Priešgaisriniai reikalavimai garažams: ką reikėtų žinoti?

 (1)
Nors dažniausia daugiau dėmesio statant būstą skiriama individualaus gyvenamojo namo priešgaisrinei saugai ir gaisrą galinčių sukelti problemų analizei, nederėtų pamiršti ir garažo. Juo labiau turint omenyje, kad užsidegus prie pat namo pastatytam garažui liepsna gali sunaikinti visą nekilnojamąjį turtą.
© Shutterstock nuotr.

Medžiagas parenka ne tik projektuotojas

Priešgaisrinės saugos reikalavimai yra dvejopo pobūdžio: reikalavimai projektuojant ir įrengiant garažą ir reikalavimai jį eksploatuojant. Pastaruoju atveju, be jokios abejonės, derėtų pačiam šeimininkui imtis visų būtinų, standartinių atsargumo priemonių. Tačiau apie saugumą derėtų pagalvoti dar statant garažą. „Projektuotojai, žinodami gaisrinės saugos reikalavimus naujai projektuojamiems, statomiems ar rekonstruojamiems pastatams, nustatyta tvarka parengia statinio statybos projektus. Juose jie numato atitinkamo degumo ir atsparumo ugniai statinio konstrukcinius elementus ir statybos produktus, naudojamus sienų išorės ir vidaus, taip pat lubų ir grindų apdailai. Kuomet statant pastatus paisoma naudojamų medžiagų degumo ir atsparumo ugniai reglamentuojamų charakteristikų reikalavimų, kilus gaisrui ribojamos papildomų įvairių pavojingų veiksnių susidarymo galimybės“, - teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Prevencijos organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Laimonas Stulginskas.

Tačiau svarbu ne tik tai, kokias medžiagas naudoti nurodė projektuotojai, bet ir tai, kokios jos realiai naudojamos statybų aikštelėje. Neretai pasitaiko, kad statant objektą pats šeimininkas ar jo nusamdyti meistrai tiesiog pasirenka pigesnes, tačiau priešgaisrinių saugos reikalavimų neatitinkančias medžiagas. Tokiu atveju pavyzdingai padarytas projektas nuo ugnies neapsaugos.

Be to, dažnai garažų savininkai, ypač mėgstantys dažniau pasikrapštyti nuosavose dirbtuvėse, įsirengia ir papildomų patogumų. Pavyzdžiui, kietą kurą naudojančių šildymo sistemų. Taisyklės anaiptol nedraudžia įsirengti tokių sistemų, tačiau specialistai graso, kad juos įrengiant svarbu laikytis gamintojo nurodytų rekomendacijų ir reikalavimų. „Tačiau pabrėžčiau, kad kita garaže numatyta įrengti įranga, tarkime, vėdinimo, elektros ir pan., turi būti projektuojama ir įrengiama pagal atitinkamus normatyvinius statybos techninius dokumentus“, - sako ekspertas.

Bet kokiu atveju, eksploatuojant garažą jame lengvai prieinamoje vietoje privalu turėti nešiojamą ir tinkamą naudoti ne mažesnės kaip 4 kilogramų talpos ugnies gesintuvą.

Kai garažas name

Kur kas daugiau pasukti galvą tenka tuomet, kai garažas arba ribojasi su gyvenamuoju namu, arba apskritai jie yra po vienu stogu. „Kai garažas ir gyvenamasis namas turi bendrą sieną, automobilių saugyklos nuo kitų patalpų turi būti atskirtos ne mažesnio kaip EI 45 atsparumo ugniai pertvaromis ir ne mažesnio kaip REI 45 atsparumo ugniai perdangomis. Tokiose priešgaisrinėse sienose ar pertvarose yra privalu įrengti atsparias ugniai ir nelaidžias dūmams duris, atitinkančias EW 30-C0 reikalavimus“, - sako L. Stulginskas.

Tokios priešgaisrinės sienos, pertvaros ar perdangos turi būti įrengiamos iš ne žemesnės kaip A2 degumo klasės statybos produktų: sienos iš plytų, blokelių, lubos ir pertvaros – ugniai atsparaus gipso kartono ir pan. Beje, derėtų atkreipti dėmesį, kad su gyvenamojo namo siena besiribojančiai stoginei nėra nustatyti priešgaisrinės saugos reikalavimai, todėl besistatantys stoginę, galvą sukti turėtų mažiau, tačiau vis tiek išlikti budrūs ją naudojant.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?