10 nemalonių tiesų, kurias suprasite remontuodami namus

 (5)
Namų atnaujinimas gali būti smagus užsiėmimas. Jūs, ko gero, daug kur ieškojotės idėjų, taupėte pinigus remontui, ieškojote tinkamų remonto rangovų – ir štai jūsų projektas jau beveik pradedamas realizuoti.
© Shutterstock nuotr.

Dabar giliai įkvėpkite. Nes kai jau užsiėmate renovacijomis, kaip ir daugybė kitų namų savininkų, kurie prieš jus atsinaujino savo namus, jūs atsidursite tokiose situacijose, kuomet niršite, naktį negalėsite užmigti sukdami galvas dėl remonto, ir galų gale suabejosite, ar apskritai jums vertėjo imtis permainų.

Nesvarbu, ar norėsite mėgautis juoku, ar susiimti prieš galutinį rezultatą, štai 10 realių patirčių, su kuriomis, greičiausiai, susidursite, kai „magiškai“ transformuosite savo namus.

1. Remonto rangovas jaučiasi kaip namuose – negerąja to žodžio prasme
Po keturių valandų buvimo jūsų namuose, rangovas gali pasijusti taip, tarsi jis gyveno čia pastaruosius šešis mėnesius. Jūs nekantraujate, kad darbai prasidėtų, bet jis tik švilpauja ir nuolat viską matuoja, jūs jau pradėjote skaičiuoti minutes, kada gi projekto įgyvendinimas prasidės. Tikimės, kad jūs nemokate rangovui valandinio mokesčio!

2. Jūs pamirštate, kad namie esate ne vienas
Tam tikru momentu jūs pamiršite užtraukti žaliuzes ir netyčia apsinuoginsite prieš langą. Turėsite slėptis kitus tris ar šešis mėnesius? O galbūt paprašykite, kad sumažintų įkainius dėl „nemokamo šou“? Arba yra trečias variantas: apsimeskite, kad nieko nenutiko.

3. Jūs galvosite apie antrą papildomą darbą (o galbūt ir trečią)
Kalbant apie pinigų sumą, kurią turėsite išleisti remontui, jūsų draugai ir šeimos nariai perspės, jog, deja, bet jūsų biudžetas neišvengiamai ištuštės. Kai jūsų remontas tęsis, statybininkai atras netikėtų, nemalonių dalykų jūsų namuose, kurių sutvarkymui prireiks tiek laiko, tiek lėšų. Jie taip pat jus mėgins suvilioti įvairiais pasiūlymais patobulinti jūsų namus, kurie gali būti fantastiški, tačiau taip pat ir stipriai kertantys per piniginę.

4. Jei turite eiti, eikite
Apsiribojimas tik vienu vonios kambariu, kol vyksta remontai, atrodo, nekelia daug problemų ir nepatogumų. Bet tik iki tol, iki kol iš tiesų imate gyventi su vienu vonios kambariu. Jūsų šeimos narių dūsavimai, pasiteisinimai ir t. t. greitai pabosta.

5. Nedideli sprendimai tampa dideliu galvos skausmu
Kas gi žinojo, kad egzistuoja tokia virtuvės įrangos įvairovė? Nuo vyrių iki rankenėlių, jūs prarasite visą popietę sukdami galvą renkantis šlifuotą nikelį ar chromą (taip, yra skirtumas).

6. Jūs turėsite nusileisti statybininkams
Vienas rangovas reikalaus leidimo klausytis Def Leppard muzikos garsiai, tuo tarpu kitas kitame kambaryje – gangsterių repo. Jūs slėpsitės rūsyje nulenkę galvą žemyn, bandydami būti kuo toliau nuo tos muzikos.

7. Jūsų augintiniui prireiks terapeuto pagalbos
Kas nutiko jūsų Siamo katinėliui? Kažkuriuo momentu pastebėsite, kad jūsų augintinis kenčia nuo potrauminio streso. Tai gali nutikti, kuomet namuose garsiai gręžiama, kalamos vinys. Jūsų katė ne tik jautriai reaguos į bet kokį menkiausią triukšmą, bet ir jos miauksėjimas trūkčios.

8. Būsite patenkinti, jei pasamdysite apsidraudusį statybininką
Žinoma, kalbant apie profesionalus – jie visada turi licencijas bei yra drausti. Tad jei vienas jų nukris ar susižeis, būsite ramūs.

9. Sužinosite, kad jūsų samdyti darbuotojai dirba pagal skirtingą kalendorių
Kai jūsų rangovas pirmadienį jums sako, kad jis „ateis kitą rytą“, jis turi omenyje – kadanors kitą savaitę. Nors iš pradžių jūs nekantraujate, kol jis išeis, šis pasikartojantis jo „dingimas“ privers jus norėti, kad jis vėl pasirodytų.

10. „Baigta“ yra reliatyvi sąvoka
Kai tik baigėte vieną remontą, iš karto pastebėsite, kaip susidėvėjusios yra kitos namų detalės, kas paskatins jus imtis naujo remonto. Šis domino efektas kainuos jums tiek pinigų, tiek sveiko proto.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.