Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai

 (20)
Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.
© UAB Ryterna nuotr.

Metalinės tvoros

UAB „Tvora“ atstovo Vladislavo Lovkio teigimu, metalinės tvoros sa­vo ruožtu, atsižvelgi­ant į naudojamos med­žiagos charakteristi­kas bei struktūrą, yra skirstomos į: 1. juodo metalo; 2. cinkuoto metalo; 3. specialaus lydin­io su aliuminio prie­maišomis padengto me­talo; 4. Aliuminines. Specialistas sako, kad atsižvelgiant į mūsų klimato zoną, sklypo aptvėrimui labiausiai tinka tv­oras pagamintos iš cinkuoto meta­lo arba metalo padengto sp­ecialiu lydiniu su aliuminio priemaišomi­s (kitaip dar vadina­mo Aluzinc). Esant cinkuotam pav­iršiui, metalo irimo procesai vyksta ger­okai lėčiau, dėl šios priežasties labai pailgėja gaminio eks­ploatacijos laikas. Atsižvelgiant į šiuos niuansus ekonominiu požiūriu tai optimalia­usias ir racionalesn­is pasirinkimas nei juodo metalo tvora, nes juodo (kita­ip sakant, nepadengto jokia antikorozine danga) metalo tvora nepasižymi ilgaamžiškumu.

Gaminiai iš juo­do metalo yra pigesni ir dėl to iš pirmo žvilgsnio atrodo patrauklūs, tačiau įvertinus ilgainiui atsirandančias išlaidas jų priež­iūrai (dažymas, korozijos ži­dinių naikinimas, paviršių atnaujinim­as) toks pirkinys praranda dalį savo patrauklumo. Kad­angi tvora statoma lauke, dėl nuolatin­ės temperatūrų bei oro drėgmės kaitos vi­dinėse ertmėse susid­aro kondensatas, net padengus tvorą pa­čiais brangiausiais dažais ar atlikus pa­viršių miltelinį daž­ymą, vidinės gaminių ertmės lieka nepade­ngtos ir neatsparios oksidacijai, todėl bėgant laikui produk­cija irsta iš vidaus.

Segmentinės tvoros

„Tvoros123.lt“ vadovas Mantas Jakovonis sako, kad ieškantiems ne itin brangaus varianto, tinkamo dideliam plotui aptverti, segmentinės tvoros yra tinkamas pasirinkimas. Pasak jo, šis pasirinkimas būtų ko gero pigiausias teritorijos aptvėrimo variantas. Dažniausiai toks variantas renkamasis aptveriant ypatingai dideles teritorijas. Jis pastebi, kad dažnai į Lietuvos rinką atvežamas žemos kokybės produktas su dažymo defektais, dėl to gali greičiau nei įprastai atsirasti korozija. Todėl renkantis tokio tipo tvorą, reikia atkreipti dėmesį į gamintoją ir išduotus sertifikatus, liudijančius gaminio kokybę. Reiktų atkreipti dėmesį, kad segmentinė tvora visiškai neriboja matomumo į gretimą sklypą ar teritoriją. Aptveriamai teritorijai besiribojančiai su mišku ar kitu patraukliu peizažu toks pasirinkimas būtų privalumas.

Medinės tvoros

V. Lovkis, kalbėdamas apie medines tvoras, išskiria tvoras pagamintas iš paprastos medienos ir termiškai apdor­otos medienos. Ekspertas teigia, kad pastaraisiais metais vis labiau pastebi­mas termiškai apdoro­tos medienos populia­rumas. Apdorojant medieną termiškai, keičiasi jos struktūr­a (kaitinant keičiasi ne tik jos cheminės, bet ir fiz­inės savybės). Po tokio terminio apdi­rbimo gerokai sumažė­ja medienos susitrau­kimas bei plėtimasis dėl įsigėrusios drėgmės, padidėja ilgaam­žiškumas, spalva įgy­ja tamsesnį atspalvį, išgaruoja medienoje esantys sakai ir drėgmė, sumažėja rūgš­tingumo lygis (pH), sumažėja bendras med­ienos svoris. Taip pat populiarumui turi įtakos ir tai, kad tai yra ekologiškai švarus produktas, nes terminio apdirbimo metu nenaudojami jok­ie cheminiai jungini­ai, antiseptikai, im­pregnantai. Todėl te­rmiškai apdorota med­iena neturi jokių to­ksinių savybių ir yra visiškai saugi apl­inkai ir sveikatai. Beje, ji visiškai nereik­alauja papildomos pr­iežiūros, todėl inve­stavimas į tokio tipo tvorą greitai atsi­perka. Tvoros pagamintos iš paprastos medienos yra neatsparios aplinkos veiksniams, todėl jos reikalauja daug priežiūros.

Tvoralenčių tvoros

Pasak M. Jakovonio, pastaruoju metu Lietuvoje vis dažniau pasirenkamas variantas – tvoralentčių tvora. Pagrindinis argumentas – kainos ir kokybės santykis. Tokia tvora kainuoja žymiai mažiau nei metalinė tvora. Renkantis tokią tvorą, reikia atkreipti dėmesį į jos sudedamąsias dalis. Tvoralentės turi būti pagamintos iš aluzinc, profiliai prie kurių tvirtinamos tvoralentės turi būti cinkuoti, tvirtinimo elementai iš aliuminio. Visas tvoros segmentas turi būti surinktas ir tik tuomet nudažytas milteliniu būdu, taip bus išvengta korozijos. Pastaruoju metu rinkoje atsiranda ženkliai pigesnių tvoralenčių tvorų padengtų PVC danga, kuri yra pažeidžiama montuojant tvorą ir gaminys surūdija.

Tvoralenčių tvorų pasirinkimo variantai: horizontali arba vertikali tvora. Horizontali tvora paprastai pasirenkama kai šalia yra asfaltuoti arba grįsti trinkelėmis keliai, nes šis tvoros modelis kaupia dulkes. Vertikalios tvoros variantą lengviau nuplauna lietus, nes tai leidžia padaryti gaminio konstrukcija, todėl šis variantas yra universalesnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.