 realių patirčių, su kuriomis, greičiausiai, susidursite, kai „magiškai“ transformuosite savo namus.

1. Remonto rangovas jaučiasi kaip namuose – negerąja to žodžio prasme
Po keturių valandų buvimo jūsų namuose, rangovas gali pasijusti taip, tarsi jis gyveno čia pastaruosius šešis mėnesius. Jūs nekantraujate, kad darbai prasidėtų, bet jis tik švilpauja ir nuolat viską matuoja, jūs jau pradėjote skaičiuoti minutes, kada gi projekto įgyvendinimas prasidės. Tikimės, kad jūs nemokate rangovui valandinio mokesčio!

2. Jūs pamirštate, kad namie esate ne vienas
Tam tikru momentu jūs pamiršite užtraukti žaliuzes ir netyčia apsinuoginsite prieš langą. Turėsite slėptis kitus tris ar šešis mėnesius? O galbūt paprašykite, kad sumažintų įkainius dėl „nemokamo šou“? Arba yra trečias variantas: apsimeskite, kad nieko nenutiko.

3. Jūs galvosite apie antrą papildomą darbą (o galbūt ir trečią)
Kalbant apie pinigų sumą, kurią turėsite išleisti remontui, jūsų draugai ir šeimos nariai perspės, jog, deja, bet jūsų biudžetas neišvengiamai ištuštės. Kai jūsų remontas tęsis, statybininkai atras netikėtų, nemalonių dalykų jūsų namuose, kurių sutvarkymui prireiks tiek laiko, tiek lėšų. Jie taip pat jus mėgins suvilioti įvairiais pasiūlymais patobulinti jūsų namus, kurie gali būti fantastiški, tačiau taip pat ir stipriai kertantys per piniginę.

4. Jei turite eiti, eikite
Apsiribojimas tik vienu vonios kambariu, kol vyksta remontai, atrodo, nekelia daug problemų ir nepatogumų. Bet tik iki tol, iki kol iš tiesų imate gyventi su vienu vonios kambariu. Jūsų šeimos narių dūsavimai, pasiteisinimai ir t. t. greitai pabosta.

5. Nedideli sprendimai tampa dideliu galvos skausmu
Kas gi žinojo, kad egzistuoja tokia virtuvės įrangos įvairovė? Nuo vyrių iki rankenėlių, jūs prarasite visą popietę sukdami galvą renkantis šlifuotą nikelį ar chromą (taip, yra skirtumas).

6. Jūs turėsite nusileisti statybininkams
Vienas rangovas reikalaus leidimo klausytis Def Leppard muzikos garsiai, tuo tarpu kitas kitame kambaryje – gangsterių repo. Jūs slėpsitės rūsyje nulenkę galvą žemyn, bandydami būti kuo toliau nuo tos muzikos.

7. Jūsų augintiniui prireiks terapeuto pagalbos
Kas nutiko jūsų Siamo katinėliui? Kažkuriuo momentu pastebėsite, kad jūsų augintinis kenčia nuo potrauminio streso. Tai gali nutikti, kuomet namuose garsiai gręžiama, kalamos vinys. Jūsų katė ne tik jautriai reaguos į bet kokį menkiausią triukšmą, bet ir jos miauksėjimas trūkčios.

8. Būsite patenkinti, jei pasamdysite apsidraudusį statybininką
Žinoma, kalbant apie profesionalus – jie visada turi licencijas bei yra drausti. Tad jei vienas jų nukris ar susižeis, būsite ramūs.

9. Sužinosite, kad jūsų samdyti darbuotojai dirba pagal skirtingą kalendorių
Kai jūsų rangovas pirmadienį jums sako, kad jis „ateis kitą rytą“, jis turi omenyje – kadanors kitą savaitę. Nors iš pradžių jūs nekantraujate, kol jis išeis, šis pasikartojantis jo „dingimas“ privers jus norėti, kad jis vėl pasirodytų.

10. „Baigta“ yra reliatyvi sąvoka
Kai tik baigėte vieną remontą, iš karto pastebėsite, kaip susidėvėjusios yra kitos namų detalės, kas paskatins jus imtis naujo remonto. Šis domino efektas kainuos jums tiek pinigų, tiek sveiko proto.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.