Sužinokite, kokiais lauko laiptais patogu naudotis ir vasarą, ir žiemą

 (3)
Statant namą lauko laiptai atrodo lyg mažiausiai apmąstymų reikalaujantis sprendimas. Atrodytų, statinys paprastas, nereikalaujantis gilaus išmanymo. Visgi pasvarstyti, kokie lauko laiptai būtų patogiausi, derėtų dar prieš projektuojant namą.
Sužinokite, kokiais lauko laiptais patogu naudotis ir vasarą, ir žiemą
© shutterstock

Statyti laiptų nepataria

Apie lauko laiptų statybą pagalvoti reikia dar tuomet, kai kuriamas projektas. Jame numatoma, kiek pamato cokolis bus iškilęs virš žemės paviršiaus. Tai bei namo architektūrinis planas lemia ir kokio dydžio, formos turėtų būti namo laiptai.

Specialistų teigimu, geriausias sprendimas būtų vengti lauko laiptų, tai yra trinkelėmis klotos aikštelės ar takai turėtų vesti tiesiai iki slenksčio. Esą tai leistų ne tik sutaupyti pinigų statybų metu, bet ir suteiktų didesnį komfortą namo gyventojams. Tiesa, tokiu atveju visas namo cokolis turėtų būti po žeme. Paprastai paliekama bent viena iš trinkelių suformuota laiptų pakopa.

„Bus laiptai, ar nebus priklauso nuo namo projekto ir skonio. Vieniems gražiau, kai matosi dalis cokolio, kitiems to nereikia. Laiptų poreikis priklauso nuo to“, – teigia IĮ „Trinkelių dėjimas“ techninis projektų vadovas Edvinas Jasas.

Pasirinkimų pilnas spektras

Visgi nusprendę statyti laiptus susiduriame su visa virtine pasirinkimų, kurių pagrindinis – kokias medžiagas ir technologiją prasmingiausia rinktis. Tiesa, ne visus pasirinkimus ekspertai vertina vienareikšmiškai gerai.

Bene pats blogiausias pasirinkimas įrenginėjant lauko laiptus yra daryti pakopas iš lakuotos medienos. Viena vertus, tai nebus ilgaamžis sprendimas. Be to, tai pats nekomfortiškiausias pasirinkimas, nes žiemą, palijus ar tiesiog sušlapus laistant veją, pakopos bus slidžios, išaugs rizika susižaloti.

Taip pat nepatariama rinktis laiptų, kurių pakopos pagamintos iš slidžių akmens masės plytelių ar poliruoto akmens. Kitaip žiemą laiptus teks barstyti smėliu ar druska, kad šie nebūtų slidūs. Kartais pakopos gaminamos iš granito, nes jis prasčiau sugeria vandenį, yra daug patvaresnis. Be to, gaminant laiptus, jis specialiai apdirbamas, kad įgautų šiurkštų ir neslidų paviršių.

Patogiausiu ir saugiausiu sprendimu laikomi metaliniai lauko laiptai. Iš nerūdijančio plieno, aliuminio ar cinkuoto metalo gaminamos pakopos iš grotelių užtikrina, kad ant laiptų pakopų nesikaups vanduo, sniegas, nešvarumai, laiptai nebijos atmosferos poveikio. Visgi nors metaliniai laiptai patogūs ir dažnai naudojami visuomeninės paskirties pastatuose, statant individualius gyvenamuosius namus dėl savo išvaizdos įrenginėjami retai.

Sužinokite, kokiais lauko laiptais patogu naudotis ir vasarą, ir žiemą
© Fotolia nuotr.

Pataria rinktis trinkeles

Visgi specialistai pastebi, kad dažniausiai lauko laiptai betonuojami arba klojami iš trinkelių. Pastarasis būdas esą pats geriausias.

„Kai nereikia įrenginėti didelių kelių pakopų laiptų, tai laiptai iš trinkelių yra pats geriausias sprendimas. Tiesa, jei cokolis yra aukštas ar reikalingi tam tikri dizaino sprendimai su trinkelėmis išsisukti nepavyks, tuomet griebiamasi betoninių laiptų“, – teigia betoninius laiptus gaminančios bendrovės „Laiptų stilius“ vadovas Marius Dūda.

Laiptams iš trinkelių paprastai rekomenduojama rinktis grublėtas betonines trinkeles, klinkerines plyteles, akmens ar kitą produkciją. Toks paviršius esą leis jaustis pakankamai komfortiškai ir žiemą. Be to, trinkelių danga yra judanti sistema, todėl vandens ir šalčio poveikis nėra toks pavojingas.

Tuo tarpu betoninius laiptus įrengti kiek sudėtingiau – tam reikalingi rimtesni inžineriniai sprendimai. Be to, juos derėtų išklijuoti neslidžiomis plytelėmis su grioveliais, kad naudotis būtų patogu ir žiemą, ir vasarą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?