Vitrininis langas: žiemos ir vasaros vargai

 (8)
Vitrininis langas gali tapti ne tik namų puošmena, bet ir vargu. Tiesa, specialistai pastebi, kad daugelis vitrininių langų problemų ir iš jų kylančių mitų atsiranda dėl skūpumo. Esą pigūs, nekokybiški langai kuria problemas, kurių paskui išsigąsta ir kiti naujakuriai.
© Shutterstock nuotr.

Privalumų gausa

Be jokios abejonės, didžiausias vitrininio lango privalumas – didelis srautas natūralios šviesos. Pavyzdžiui, kambariuose, kuriuose yra varstomi langai su perskyrimais, rėmai trukdo į kambarį pakliūti daliai šviesos. Tuo tarpu natūralią šviesą į kambarį praleidžia visas vitrininio lango plotas.

Be to, nevarstomas vitrininis langas yra kone dvigubai pigesnis už varstomą.

Negana to, vitrininis langas sukuria vizualinę iliuziją, kad kambarys yra didesnis, ypač jei už vitrininio lango yra didelis kiemas arba gamtos peizažas. Tai sukuria jausmą, kad esate ne įkalintas dėžutėje, o visumos dalis.

Be to, kokybiškas, gabaus architekto į projektą „įmūrytas“ vitrininis langas yra ir interjero puošmena, prabangos elementas, suteikiantis namui ne tik elegancijos, jaukumo, bet ir pakeliantis jo rinkos vertę.

Žieminiai mitai

Pagrindinis mitas, kuriuo apipinti vitrininiai langai, yra tas, kad žiemą iš namų išleidžia šilumą, todėl namuose darosi vėsiau, padidėja kuro sąnaudos. Tačiau specialistų teigimu, vitrininis langas nesukels nepatogumų nei vasarą, nei žiemą, jei bus pasirinktas kokybiškas gaminys.
„Lietuva yra tokioje klimato juostoje, kurioje turime pagalvoti apie tai, kokius langus renkamės namams. Pietinių šalių gyventojai gali sau leisti pataupyti, o mes gyvename tokioje vietoje, kur klimato pokyčiai skirtingu metų laiku pakankamai dideli, todėl mums technologiniai langų niuansai aktualesni“, - teigia bendrovės „Laurena“ vadybininkė Jelena.

Langų šiluminė varža priklauso nuo profilio kamerų skaičiaus. Individualių namų savininkams dažniausia rekomenduojama rinktis 6 kamerų profilių langus, o butų savininkams užtenka ir 5 kamerų profilio langų. Nemažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į stiklo paketą. Vitrininiam langui rekomenduotina dėti trijų stiklų paketą. Jį sudaro vienas paprastas stiklas ir du selektyviniai stiklai.

Toks vitrininis langas neturėtų sukelti didelių problemų žiemą. „Šilumos laidumo problemos kaip tik būdingesnės ne vitrininiams, o varstomiems langams. Didžioji dalis šilumos prarandama dėl nekokybiškų varstomų langų gumų bei apklotų. Taigi vitrininis langas geriau saugo šilumą namo viduje. Žinoma, jei pasirinktas vitrininis langas kokybiškas ir atitinka rekomendacijas“, - pastebi bendrovės „Heinzmann“ pardavimų vadybininkė Rasa Grigonienė.

Menamos vasaros problemos

Taip pat galvojama, kad vitrininiai langai puikiai praleidžia karštį į namo vidų, todėl vasarą darosi tvanku. Iš dalies tai tiesa, tačiau šiai problemai kelią užstoti galima dar renkantis gaminį.

Nors iš esmės griežtų reikalavimų ir patarimų, kurioje namo pusėje turėtų būti vitrininis langas nėra, į keletą dalykų vis tiek reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, planuojant statyti langą pietinėje ar pietrytinėje pusėje derėtų pagalvoti ir apie saulės kontrolės stiklus. Šie stiklai puikiai praleidžia šviesą, bet nepraleidžia kaitros. Nors juos komplektuojant su selektyviniais stiklais vitrininio lango kaina išaugs, rezultatas bus geras ir užtikrins komfortą net ir karštomis vasaros dienomis.
„Kadangi vitrininio lango atidaryti neįmanoma, problema tampa kondicionavimas. Jei patalpoje yra kitų langų, kuriuos esant reikalui galima atidaryti – puiku. Jei ne, rėmo viršuje derėtų įmontuoti orlaidę“, - pastebi R. Grigonienė.

Jokiu būdu negalima palikti patalpos be galimybės ją vėdinti. Dažnai su šia problema susiduria dangoraižių gyventojai, kuriems tyro oro neatstoja net kondicionierius.
Be to, pietų pusėje sumontuoti langai gauna daug saulės spindulių, todėl nekokybiškas gaminys gali sukelti nenumatytų problemų. Pavyzdžiui, langų pardavėjai pastebi, kad yra buvę atvejų, kai prastesnės kokybės lenkų gamintojų vitrininiai langai ilgainiui prieš saulę tiesiog išsikraipė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.