Renkamės plyteles kiemui: į ką vertėtų atkreipti dėmesį

 (3)
Statybinių prekių parduotuvėse yra įvairiausių plytelių. Jos skiriasi ne tik dizainu, bet ir ypatybėmis. Rinkdamiesi plyteles kiemui, būtina atsižvelgti į jų charakteristiką.
Renkamės plyteles kiemui: į ką vertėtų atkreipti dėmesį
© Skaitytojo nuotr.

Kas turi būti nurodyta ant pakuotės

Šios charakteristikos nurodo: drėgmės sugėrimo procentą (kuo jis mažesnis, tuo trumpiau tarnaus plytelės), plytelių storis (kuo plytelės storesnės, tuo tvirtesnės, tuo mažiau įtakos joms turi temperatūros kaita), plytelių medžiaga (visų pirma reikia žiūrėti į medžiagą, iš kurios pagamintos plytelės). Kiemui reikia rinktis plyteles iš keramogranito arba keramikos. Esminį šių ypatybių savybė – mažas drėgmės pralaidumas ir atsparumas išorės veiksniams.

Plytelės iš keramogranito

Idealios plytelės kiemui. Plytelės iš dirbtinio granito puikiai atrodo verandoje, ant laiptų ir bet kokiose atvirose vietose. Atkreipkite dėmesį į paviršiaus storį – geriausia rinktis 1-3 mm storio. Patarime naudoti plyteles su reljefine gamtine faktūra – ji atrodo kaip akmuo, puikiai tiks sodui. Tokios plytelės tarnaus ilgai, gražiai atrodys. O žiemą plytelės su reljefiniu paviršiumi neslidžios.

Plytelės iš keramikos

Ne visos keramikinės plytelės tinka kiemui, todėl rinktis reikia atidžiai. Plytelės turi turėti mažiausia drėgmės sugėrimo procentą (nuo 3 iki 5 proc.) ir didelį nuplovimo rodiklį (nuo 2 iki 5). Plyteles su reljefiniu paviršiumi galima naudoti ir grindims. Dėmesio – klasikinės konfigūracijos keramikinės plytelės sugeria iki 10 proc. drėgmės ir tinka tik vidaus patalpoms. Laukui jos netinka.

Mozaika

Tokios plytelės naudojamos baseinams. Jų drėgmės sugėrimo procentas nedidelis – mažiau nei 3 proc. Mozaika gaminama iš stiklo ar akmens.

Dekoratyvinės plytelės

Lauke dažnai naudoja plyteles, pagamintas gipso ir betono pagrindu. Jos naudojamos išorės sienų apdailai – pvz., populiarios plytas imituojančios plytelės.

Instrumentai ir medžiagos, naudojamos klojant plyteles

Pjoviklis keramikinėms plytelėms arba elektrinis phoviklis keramogranitui, glaistytuvas (mentelė) klijams, maišiklis klijams, indas klijams maišyti, indas vandeniui, skyrikliai plytelėms, speciaūs klijai lauko darbams, antkeliai, mentelė.

Kaip kloti plyteles lauke

Tinkamai suklojus plyteles, jos tarnaus ilgiau, tad pirmiausiai paruoškite pagrindą. Keramogranito ir keramikinės plytelės klojamos ant kieto paviršiaus, dažniausiai ant betono pagrindo. Atsiminkite – jei pirmiausia užliejate paviršių betonu, jis džiūsta nuo 3 iki 4 savaičių, tik po to galima ant viršaus kloti plyteles.

Plytelių klojimas

Darbų eiga: paviršiaus gruntavimas, klijų tepimas, plytelių klojimas, sandūrų užtrynimas.
Užtrynimo medžiaga turi būti atspari drėgmei, nes tarp plytelių ir betono patekusi drėgmė gali suardyti betono pagrindą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.