Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai

 (1)
Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.
© Shutterstock

Kaip paruošti vasarnamio išorę?

Sodo įrankiai. Sutvarkius namelio aplinką, reikia pasirūpinti sodo įrankiais (grėbliais, kastuvais, šakėmis, žoliapjovėmis ir pan.). Kad kitą sezoną šie įrankiai būtų tinkami naudojimui, juos reikia kruopščiai nuvalyti ir nušluostyti, metalines dalis galima sutepti mašinine alyva. Švarius sodo įrankius reikia sudėti į rakinamą patalpą, kuri žiemą neįšąla.

Stogas ir lietvamzdžiai. Prie išvykstant būtinai reikia patikrinti namelio stogą: ar nėra atsiradusių skylių, ar nesimato išpuvusių medinių dalių, radus vieną iš šių problemų, būtinai reikia ją eliminuoti, kad pavasarį tirpstant sniegui stogas nepratekėtų.

Kitas itin svarbus darbas – lietvamzdžių patikrinimas. Reikia išvalyti visus vandens nuotakus nuo nukritusių lapų ir kitų šiukšlių, nes dėl užsikimšusių lietvamzdžių ištirpęs sniegas ar lietaus vanduo gali pradėti bėgti per sienas.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai
© Shutterstock

Kaip paruošti vasarnamio vidų?

Generalinis tvarkymasis. Vasarnamį, visų pirma, reikia kruopščiai sutvarkyti, kad kitą sezoną būtų malonu ir gera grįžti į šią vietą. Pirmiausia reikia viską išvalyti drėgnuoju būdų: išplauti grindis, nuvalyti dulkes nuo visų paviršių. Išskalbus tekstilę (rankšluosčius bei patalynę), ją reikia gerai išdžiovinti, geriausia tai daryti lauke, ir sulanksčius sudėti į spintą. Spintos lentynose reikia išdėlioti priemonių nuo kandžių, kad tekstilė liktų sveika iki kito sezono. Nuvalius dulkes nuo baldų, juos galima uždengti plėvele arba audeklu.

Elektros instaliacijos patikrinimas bei dujų išjungimas. Atėjus žiemai ir esant minusinei temperatūrai senos elektros instaliacijos laidų izoliacija sukietėja ir suskeldėja, dėl to gali kilti kibirkščiavimas ir įvykti trumpasis jungimas, tad be galo svarbu prieš išvykstant patikrinti elektros instaliaciją. Reikia išjungti elektros energiją. Patikrinti ar išjungti visi prietaisai: šaldytuvas, viryklė, televizorius ir panašiai. Taip pat reikia neužmiršti užsukti dujas, dėl pačio dujų baliono galima nepergyventi, nes sušalusios dujos susispaudžia, todėl šaltis joms nebaisus.

Vamzdyno patikrinimas. Viena dažniausiai pasitaikančių žiemos padarytų žalų vasarnamiuose – trukę vandentiekio vamzdžiai, kad to galima būtų išvengti, reikia užsukti vandenį ir jį išpilti iš visų čiaupų ir rezervuarų. Patikrinkite, kad vanduo būtų išpiltas iš unitazo, vamzdžių, kriauklių, radiatorių. Specialistai pataria į unitazus pripilti langų skysčio arba juos išsausinti ir užkimšti, kad šaltą žiemą jie nesutrūkinėtų. Visus rutulinius maišytuvus rekomenduojama palikti kiek pravertus (apie 45°), tai apsaugos juos nuo suskilinėjimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.