Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai

 (20)
Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.
© UAB Ryterna nuotr.

Metalinės tvoros

UAB „Tvora“ atstovo Vladislavo Lovkio teigimu, metalinės tvoros sa­vo ruožtu, atsižvelgi­ant į naudojamos med­žiagos charakteristi­kas bei struktūrą, yra skirstomos į: 1. juodo metalo; 2. cinkuoto metalo; 3. specialaus lydin­io su aliuminio prie­maišomis padengto me­talo; 4. Aliuminines. Specialistas sako, kad atsižvelgiant į mūsų klimato zoną, sklypo aptvėrimui labiausiai tinka tv­oras pagamintos iš cinkuoto meta­lo arba metalo padengto sp­ecialiu lydiniu su aliuminio priemaišomi­s (kitaip dar vadina­mo Aluzinc). Esant cinkuotam pav­iršiui, metalo irimo procesai vyksta ger­okai lėčiau, dėl šios priežasties labai pailgėja gaminio eks­ploatacijos laikas. Atsižvelgiant į šiuos niuansus ekonominiu požiūriu tai optimalia­usias ir racionalesn­is pasirinkimas nei juodo metalo tvora, nes juodo (kita­ip sakant, nepadengto jokia antikorozine danga) metalo tvora nepasižymi ilgaamžiškumu.

Gaminiai iš juo­do metalo yra pigesni ir dėl to iš pirmo žvilgsnio atrodo patrauklūs, tačiau įvertinus ilgainiui atsirandančias išlaidas jų priež­iūrai (dažymas, korozijos ži­dinių naikinimas, paviršių atnaujinim­as) toks pirkinys praranda dalį savo patrauklumo. Kad­angi tvora statoma lauke, dėl nuolatin­ės temperatūrų bei oro drėgmės kaitos vi­dinėse ertmėse susid­aro kondensatas, net padengus tvorą pa­čiais brangiausiais dažais ar atlikus pa­viršių miltelinį daž­ymą, vidinės gaminių ertmės lieka nepade­ngtos ir neatsparios oksidacijai, todėl bėgant laikui produk­cija irsta iš vidaus.

Segmentinės tvoros

„Tvoros123.lt“ vadovas Mantas Jakovonis sako, kad ieškantiems ne itin brangaus varianto, tinkamo dideliam plotui aptverti, segmentinės tvoros yra tinkamas pasirinkimas. Pasak jo, šis pasirinkimas būtų ko gero pigiausias teritorijos aptvėrimo variantas. Dažniausiai toks variantas renkamasis aptveriant ypatingai dideles teritorijas. Jis pastebi, kad dažnai į Lietuvos rinką atvežamas žemos kokybės produktas su dažymo defektais, dėl to gali greičiau nei įprastai atsirasti korozija. Todėl renkantis tokio tipo tvorą, reikia atkreipti dėmesį į gamintoją ir išduotus sertifikatus, liudijančius gaminio kokybę. Reiktų atkreipti dėmesį, kad segmentinė tvora visiškai neriboja matomumo į gretimą sklypą ar teritoriją. Aptveriamai teritorijai besiribojančiai su mišku ar kitu patraukliu peizažu toks pasirinkimas būtų privalumas.

Medinės tvoros

V. Lovkis, kalbėdamas apie medines tvoras, išskiria tvoras pagamintas iš paprastos medienos ir termiškai apdor­otos medienos. Ekspertas teigia, kad pastaraisiais metais vis labiau pastebi­mas termiškai apdoro­tos medienos populia­rumas. Apdorojant medieną termiškai, keičiasi jos struktūr­a (kaitinant keičiasi ne tik jos cheminės, bet ir fiz­inės savybės). Po tokio terminio apdi­rbimo gerokai sumažė­ja medienos susitrau­kimas bei plėtimasis dėl įsigėrusios drėgmės, padidėja ilgaam­žiškumas, spalva įgy­ja tamsesnį atspalvį, išgaruoja medienoje esantys sakai ir drėgmė, sumažėja rūgš­tingumo lygis (pH), sumažėja bendras med­ienos svoris. Taip pat populiarumui turi įtakos ir tai, kad tai yra ekologiškai švarus produktas, nes terminio apdirbimo metu nenaudojami jok­ie cheminiai jungini­ai, antiseptikai, im­pregnantai. Todėl te­rmiškai apdorota med­iena neturi jokių to­ksinių savybių ir yra visiškai saugi apl­inkai ir sveikatai. Beje, ji visiškai nereik­alauja papildomos pr­iežiūros, todėl inve­stavimas į tokio tipo tvorą greitai atsi­perka. Tvoros pagamintos iš paprastos medienos yra neatsparios aplinkos veiksniams, todėl jos reikalauja daug priežiūros.

Tvoralenčių tvoros

Pasak M. Jakovonio, pastaruoju metu Lietuvoje vis dažniau pasirenkamas variantas – tvoralentčių tvora. Pagrindinis argumentas – kainos ir kokybės santykis. Tokia tvora kainuoja žymiai mažiau nei metalinė tvora. Renkantis tokią tvorą, reikia atkreipti dėmesį į jos sudedamąsias dalis. Tvoralentės turi būti pagamintos iš aluzinc, profiliai prie kurių tvirtinamos tvoralentės turi būti cinkuoti, tvirtinimo elementai iš aliuminio. Visas tvoros segmentas turi būti surinktas ir tik tuomet nudažytas milteliniu būdu, taip bus išvengta korozijos. Pastaruoju metu rinkoje atsiranda ženkliai pigesnių tvoralenčių tvorų padengtų PVC danga, kuri yra pažeidžiama montuojant tvorą ir gaminys surūdija.

Tvoralenčių tvorų pasirinkimo variantai: horizontali arba vertikali tvora. Horizontali tvora paprastai pasirenkama kai šalia yra asfaltuoti arba grįsti trinkelėmis keliai, nes šis tvoros modelis kaupia dulkes. Vertikalios tvoros variantą lengviau nuplauna lietus, nes tai leidžia padaryti gaminio konstrukcija, todėl šis variantas yra universalesnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?