Vitrininis langas: žiemos ir vasaros vargai

 (8)
Vitrininis langas gali tapti ne tik namų puošmena, bet ir vargu. Tiesa, specialistai pastebi, kad daugelis vitrininių langų problemų ir iš jų kylančių mitų atsiranda dėl skūpumo. Esą pigūs, nekokybiški langai kuria problemas, kurių paskui išsigąsta ir kiti naujakuriai.
© Shutterstock nuotr.

Privalumų gausa

Be jokios abejonės, didžiausias vitrininio lango privalumas – didelis srautas natūralios šviesos. Pavyzdžiui, kambariuose, kuriuose yra varstomi langai su perskyrimais, rėmai trukdo į kambarį pakliūti daliai šviesos. Tuo tarpu natūralią šviesą į kambarį praleidžia visas vitrininio lango plotas.

Be to, nevarstomas vitrininis langas yra kone dvigubai pigesnis už varstomą.

Negana to, vitrininis langas sukuria vizualinę iliuziją, kad kambarys yra didesnis, ypač jei už vitrininio lango yra didelis kiemas arba gamtos peizažas. Tai sukuria jausmą, kad esate ne įkalintas dėžutėje, o visumos dalis.

Be to, kokybiškas, gabaus architekto į projektą „įmūrytas“ vitrininis langas yra ir interjero puošmena, prabangos elementas, suteikiantis namui ne tik elegancijos, jaukumo, bet ir pakeliantis jo rinkos vertę.

Žieminiai mitai

Pagrindinis mitas, kuriuo apipinti vitrininiai langai, yra tas, kad žiemą iš namų išleidžia šilumą, todėl namuose darosi vėsiau, padidėja kuro sąnaudos. Tačiau specialistų teigimu, vitrininis langas nesukels nepatogumų nei vasarą, nei žiemą, jei bus pasirinktas kokybiškas gaminys.
„Lietuva yra tokioje klimato juostoje, kurioje turime pagalvoti apie tai, kokius langus renkamės namams. Pietinių šalių gyventojai gali sau leisti pataupyti, o mes gyvename tokioje vietoje, kur klimato pokyčiai skirtingu metų laiku pakankamai dideli, todėl mums technologiniai langų niuansai aktualesni“, - teigia bendrovės „Laurena“ vadybininkė Jelena.

Langų šiluminė varža priklauso nuo profilio kamerų skaičiaus. Individualių namų savininkams dažniausia rekomenduojama rinktis 6 kamerų profilių langus, o butų savininkams užtenka ir 5 kamerų profilio langų. Nemažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į stiklo paketą. Vitrininiam langui rekomenduotina dėti trijų stiklų paketą. Jį sudaro vienas paprastas stiklas ir du selektyviniai stiklai.

Toks vitrininis langas neturėtų sukelti didelių problemų žiemą. „Šilumos laidumo problemos kaip tik būdingesnės ne vitrininiams, o varstomiems langams. Didžioji dalis šilumos prarandama dėl nekokybiškų varstomų langų gumų bei apklotų. Taigi vitrininis langas geriau saugo šilumą namo viduje. Žinoma, jei pasirinktas vitrininis langas kokybiškas ir atitinka rekomendacijas“, - pastebi bendrovės „Heinzmann“ pardavimų vadybininkė Rasa Grigonienė.

Menamos vasaros problemos

Taip pat galvojama, kad vitrininiai langai puikiai praleidžia karštį į namo vidų, todėl vasarą darosi tvanku. Iš dalies tai tiesa, tačiau šiai problemai kelią užstoti galima dar renkantis gaminį.

Nors iš esmės griežtų reikalavimų ir patarimų, kurioje namo pusėje turėtų būti vitrininis langas nėra, į keletą dalykų vis tiek reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, planuojant statyti langą pietinėje ar pietrytinėje pusėje derėtų pagalvoti ir apie saulės kontrolės stiklus. Šie stiklai puikiai praleidžia šviesą, bet nepraleidžia kaitros. Nors juos komplektuojant su selektyviniais stiklais vitrininio lango kaina išaugs, rezultatas bus geras ir užtikrins komfortą net ir karštomis vasaros dienomis.
„Kadangi vitrininio lango atidaryti neįmanoma, problema tampa kondicionavimas. Jei patalpoje yra kitų langų, kuriuos esant reikalui galima atidaryti – puiku. Jei ne, rėmo viršuje derėtų įmontuoti orlaidę“, - pastebi R. Grigonienė.

Jokiu būdu negalima palikti patalpos be galimybės ją vėdinti. Dažnai su šia problema susiduria dangoraižių gyventojai, kuriems tyro oro neatstoja net kondicionierius.
Be to, pietų pusėje sumontuoti langai gauna daug saulės spindulių, todėl nekokybiškas gaminys gali sukelti nenumatytų problemų. Pavyzdžiui, langų pardavėjai pastebi, kad yra buvę atvejų, kai prastesnės kokybės lenkų gamintojų vitrininiai langai ilgainiui prieš saulę tiesiog išsikraipė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.