Renkamės plyteles kiemui: į ką vertėtų atkreipti dėmesį

 (3)
Statybinių prekių parduotuvėse yra įvairiausių plytelių. Jos skiriasi ne tik dizainu, bet ir ypatybėmis. Rinkdamiesi plyteles kiemui, būtina atsižvelgti į jų charakteristiką.
Renkamės plyteles kiemui: į ką vertėtų atkreipti dėmesį
© Skaitytojo nuotr.

Kas turi būti nurodyta ant pakuotės

Šios charakteristikos nurodo: drėgmės sugėrimo procentą (kuo jis mažesnis, tuo trumpiau tarnaus plytelės), plytelių storis (kuo plytelės storesnės, tuo tvirtesnės, tuo mažiau įtakos joms turi temperatūros kaita), plytelių medžiaga (visų pirma reikia žiūrėti į medžiagą, iš kurios pagamintos plytelės). Kiemui reikia rinktis plyteles iš keramogranito arba keramikos. Esminį šių ypatybių savybė – mažas drėgmės pralaidumas ir atsparumas išorės veiksniams.

Plytelės iš keramogranito

Idealios plytelės kiemui. Plytelės iš dirbtinio granito puikiai atrodo verandoje, ant laiptų ir bet kokiose atvirose vietose. Atkreipkite dėmesį į paviršiaus storį – geriausia rinktis 1-3 mm storio. Patarime naudoti plyteles su reljefine gamtine faktūra – ji atrodo kaip akmuo, puikiai tiks sodui. Tokios plytelės tarnaus ilgai, gražiai atrodys. O žiemą plytelės su reljefiniu paviršiumi neslidžios.

Plytelės iš keramikos

Ne visos keramikinės plytelės tinka kiemui, todėl rinktis reikia atidžiai. Plytelės turi turėti mažiausia drėgmės sugėrimo procentą (nuo 3 iki 5 proc.) ir didelį nuplovimo rodiklį (nuo 2 iki 5). Plyteles su reljefiniu paviršiumi galima naudoti ir grindims. Dėmesio – klasikinės konfigūracijos keramikinės plytelės sugeria iki 10 proc. drėgmės ir tinka tik vidaus patalpoms. Laukui jos netinka.

Mozaika

Tokios plytelės naudojamos baseinams. Jų drėgmės sugėrimo procentas nedidelis – mažiau nei 3 proc. Mozaika gaminama iš stiklo ar akmens.

Dekoratyvinės plytelės

Lauke dažnai naudoja plyteles, pagamintas gipso ir betono pagrindu. Jos naudojamos išorės sienų apdailai – pvz., populiarios plytas imituojančios plytelės.

Instrumentai ir medžiagos, naudojamos klojant plyteles

Pjoviklis keramikinėms plytelėms arba elektrinis phoviklis keramogranitui, glaistytuvas (mentelė) klijams, maišiklis klijams, indas klijams maišyti, indas vandeniui, skyrikliai plytelėms, speciaūs klijai lauko darbams, antkeliai, mentelė.

Kaip kloti plyteles lauke

Tinkamai suklojus plyteles, jos tarnaus ilgiau, tad pirmiausiai paruoškite pagrindą. Keramogranito ir keramikinės plytelės klojamos ant kieto paviršiaus, dažniausiai ant betono pagrindo. Atsiminkite – jei pirmiausia užliejate paviršių betonu, jis džiūsta nuo 3 iki 4 savaičių, tik po to galima ant viršaus kloti plyteles.

Plytelių klojimas

Darbų eiga: paviršiaus gruntavimas, klijų tepimas, plytelių klojimas, sandūrų užtrynimas.
Užtrynimo medžiaga turi būti atspari drėgmei, nes tarp plytelių ir betono patekusi drėgmė gali suardyti betono pagrindą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?