Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai

 (1)
Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.
© Shutterstock

Kaip paruošti vasarnamio išorę?

Sodo įrankiai. Sutvarkius namelio aplinką, reikia pasirūpinti sodo įrankiais (grėbliais, kastuvais, šakėmis, žoliapjovėmis ir pan.). Kad kitą sezoną šie įrankiai būtų tinkami naudojimui, juos reikia kruopščiai nuvalyti ir nušluostyti, metalines dalis galima sutepti mašinine alyva. Švarius sodo įrankius reikia sudėti į rakinamą patalpą, kuri žiemą neįšąla.

Stogas ir lietvamzdžiai. Prie išvykstant būtinai reikia patikrinti namelio stogą: ar nėra atsiradusių skylių, ar nesimato išpuvusių medinių dalių, radus vieną iš šių problemų, būtinai reikia ją eliminuoti, kad pavasarį tirpstant sniegui stogas nepratekėtų.

Kitas itin svarbus darbas – lietvamzdžių patikrinimas. Reikia išvalyti visus vandens nuotakus nuo nukritusių lapų ir kitų šiukšlių, nes dėl užsikimšusių lietvamzdžių ištirpęs sniegas ar lietaus vanduo gali pradėti bėgti per sienas.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai
© Shutterstock

Kaip paruošti vasarnamio vidų?

Generalinis tvarkymasis. Vasarnamį, visų pirma, reikia kruopščiai sutvarkyti, kad kitą sezoną būtų malonu ir gera grįžti į šią vietą. Pirmiausia reikia viską išvalyti drėgnuoju būdų: išplauti grindis, nuvalyti dulkes nuo visų paviršių. Išskalbus tekstilę (rankšluosčius bei patalynę), ją reikia gerai išdžiovinti, geriausia tai daryti lauke, ir sulanksčius sudėti į spintą. Spintos lentynose reikia išdėlioti priemonių nuo kandžių, kad tekstilė liktų sveika iki kito sezono. Nuvalius dulkes nuo baldų, juos galima uždengti plėvele arba audeklu.

Elektros instaliacijos patikrinimas bei dujų išjungimas. Atėjus žiemai ir esant minusinei temperatūrai senos elektros instaliacijos laidų izoliacija sukietėja ir suskeldėja, dėl to gali kilti kibirkščiavimas ir įvykti trumpasis jungimas, tad be galo svarbu prieš išvykstant patikrinti elektros instaliaciją. Reikia išjungti elektros energiją. Patikrinti ar išjungti visi prietaisai: šaldytuvas, viryklė, televizorius ir panašiai. Taip pat reikia neužmiršti užsukti dujas, dėl pačio dujų baliono galima nepergyventi, nes sušalusios dujos susispaudžia, todėl šaltis joms nebaisus.

Vamzdyno patikrinimas. Viena dažniausiai pasitaikančių žiemos padarytų žalų vasarnamiuose – trukę vandentiekio vamzdžiai, kad to galima būtų išvengti, reikia užsukti vandenį ir jį išpilti iš visų čiaupų ir rezervuarų. Patikrinkite, kad vanduo būtų išpiltas iš unitazo, vamzdžių, kriauklių, radiatorių. Specialistai pataria į unitazus pripilti langų skysčio arba juos išsausinti ir užkimšti, kad šaltą žiemą jie nesutrūkinėtų. Visus rutulinius maišytuvus rekomenduojama palikti kiek pravertus (apie 45°), tai apsaugos juos nuo suskilinėjimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?