Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai

 (1)
Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.
© Shutterstock

Kaip paruošti vasarnamio išorę?

Sodo įrankiai. Sutvarkius namelio aplinką, reikia pasirūpinti sodo įrankiais (grėbliais, kastuvais, šakėmis, žoliapjovėmis ir pan.). Kad kitą sezoną šie įrankiai būtų tinkami naudojimui, juos reikia kruopščiai nuvalyti ir nušluostyti, metalines dalis galima sutepti mašinine alyva. Švarius sodo įrankius reikia sudėti į rakinamą patalpą, kuri žiemą neįšąla.

Stogas ir lietvamzdžiai. Prie išvykstant būtinai reikia patikrinti namelio stogą: ar nėra atsiradusių skylių, ar nesimato išpuvusių medinių dalių, radus vieną iš šių problemų, būtinai reikia ją eliminuoti, kad pavasarį tirpstant sniegui stogas nepratekėtų.

Kitas itin svarbus darbas – lietvamzdžių patikrinimas. Reikia išvalyti visus vandens nuotakus nuo nukritusių lapų ir kitų šiukšlių, nes dėl užsikimšusių lietvamzdžių ištirpęs sniegas ar lietaus vanduo gali pradėti bėgti per sienas.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai
© Shutterstock

Kaip paruošti vasarnamio vidų?

Generalinis tvarkymasis. Vasarnamį, visų pirma, reikia kruopščiai sutvarkyti, kad kitą sezoną būtų malonu ir gera grįžti į šią vietą. Pirmiausia reikia viską išvalyti drėgnuoju būdų: išplauti grindis, nuvalyti dulkes nuo visų paviršių. Išskalbus tekstilę (rankšluosčius bei patalynę), ją reikia gerai išdžiovinti, geriausia tai daryti lauke, ir sulanksčius sudėti į spintą. Spintos lentynose reikia išdėlioti priemonių nuo kandžių, kad tekstilė liktų sveika iki kito sezono. Nuvalius dulkes nuo baldų, juos galima uždengti plėvele arba audeklu.

Elektros instaliacijos patikrinimas bei dujų išjungimas. Atėjus žiemai ir esant minusinei temperatūrai senos elektros instaliacijos laidų izoliacija sukietėja ir suskeldėja, dėl to gali kilti kibirkščiavimas ir įvykti trumpasis jungimas, tad be galo svarbu prieš išvykstant patikrinti elektros instaliaciją. Reikia išjungti elektros energiją. Patikrinti ar išjungti visi prietaisai: šaldytuvas, viryklė, televizorius ir panašiai. Taip pat reikia neužmiršti užsukti dujas, dėl pačio dujų baliono galima nepergyventi, nes sušalusios dujos susispaudžia, todėl šaltis joms nebaisus.

Vamzdyno patikrinimas. Viena dažniausiai pasitaikančių žiemos padarytų žalų vasarnamiuose – trukę vandentiekio vamzdžiai, kad to galima būtų išvengti, reikia užsukti vandenį ir jį išpilti iš visų čiaupų ir rezervuarų. Patikrinkite, kad vanduo būtų išpiltas iš unitazo, vamzdžių, kriauklių, radiatorių. Specialistai pataria į unitazus pripilti langų skysčio arba juos išsausinti ir užkimšti, kad šaltą žiemą jie nesutrūkinėtų. Visus rutulinius maišytuvus rekomenduojama palikti kiek pravertus (apie 45°), tai apsaugos juos nuo suskilinėjimo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?

Kaip įveikti sergančio pastato sindromą?

Įvairių tyrimų duomenimis, dauguma žmonių apie 80 proc. paros laiko praleidžia uždarose patalpose – pastatuose, kuriuose gyvena ir dirba. Šis skaičius dar labiau padidėja atvėsus orams. Šaltuoju sezonu žmogus kone visą parą gyvena veikiamas patalpų mikroklimato, kuris, deja, ne visuomet palankus sveikatai.

Karšto vandens kubilai: kaip išsirinkti? (3)

Karšto vandens kubilo teikiamais malonumais smagu džiaugtis tiek vasarą, tiek žiemą. Šie kubilai ilgą laiką buvo laikomi daugiau kaimo turizmo sodybų atributu, bet šiandien jie vis dažniau atranda sau vietą ir individualių namų bei sodybų kiemuose. Tiems, kuriuos domina karšto vandens kubilo pirkimas, pristatome pagrindines kubilų rūšis.

Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai (20)

Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį? (3)

Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.

Medienos puvimas: kaip jį sustabdyti? (2)

Puvimas – parazituojančio grybelio keliama grėsmė medienos kokybei. Pūvanti mediena keičia spalvą, jos masė ir tūris mažėja, o mechaninės savybės silpnėja. Galų gale mediena visiškai suyra.Tad ką reikia žinoti apie puvimą bei kaip medieną apsaugoti nuo jo?