Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.
© Shutterstock

Ar sniegas ir šaltis daro įtaką terasos grindims?

Tai priklauso nuo to, ar gerai buvo įrengta terasa: kokios lentos buvo naudotos, ar gerai jos buvo impregnuotos, ar tinkamai buvo parinkti tarpai tarp lentų, ar teisingai buvo įrengtas vandeniui nutekėti skirtas nuolydis. Visa tai gerai pasimato pavasarį, kai ima tirpti sniegas.

Kad būtų paprasčiau išvengti tirpstančio sniego sukeliamų nemalonumų, terasa reikia pasirūpinti dar žiemai neatėjus – ją reikia gerai nuvalyti, nušlifuoti ir impregnuoti du kartus per metus. Šiuo darbu užsiimama pavasarį bei rudenį, bet būtent rudeninis terasos tvarkymas yra labai svarbus, kalbant apie prevenciją sniego daromai žalai.

Žiemą laukia kitas svarbus terasos priežiūros darbas – sniego kasimas nuo jos grindų. Svarbu žinoti, kad netinkamas valymas gali labiau pakenkti terasos grindims nei joms padėti, todėl tai darant, reikia nepersistengti.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti
© Shutterstock

Kaip valyti terasos grindis žiemą?

Verta pradėti nuo to, kad sniegą kasti nuo terasos grindų reikia tik retkarčiais, tai neturėtų būti reguliarus darbas. Kadangi įrenginėjant terasą yra parenkamos gan atsparios lentos, taip pat jos paprastai papildomai yra impregnuojamos du kartus per metus, terasos grindys yra tvirtos ir gali atlaikyti ir didesnį sniego sluoksnį. Neatsargus ir per dažnas sniego kasimas gali padaryti žalos grindų paviršiui – jį suraižyti. Rekomenduojama kasti sniegą tik tada, jei dėl sniego sluoksnio pasidarė sunku atidaryti duris arba kai sniego priversta aukščiau už turėklus. Žinoma, jei terasa suprojektuota taip, kad per ją veda pagrindinis kelias iš namų į lauką, visada galima išvalyti pusmetrio takelį.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti
© Shutterstock

Pirmas patarimas. Terasos negalima valyti metaliniu kastuvu, nes šis subraižys grindų paviršių. Jeigu neturite kitokio kastuvo, tada kasti sniegą reikia itin atsargiai. Jei prisnigo nedaug, sniegą galima tiesiog nušluoti kiemo šluota, o esant didesniam sniego kiekiui patariama naudoti plastikinį kastuvą, nes jos kampai yra švelnesni ir žala grindų paviršiui neturėtų būti padaryta.

Antras patarimas. Norint išvengti įbrėžimų, lentas reikia valyti pagal jų kryptį, o ne skersai.

Trečias patarimas. Reikia labai atsargiai elgtis tuo atveju, jei terasą aptraukė ledukas. Labai pavojingas yra ledo sutrupinimas mechaniniu būdu, nes tada sunku išvengti grindų pažeidimų. Taip pat nerekomenduojama naudoti ledą tirpdančių tradicinių priemonių kaip NaCl arba CaCl2 druskos, nes jos gali sukelti metalinių dalių koroziją. Smėlio barstymas irgi nėra pati geriausia idėja, nes jo dalelės gali subraižyti dangą. Rekomenduojama pasidomėti, kokie tirpikliai tinkami konkrečiam terasos tipui. Taip pat yra geriau naudoti priemones sukibimui padidinti, o ne ledui tirpdyti.

Ketvirtas patarimas. Reikia neužmiršti pakelti galvos ir į viršų, pasižiūrėti ar ant stogo nekaba varvekliai ir pašalinti tuos, kurie gali kelti pavojų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.